Haber Endüstriyel Mutfaklarda Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Konu, 'Teknik Makaleler' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Davlumbaz söndürme sistemi ile mutfaklarda oluşabilecek yangın tehlikelerini minimuma indirerek verimli ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamalarına olanak tanımaktadır.

  Davlumbaz söndürme sistemleriyle ticari mutfaklarda oluşabilecek yangın riskine karşı yapılması gereken uygulama esasları ve kriterleri yüksek önem taşımaktadır.

  Günümüz büyük ticari mutfaklarında, ortamdaki yüksek ısı ve yanıcı yağlar sebebiyle sürekli olarak bir yangın riski bulunmaktadır Bu gibi alanlarda kullanılan davlumbazlar, gerekli önlemler alınarak yangına sebebiyet vermeleri engellenmelidir.

  Davlumbaz, davlumbazın bacası ve pişirme ünitelerinde meydana gelen yangınlar buyuk risk taşırlar Oluşabilecek yangın, binalardaki bacalardan içen çekilerek tehlikenin büyümesine sebebiyet verebilir. Bu tür yangınlarda kimyasal sıvı söndürücülü mutfak davlumbaz söndürme sistemleri kullanılır. Bulunduğu ortamdaki havayı temizlemek için kullanılan davlumbazlar içendeki havayı mahalin dışına çıkarırlar. Böylece, özellikle yağ gibi yanıcı maddeleri bünyelerinde biriktirirler.

  Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.
  PDF olarak da ekte yer almaktadır.

  BEST_ELEKTRONIK_GUVENLIK_20161001_120.jpgBEST_ELEKTRONIK_GUVENLIK_20161001_122.jpgBEST_ELEKTRONIK_GUVENLIK_20161001_124.jpgBEST_ELEKTRONIK_GUVENLIK_20161001_126.jpg


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica