Haber En Başarılı Yangın Ve Güvenlik Organizasyonu Başlıyor

Konu, 'Yangın Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  En başarılı yangın ve güvenlik organizasyonu başlıyor
  Sektörel Fuarcılık tarafından bu yıl üçüncüsü 14-15 Kasım 2013 tarihleri arasındadüzenlenecek TÜYAK 2013 – Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi’nde iki gün boyunca yaklaşık 70 akademisyen, bilim adamı ve yangın uzmanı 12 oturum, panel ve forumda yangın güvenliği konusunu tartışacak.

  [​IMG]
  Sektörel Fuarcılık tarafından bu yıl üçüncüsü 14-15 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenecek TÜYAK 2013 – Yangın ve Güvenlik Sempozyumu ve Sergisi’nde iki gün boyunca yaklaşık 70 akademisyen, bilim adamı ve yangın uzmanı 12 oturum, panel ve forumda yangın güvenliğikonusunu tartışacak.

  Elektronik Haber Ajansı (e-ha) muhabirinin edindiği bilgiye göre, TÜYAK 2013 – Yangın ve GüvenlikSempozyumu ve Sergisi 14 Kasım 2013 Perşembe günü törenle açılacak. Sektörel Fuarcılık tarafından her iki yılda bir düzenlenen sempozyumun üçüncüsü WOW Convention Center’da gerçekleştirilecek.

  TÜYAK 2013, yangına, sabotaja, depreme, iş kazalarına, çevre risklerine karşı, önceden haber alan, algılayan, uyaran ve uygun çözüm bulan yenicihaz ve sistemleri tanıtmak, günümüz teknolojisine uygun koruma ve önleme sistemlerindeki gelişmeleri ve yeni tasarım esaslarını açıklamak, problemleri tartışmak, üretici ve kullanıcıları bir araya getirmek, konu ile ilgili olan yönetmelik ve standartlardaki gelişmeleri açıklamak amacıyla düzenlenmektedir.

  Sektörün önde gelen firmalarının ve isimlerininkatılımlarıyla bu platformdaki en başarılı organizasyon olmaya devam eden TÜYAK 2013'ün ana teması "Yüksek Yapılarda Yangın ve Güvenlik" olarak belirlendi.

  Yangınsız bir Türkiye için

  Türkiye Yangından Korunma Vakfı ile Yangından Korunma Derneği Onursal Başkanı - TÜYAK 2013 Yangın ve Güvenlik Sempozyum ve Sergisi Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, TÜYAK 2011’in oldukça başarılı geçtiğini, bu yıl hedeflerinin daha fazla katılım olduğunu belirtti ve “Yangın güvenliği sektörü her geçen gün büyüyen önemli bir sektör haline geliyor. Sempozyumakatılımın artmasıyla yangın güvenliği sorunlarının da azalacağı, Türkiye’nin yangın açısından dahagüvenli, tedbirlerini alan bir ülke haline geleceği yönündeki inancımız artıyor” dedi.

  Prof. Dr. A. Kılıç, TÜYAK 2013’ün kamu kurum ve kuruluşlarını özel sektör temsilcileri ve akademisyenlerle bir araya getiren önemli bir platform olduğunu ve yangın güvenliği alanında yaşanan sorunları birinci ağızdan öğrenme ve tartışma fırsatı bulacaklarını ifade etti.

  Çok hızlı büyüyen bir sektör

  Türkiye Yangından Korunma Vakfı ile Yangından Korunma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Turanlı ise TÜYAK’ın kurulduğu günden bu yana toplumdaki yangın güvenliği konusundaki bilinçlenmeyi artırmaya yönelik eğitim çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Turanlı Türkiye’de yangıngüvenliği alanında faaliyet gösteren firmaların sayısında hızlı bir artış olduğunu ve sektörün hızla büyüdüğünü yakından gördüklerini ifade etti. Türkiye’nin yangın güvenliği konusunda sahip olduğuönemli bilim adamı ve akademisyenlerle çevre ülkelerde önemli ve prestijli bir yere sahip olduğunu da söyledi.

  14-15 Kasım 2013 tarihleri arasında WOW Convention Center’da düzenlenecek TÜYAK 2013’te kurulacak stantlar sayesinde çeşitli firma ve ziyaretçilerin buluşma fırsatı yakalayacağı sempozyumun hedef kitlesini kamu kurumları, devlet teşekkülleri, belediyeler, sivil toplum örgütleri, endüstriyel tesisler, organize sanayi bölgeleri, itfaiye birimleri, turistik tesisler, oteller, alışveriş merkezleri ve hastaneler oluşturuyor. Sempozyum boyunca yangın güvenliği alanında en son teknolojilerden oluşan yangın güvenliği çözümlerini sergileyen firmalar yeni iş fırsatları yaratma şansı bulacak.

  Sempozyuma destek veren kurum ve kuruluşlar arasında İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD), Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği (TGÜB), Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (POMSAD), TMMOB Makine Mühendisleri Odası Genel Merkezi (EMO),Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD), Türkiye İş Güvenliği İş Adamları Derneği (TİGİAD), Doğal Gaz Cihazları Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (DOSİDER), Türk Mimar Mühendis Müşavirler Birliği (TMMMB), Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), İstanbul Sanayi Odası (İSO), Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA), Petrol Sanayi Derneği (PETDER), Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği Derneği (GAZBİR) yer alıyor.

  (e-ha)


  Kaynak: http://www.e-haberajansi.com/en-basarili-yangin-ve-guvenlik-organizasyonu-basliyor-308627.html


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica