Soru - Emniyet Müdürlüklerinde Isg | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Emniyet Müdürlüklerinde Isg

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında themiku tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. themiku

  themiku TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar merhaba, emniyette polis olarak görev yapmaktayım ve c sınıfı belgemi 21 Aralık sonavında aldım sayılır. Emniyette çalışan işçi, teknisyen ve teknisyen yardımcısı, sivil memur ve polis (büro Memuru) memurlarının hangileri dahil olmaktadır. 6331 sayılı kanunda " MADDE 2 –(1) Bu Kanun; kamu ve özel sektöre ait bütün işlere ve işyerlerine, bu işyerlerinin işverenleri ile işveren vekillerine, çırak ve stajyerler de dâhil olmak üzere tüm çalışanlarına faaliyet konularına bakılmaksızın uygulanır.

  (2) Ancak aşağıda belirtilen faaliyetler ve kişiler hakkında bu Kanun hükümleri uygulanmaz:

  a) Fabrika, bakım merkezi, dikimevi ve benzeri işyerlerindekiler hariç Türk Silahlı Kuvvetleri,
  genel kolluk kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığının faaliyetleri.
  " bu madde yer almakta ve genel kolluk kuvvetlerini kapsamaktadır. Buna göre emniyet müdürlüklerinde isg hizmeti nasıl, ne şekilde ve ne zaman yerine getirilecektir. Kamu kurumlarında İSG hizmeti Zorunluluk tarihi 2016 diye açıklanmıştı ama farklı maddeler bu kapsama alınmıştı. Bilgisi olanlarınız yardımcı olursa sevinirim. Kolay gelsin.


   
 2. themiku

  themiku TÜİSAG Üyesi

  Yardım edecek kimse yokmu???

   
 3. ibrdogan

  ibrdogan TÜİSAG Üyesi

  Merhaba devrem ben de b sinifi is guvenligi uzmani bir polisim. Şubat ayi itibariyle 81 il emniyet mudurlugunde is sagligi ve guvenligi bürosu kuruldu. Yayinlanan genelgede sadece kadrolu , sözleşmeli işçiler ve stayer ogrenci ve çıkarlarin kapsam ve sorumluluk dahilinde olduğu belirtiliyor. Simdilik risk analizi, acil eylem plani ve egitim verilmesi gerektigi isteniyor. Anladigim kadariyla 2016 ya kadar bu hizmetler yapilip altyapi çalışması babinda bir hizmet yapilacak

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica