Haber - Ekmek Parasını Böyle Kazanıyor - Düzce | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Ekmek Parasını Böyle Kazanıyor - Düzce

Konu, 'Yaşamdan Haberler' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Ekmek Parasını Böyle Kazanıyor

  1.jpg

  Minare boyacısı ustası Fahritten Sındıraç’ı görenlerin yürekleri ağzına geliyor, fakat o işi için “Evden yolu çıkmak kadar tehlikeli” diyor.

  2.jpg

  Düzce’de Hamidiye Mahallesinde caminin minaresini boyasını yapmak için metrelerce yükseklikte boya yapan usta ve ekibi cesaretiyle takdir topluyor. Birçok kişinin bakmaya dahi cesaret edemediği minarelere çıkarak iskelesiz boyacılık yapan işçiler ölümle burun buruna çalışıyor.

  3.jpg

  Bursa’da ikamet eden minare boyama ustası Fahrettin Sındıraç. 20 yıldır bu işle uğraştığını mesleğe ise dedesinin yanında çırak, babasının yanında kalfa şimdi ise usta olduğunu söylüyor.

  Mimar Sinan tekniğiyle yani iskelesiz boyama yapan Sındıraç işinin riski ile ilgili olarak “İşi bilen için sabah sokağa çıkmak ne kadar riskliyse bu da o kadar riskli. Yaşadıkça bu işi yapmaya gayret edeceğim” dedi.

  Kaynak: IHA


   
 2. rmbbektaşoğlu

  rmbbektaşoğlu TÜİSAG Üyesi

  Allah yardımcın olsun kardeş.

  Senin yaptığın kolay değil.

  Ekmek kapısı Rızık ne yapsın kardeşim.

   
 3. haci mustafa

  haci mustafa TÜİSAG Üyesi

  ''Ekmek kapısı Rızık ne yapsın kardeşim'' DİYEMEZSİNİZ ...
  insanoğlu sonuçta çalışma esnasında kan şekeri, tansiyonu düşebilir. kendini paraşüt tipi emniyet kemeri ile bağlamadığından dolayı aşağıya düşme riski var!!!
  sayın meslektaşlarım işin zorluğu veya kolaylığından dolayı işin tehlikelerini ve risklerini görmemezlikten gelmeyelim.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica