Soru Eğitimler Verebilmek Için Firmayla Sözleşme Imzalamak Gerekir Mi?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında Engin Halıcıoğlu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Engin Halıcıoğlu

  Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi  OSGB olmayan bir iş güvenliği firmasında çalışıyorum.Firmanın biri bizden çalışanlarına eğitim vermemizi istedi.Benim o firmayla sözleşme imzalamam gerekir mi? Yoksa eğitimi verip hizmet bedeli faturası kesmemiz yeterli midir?


   
 2. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  Çalışanların İSG Eğitimleri hakkındaki yönetmeliğe baktığınızda eğitimin geçerli olabilmesi için sizin o firmaya atanmış İSG uzmanı olmanız yada OSGB olarak hizmet veriyor olmanız gerekmektedir. Sözleşme imzalamak ve isg katip üzerinde atamanızın yapılmasıyla eğitim geçerlilik kazanır.
  İsterseniz bir konuyla ilgili yönetmeliğe göz atın
  Kolaylıklar dilerim

   
  Engin Halıcıoğlu ve Onur17 bu yazıya teşekkür etti.
 3. Engin Halıcıoğlu

  Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

  Uzman ve hekim bulundurma zorunluluğu yoksa nasıl yapılacak.Eğitim isteyen firma çalışan sayısı 1-9 arasında olan az tehlikeli sınıfta bulunan bir yer.

     

   
 4. eniskanisanli

  eniskanisanli TÜİSAG Üyesi

  Ben şu şekilde yapıyorum.Firma beni 1-2 gün sigortalı gösteriyor.O günler için isg-katipden atama yapıyorum.İş bitince sigorta ve isg-katip anlaşmasını bitiriyorum.Anlaştığım parayı da maaş olarak alıyorum.(Kısmi süreli çalışma).Bu şekli ile uygundur,sen de yapabilirsin.

   
 5. Engin Halıcıoğlu

  Engin Halıcıoğlu TÜİSAG Üyesi

  Benim sigortam tam gün olarak yatıyor zaten.

     

   
 6. uzmAn33

  uzmAn33 TÜİSAG Üyesi

  Dilek Hn,
  OSGB sözleşme iptal kısmını pasif hale getirmiş. nasıl yaptı bilmiyorum. iptal engellenmiş. bu durumda sözleşmemi nasıl iptal edebilirim.?

   
 7. dilekaltinok

  dilekaltinok TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,
  Uzman olarak çalışıyordunuz ve ayrıldınız mı? İsg katipin sözleşmeler kısmında yukarıda sözleşme iptal diye bir buton var onun aktif olması gerekli, çünkü sizin kimlik numaranız ile girilmekte sisteme. Tekrar bir kontrol edin, eğer aktif değil ise bence siteden destek isteyebilirsiniz, belki bir hata vardır fakat osgbnin bu şekilde bir yetkisi olduğunu düşünmüyorum. Kolaylıklar dilerim
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica