Form - Eğitim Katılım Belgesi Örneği (yeni Yönetmeliğe Göre) | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Form Eğitim Katılım Belgesi Örneği (yeni Yönetmeliğe Göre)

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında gultekin cangul tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. gultekin cangul

gultekin cangul TÜİSAG Çalışma Birimi TÜİSAG Çalışma Birimi

"ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK"
    resmi gazete -24/5/2018-30430 ile revize edilmiş konu ve diğer hususlar ışığında hazırlamış olduğum örnek "Eğitim Katılım Belgesi"
    (Diğer Konular- kısmında işyerine özgü olarak değişik eğitim konuları konulabilir.)

Ekli Dosyalar:

iso9001, frdrn, İrem E. ve 12 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. Barış GÖKTAŞ

Barış GÖKTAŞ TÜİSAG Üyesi

Merhabalar ;

Benim hazırladığım form aşağıdaki gibidir :)

Ekli Dosyalar:

iso9001, zuhal_mutlu, genc_sevda ve 7 kişi daha buna teşekkür etti.
  3. Barış GÖKTAŞ

Bu arada, eğitim konularının olduğu sayfada eğitim katılım belgesi yazmıyor onu yanlışlıkla bırakmışım. Üst boş kısımlarda firmamızın logosu yer alıyor gayet hoş oldu, kalın a4'e basıyoruz.

Mürüvet ÇAVUŞ DİLAVER bu yazıya teşekkür etti.
  4. Hoenir

Hoenir TÜİSAG Üyesi

Merhaba;

Yeni sertifikalandırma konusu hakkında tam olarak netleştiremediğim bir sorum olacak. Temel eğitim belgesini işbaşı eğitimi yapanlara mı sunacaz yoksa yıl içerisinde eğitimi tamamlanan herkese mi?

5. Barış GÖKTAŞ

Yönetmelikte şu şekilde belirtiyor,

MADDE 15 – (Değişik:RG-24/5/2018-30430)

(1) Düzenlenen işe başlama eğitimi, temel eğitim, bilgi yenileme eğitimi, ilave eğitim ve benzeri tüm eğitimler belgelendirilerek çalışanın özlük dosyasında saklanır. Temel eğitimlere ilişkin belgeler Ek-2’de yer alan örneğine uygun olarak düzenlenir.

Yıl içerisinde yapmış olduğunuz 'bilgi yenileme eğitimi' olarak geçiyor. O yüzden ona bilgi yenileme eğitimi şeklinde bir belge düzenlemeniz gerekmektedir. Sadece ilk işbaşı eğitiminden sonra vericeğiniz eğitim Temel Eğitim olarak geçiyor :)

6. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

İş Güvenliği Uzmanları için Yönetmeliğe uygun Eğitim Belgesi

Katılımcıların listesini gir, belgelerin çıktılarını al ...

24 Mayıs 2018 PERŞEMBE Resmî Gazete Sayı : 30430

YÖNETMELİK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE

ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK

YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 6 – Aynı Yönetmeliğin 11 inci maddesinin birinci ve üçüncü fıkraları aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“(1) Çalışanlara verilecek temel eğitimler, işin devamı süresince belirlenen düzenli aralıklar içinde;

a) Az tehlikeli işyerleri için en az sekiz saat,

b) Tehlikeli işyerleri için en az on iki saat,

c) Çok tehlikeli işyerleri için en az on altı saat

olarak her çalışan için düzenlenir.”

“(3) Eğitim sürelerinin bütün olarak değerlendirilmesi esas olmakla birlikte bir saatten az olmamak kaydıyla işyerindeki vardiya ve benzeri iş programları da dikkate alınarak farklı zaman dilimlerinde de değerlendirilebilir.”

Ekli Dosyalar:

kizilsu, sauyıldız, NAİLE GELEN ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
  7. Barış GÖKTAŞ

Abdi Bey merhabalar, yapmış olduğunuz excel'de =KAYIT!B2 formülünde B3'e isim eklediğimizde atamıyor bunu nasıl çözebiliriz ?

8. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Dosyayı kontrol ettim sorun yok çalışıyor...

Ama =KAYIT!B2 formülünde B3'e isim eklediğimizde atamıyor nedemek anlamadım. Ne yapmak istedin?

Dosyada listeyi doldurduğunuzda yan sekme ÖN YÜZ de aşağı doğru bilgiler her sayfada yerine gidiyor

neşeyalçın82 bu yazıya teşekkür etti.
  9. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Örnek uygulama...

Ekli Dosyalar:

NeşeB, erdal_kar, Derinevren ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  10. Barış GÖKTAŞ

Teşekkür ederim Abdi Bey, benim kullandığım formata pek uygun olmadı kendi hazırladığım formatı kullanıyorum şuan.

11. gizemgoren

gizemgoren TÜİSAG Üyesi

Merhabalar,
    Yeni eğitim belgesi formatında eğitim vediğimiz çalışandan imza almıyor muyuz? Yönetmelik ekindeki örnekte göremedim ama.

Barış GÖKTAŞ bu yazıya teşekkür etti.
  12. Barış GÖKTAŞ

Biz Eğitim Katılım Tutanağı'na imza alıyoruz çalışanlardan, eğitim katılım belgesine işveren vekili,doktor ve iş güvenliği uzmanı imza atıyor sadece.

13. gizemgoren

gizemgoren TÜİSAG Üyesi

Teşekkürler Barış Bey, bende aynı şekilde ilerliyorum.

14. sait polat

sait polat TÜİSAG Üyesi

15. sait polat

sait polat TÜİSAG Üyesi

iş yeri hekimi yazılamıyor yazdırmada 60 tane cıkıyor

16. karacitpitbocuk

karacitpitbocuk TÜİSAG Üyesi

Merhaba, Elinize sağlık yalnız çalışanın tc gibi kimlik bilgilerinin olması doğru değil kvkk'ya ( kişisel verilerin korunma kanunu) göre istenmeyen tüm kişisel bilgiler formlarda olmamalı

17. ATURAN

ATURAN TÜİSAG Üyesi

Dosya İGU ile İH ortak eğitimleri için değildir. Sadece İş Güvenliği Uzmanı tarafından verilen eğitimlerde kullanılabilir.

upload_2018-11-1_10-57-39.png

18. tuğrul türk

tuğrul türk TÜİSAG Üyesi

Bu eğitim katılım belgesi tüm çalışanların özlük dosyalarında bulunmak zorunda mı ve işveren/işveren vekilininde belgesi imzası olmalı mıdır?

19. tuğrul türk

tuğrul türk TÜİSAG Üyesi

Eğitim katılım belgesine eğitim süresi mesela çok tehlikeliyse 16 saat mi yazmalı?

20. Hürkan Coşkun

Hürkan Coşkun TÜİSAG Üyesi

Evet zorunda ve ıslak imzalarda olmalı.
    Diğer sorunuz;
    çok tehlikeli sınıf için 16 saat doğru. ancak bir günde 16 saat vermeniz olanaksız olduğundan bölerek eğitim verip bu şekilde belgelendirme yapmanız uygun olacaktır.

tuğrul türk bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Üyelerimiz bu sayfayı aşağıdaki aramalarla bulmuştur :

1. iş güvenliği eğitim katılım belgesi

,
  2. isg temel eğitim sertifikası örneği 2018

,
  3. eğitim formu örnekleri

,
  4. eğitim katılım sertifikası örneği,
  5. eğitim katılım belgesi isg word,