Eğiticinin Eğitimi Sertifikasi

Konu, 'Diğer İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları' kısmında ENES SAKARYA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. ENES SAKARYA

  ENES SAKARYA TÜİSAG Üyesi  Merhabalar;

  Eğiticinin eğitimi hakkında 29.12.2012 tarihli yönetmelikte bahsi geçen ilgili eğitim en az 40 saat olması gerektiği belirtilmiş.
  İstanbulda bazı eğitim firmaları ile görüştüğümde max.36 saatlik M.E.B onaylı sertifika veren de var 40-45-50 saat ama M.E.B. onaysız yalnız 5580 sayılı izin ile eğitim veren özel eğitim kurumları ve Bahçeşehir,Okan gb üniversiteler mevcut.
  Aklıma takılan ve beni terddüte sürükleyen soruya gelecek olursam,İlgili eğitim M.E.B onaylı olması gerekiyormu?(milli eğitim bakanlığı en fazla 36 saatlik eğitimlere onay veriyor)
  Özel Ünv. den bu eğitimi alsak sanıyorum eğitim sonunda tarafımıza verecekleri sertifika yeterli oluyor?
  Özel eğitim veren kurumlardan en az 40 saatlik eğitim ile lakin M.E.B onaysız sadece eğitim gördüğümüz özel eğitim kurumunun eğitim belgesi yeterli olacakmı?(5580 tabi olması şartı ile)
  Aynı zamanda İstanbulda ilgili eğitimi almış olan arkadaşlar veya ilgili konu hakkında bilgi sahibi olan sayın forum üyelerinin değerli görüşlerini bekliyorum.

  Saygılarımla;
  Enes SAKARYA


   
 2. OZKAN_yavuz

  OZKAN_yavuz TÜİSAG Üyesi

  Evet arkadaslar bende merak edıyorum bu konuyu. Bi fark var mıdır bunların arasında.

   
 3. Burak HEKİM

  Burak HEKİM TÜİSAG Üyesi

  sorunuzu yanıtlamaya çalışayım. ben bu eğitime başlarda çok tereddütle yaklaştım sonra milli eğitim müdürlüğüne giderek konuştum. gerekli onayları alınmış ve gerekli ders modülleri temin edilmiş özel kurumlar ile de bu eğitim alınarak yetkinlik kazanılabilir fakat sertifika ve kurum meb onaylı olması gereklidir. benim tavsiyem bu konu ile ilgili olarak özel üniversiteler kısmında milli eğitim müdürlüğünü arayarak net bilgi alın, kendi yorumumdur bence ünv.ler eğitim kurumları olduklarından bu eğitimi verebiliyorlar diye biliyorum fakat MEB onayı her halükarda önemli. bir şekilde kayıt altına girerek süreci devlet nezdinde başlatmanız gereklidir.

     

   
 4. Nuran AYDEMİR

  Nuran AYDEMİR TÜİSAG Üyesi

  Eğiticinin eğitimi belgesi için MEB onayı gerekmiyor diye biliyorum. Ben bu eğitimi 45 saat olarak ÇASGEM'den aldım ve çok memnun kaldım. Almayı düşünen arkadaşlara oradan almalarını tavsiye ederim.

   
 5. Brolin

  Brolin TÜİSAG Üyesi

  Eğiticinin eğitimi sertifikasını ne amaçla alıyorsunuz merak ettim doğrusu? eğitim kurumlarında eğitici olmak için mi ? yoksa başka sebeple mi?

     

   
 6. imsiyat

  imsiyat TÜİSAG Üyesi

  bende anlamadım Eğiticinin Eğitimi derken ??

  biraz araştırdım ama gereksiz bir belge gibi duruyor şu an . sonuçta işyerinde sigortalı göründükten sonra ben eğitim verebiliyorum .

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica