Eğiticinin Eğitimi Sertifikasi

ENES SAKARYA

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar;

Eğiticinin eğitimi hakkında 29.12.2012 tarihli yönetmelikte bahsi geçen ilgili eğitim en az 40 saat olması gerektiği belirtilmiş.
İstanbulda bazı eğitim firmaları ile görüştüğümde max.36 saatlik M.E.B onaylı sertifika veren de var 40-45-50 saat ama M.E.B. onaysız yalnız 5580 sayılı izin ile eğitim veren özel eğitim kurumları ve Bahçeşehir,Okan gb üniversiteler mevcut.
Aklıma takılan ve beni terddüte sürükleyen soruya gelecek olursam,İlgili eğitim M.E.B onaylı olması gerekiyormu?(milli eğitim bakanlığı en fazla 36 saatlik eğitimlere onay veriyor)
Özel Ünv. den bu eğitimi alsak sanıyorum eğitim sonunda tarafımıza verecekleri sertifika yeterli oluyor?
Özel eğitim veren kurumlardan en az 40 saatlik eğitim ile lakin M.E.B onaysız sadece eğitim gördüğümüz özel eğitim kurumunun eğitim belgesi yeterli olacakmı?(5580 tabi olması şartı ile)
Aynı zamanda İstanbulda ilgili eğitimi almış olan arkadaşlar veya ilgili konu hakkında bilgi sahibi olan sayın forum üyelerinin değerli görüşlerini bekliyorum.

Saygılarımla;
Enes SAKARYA

OZKAN_yavuz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Evet arkadaslar bende merak edıyorum bu konuyu. Bi fark var mıdır bunların arasında.

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
sorunuzu yanıtlamaya çalışayım. ben bu eğitime başlarda çok tereddütle yaklaştım sonra milli eğitim müdürlüğüne giderek konuştum. gerekli onayları alınmış ve gerekli ders modülleri temin edilmiş özel kurumlar ile de bu eğitim alınarak yetkinlik kazanılabilir fakat sertifika ve kurum meb onaylı olması gereklidir. benim tavsiyem bu konu ile ilgili olarak özel üniversiteler kısmında milli eğitim müdürlüğünü arayarak net bilgi alın, kendi yorumumdur bence ünv.ler eğitim kurumları olduklarından bu eğitimi verebiliyorlar diye biliyorum fakat MEB onayı her halükarda önemli. bir şekilde kayıt altına girerek süreci devlet nezdinde başlatmanız gereklidir.

Nuran AYDEMİR

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Eğiticinin eğitimi belgesi için MEB onayı gerekmiyor diye biliyorum. Ben bu eğitimi 45 saat olarak ÇASGEM'den aldım ve çok memnun kaldım. Almayı düşünen arkadaşlara oradan almalarını tavsiye ederim.

Brolin

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Eğiticinin eğitimi sertifikasını ne amaçla alıyorsunuz merak ettim doğrusu? eğitim kurumlarında eğitici olmak için mi ? yoksa başka sebeple mi?

imsiyat

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
bende anlamadım Eğiticinin Eğitimi derken ??

biraz araştırdım ama gereksiz bir belge gibi duruyor şu an . sonuçta işyerinde sigortalı göründükten sonra ben eğitim verebiliyorum .

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.