Haber Edremit'te Kahveci Esnafına Hijyen Eğitimi - Balıkesir

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Edremit'te Kahveci Esnafına Hijyen Eğitimi

  1.jpg

  Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ile Kahveciler, Gazinocular ve Otelciler Odası’nın hijyen eğitim kursuna esnafın ilgisi büyük oldu.

  2.jpg

  Hijyen eğitimlerinin ilki Zeytinli Altınkum Mahallesi'nde düzenlendi. Usta öğretici olarak Songül Karaaslan’ın görev aldığı ve 2 gün süren eğitimler 18:00-21:30 saatleri arasında gerçekleştirilirken derslere 58 kursiyer katıldı.

  3.jpg

  Oda Başkanı Mustafa Aydoğan, “5 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında zorunlu olan eğitimleri Halk Eğitimi Merkezimiz ile yapılan işbirliği sayesinde, üyelerimize en yakın noktada verilmesini sağladık. Esnafımızın ilgisi büyük oldu. Bu konuda bizlere hızlı ve kaliteli eğitim hizmeti sunan Halk Eğitimi Merkezimize teşekkür ediyoruz. Bu sayede üyelerimize yönelik önemli bir hizmeti gerçekleştirilmiş oluyoruz” şeklinde konuştu.

  4.jpg

  26 farklı meslek dalında çalışanlara yönelik eğitimler zorunlu hale geldiğine dikkat çeken HEM Müdürü İsmail Damar, “Hijyen Eğitimi Yönetmeliği kapsamında; güzellik ve saç bakım hizmetleri, pazarlama ve perakende, yiyecek içecek hizmetleri, toplum sağlığını koruyucu hizmetler, gıda teknolojisi gibi sektörlerde eğitimler zorunlu hale getirildi. Mümkün olduğunca süratli bir şekilde işinin uzmanı öğretmen ve usta öğreticilerimiz tarafından bu eğitimler gerçekleştiriliyor"dedi. Eğitimlerin önümüzdeki günlerde Altınoluk, Akçay ve Edremit merkezde devam edeceği öğrenildi.  Kaynak: IHA   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica