Bilgilendirme - Dsp Sınavı İçin Çalışılması Gereken 40 Yönetmelik | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Bilgilendirme Dsp Sınavı İçin Çalışılması Gereken 40 Yönetmelik

Konu, 'DSP Sınavına Hazırlık' kısmında ismail keklik tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. ismail keklik

ismail keklik TÜİSAG Üyesi

Yönetmeliklerin tamamına ve güncel hallerine bu linkten ulaşabilirsiniz http://tuisag.com/yonetmelikler/
    1. İŞYERLERİNDE İŞVEREN VEYA İŞVEREN VEKİLİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK
    2. İŞYERLERİNDE ACİL DURUMLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
    3. İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    4. İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE ALINACAK SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK
    5. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ
    6. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ RİSK DEĞERLENDİRMESİ YÖNETMELİĞİ
    7. ULUSAL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KONSEYİ YÖNETMELİĞİ
    8. TOZLA MÜCADELE YÖNETMELİĞİ
    9. SAĞLIK VE GÜVENLİK İŞARETLERİ YÖNETMELİĞİ
    10. KANSEROJEN VEYA MUTAJEN MADDELERLE ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    11. KADIN ÇALIŞANLARIN GECE POSTALARINDA ÇALIŞTIRILMA KOŞULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    12. İŞYERLERİNDE İŞİN DURDURULMASINA DAİR YÖNETMELİK
    13. GEBE VEYA EMZİREN KADINLARIN ÇALIŞTIRILMA ŞARTLARIYLA EMZİRME ODALARI VE ÇOCUK BAKIM YURTLARINA DAİR YÖNETMELİK
    14. GEÇİCİ VEYA BELİRLİ SÜRELİ İŞLERDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    15. HİJYEN EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ
    16. İLKYARDIM YÖNETMELİĞİ
    17. İŞ HİJYENİ ÖLÇÜM, TEST VE ANALİZİ YAPAN LABORATUVARLAR HAKKINDA YÖNETMELİK
    18. İŞ KANUNUNA İLİŞKİN FAZLA ÇALIŞMA VE FAZLA SÜRELERLE
      ÇALIŞMA YÖNETMELİĞİ
    19. İŞ KANUNUNA İLİŞKİN ÇALIŞMA SÜRELERİ YÖNETMELİĞİ
    20. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KURULLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    21. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNİN DESTEKLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    22. ALT İŞVERENLİK YÖNETMELİĞİ
    23. ASBESTLE ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    24. BİYOLOJİK ETKENLERE MARUZİYET RİSKLERİNİN ÖNLENMESİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    25. ÇALIŞANLARIN GÜRÜLTÜ İLE İLGİLİ RİSKLERDEN KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK
    26. ÇALIŞANLARIN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİNİN USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    27. ÇALIŞANLARIN TİTREŞİMLE İLGİLİ RİSKLERDEN KORUNMALARINA DAİR YÖNETMELİK
    28. ÇALIŞMA GÜCÜ VE MESLEKTE KAZANMA GÜCÜ KAYBI ORANI TESPİT İŞLEMLERİ YÖNETMELİĞİ(1)
    29. ÇALIŞMA HAYATINA İLİŞKİN ÜÇLÜ DANIŞMA KURULUNUN ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    30. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU YÖNETMELİĞİ
    31. ÇOCUK VE GENÇ İŞÇİLERİN ÇALIŞTIRILMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    32. EKRANLI ARAÇLARLA ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    33. SAĞLIK KURALLARI BAKIMINDAN GÜNDE AZAMİ YEDİ BUÇUK SAAT VEYA DAHA AZ ÇALIŞILMASI GEREKEN İŞLER HAKKINDA YÖNETMELİK
    34. YAPI İŞLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ
    35. KİMYASAL MADDELERLE ÇALIŞMALARDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    36. KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLARIN İŞYERLERİNDE KULLANILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK
    37. KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM YÖNETMELİĞİ
    38. KORUMALI İŞYERLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
    39. MADEN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETMELİĞİ
    40. POSTALAR HALİNDE İŞÇİ ÇALIŞTIRILARAK YÜRÜTÜLEN İŞLERDE ÇALIŞMALARA İLİŞKİN ÖZEL USUL VE ESASLAR HAKKINDA YÖNETMELİK

frdrn, smuluca, Ysmn Tuna ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.
  2. ismail keklik

bu konu altında çalışılmasını tavsiye ettiğim yönetmelikler bu kadar en üstte güncel yönetmelikler linkine tıklarsanız istediğiniz yönetmeliği indirebilirsiniz. çalışmaya katılmak isteyenlere tavsiyem yönetmeliği okuyup önemli gördüğünüz yerleri forumda soru olarak paylaşmanız.

3. AltınOran

AltınOran TÜİSAG Üyesi

İSG sınavı ile içeriği aynı zaten. İsg sınavına hazırlananlar içinde çok iyi. Teşekkürler.

4. Ysmn Tuna

Ysmn Tuna TÜİSAG Üyesi

Okumaya calistim..Yalnız çok karışık geldi pekde bir şey anlamadım.

Last edited by a moderator: 27 Ağustos 2015
  5. ismail keklik

arkadaşlar İLKYARDIM YÖNETMELİĞİ ve İŞYERLERİNDE İŞVEREN VEYA İŞVEREN VEKİLİ TARAFINDAN YÜRÜTÜLECEK İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HİZMETLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK güncellenmiş (değişiklik olmuş) elinizdeki dökümanları güncellemenizi tavsiye ederim.

Zeynep EFE70 ve AltınOran bu yazıya teşekkür etti.
  6. ismail keklik

iş güvenliği sınavına hazırlanan arkadaşlar bu yönetmeliklere birde asansör ile ilgili yönetmeliği eklemeniz gerekmekte

AltınOran bu yazıya teşekkür etti.
  7. ismail keklik

Yayımlamış olduğum 40 yönetmeliğin özetlerini çıkardım Ek te gönderiyorum.
    Not:faydalanan arkadaşların sınav kazanma dualarına beni de katmaları dileklerimle!!!:evet::evet::evet:

Ekli Dosyalar:

8. oya yılmaz

oya yılmaz TÜİSAG Üyesi

güncel yönetmelikler mi acaba?

9. Ayşe gizem bacak

Ayşe gizem bacak TÜİSAG Üyesi

bu yönetmelikler dsp ile alakası yok gibi geldi bana hepsini bilmek zorundamıyız

Last edited by a moderator: 26 Ekim 2017
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica