Soru - Dsp Sertifikası Hakkında | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Soru Dsp Sertifikası Hakkında

Konu, 'DSP Hakkında Sorularınız' kısmında Aydın Taşdemir tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Aydın Taşdemir

  Aydın Taşdemir TÜİSAG Üyesi  Merhaba arkadaşlar,

  Ben 30 Nisan sınavını kazanarak sertifika almaya hak kazandım.

  Ziraat Bankasına gerekli ödemeyide yaptım.

  Peki bundan sonra birşey yapmam gerekiyor mu? Yoksa sertifika İsg Katip üzerinde tanımlı adresime gelir mi?


   
 2. Ümit ŞEN

  Ümit ŞEN TÜİSAG Üyesi

  isg katip sistemine e devlet şifreniz ile girerek sertifikayı sistemde görebilirsiniz.

   
 3. Aydın Taşdemir

  Aydın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

  Giriş yaptığım zaman sertifikalar kısmında sertifika aktif gözüküyor fakat e-imzalı sertifika indir dediğim zaman sertifika bulunamadı yazıyor bu normal mi?

     

   
  NACİYE DURAN bu yazıya teşekkür etti.
 4. Fatma Güleç

  Fatma Güleç TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, bankaya parayı 2 hafta önce yatırmama rağmen İSG-KATİP sisteminde 2013 yılında bize verilen (DSP) geçici sertifikayı görüyorum. Bizim önceki sertifikalarımızın iptal edilerek sınavı kazandığımız için tekrar yenilenmesi gerekmez mi? Bilgisi olanlar paylaşabilir mi?

   
 5. uzakkk

  uzakkk TÜİSAG Üyesi

  Sayın Güleç, Ayni durum , eşim için de söz konusu . 27 Mayıs tarihinde Ziraat Bankasına istenilen parayı yatırdık. Dekont elimizde. İSG Katip' ten kişisel güncellemeleri (adres, tel no, mezuniyet gibi) de yaptık. Fakat 2013 yılında verilen geçici DSP sertifikası görülüyor. İSGGM ' nün 7 iş günü de geride kalmış olmasına rağmen şimdilik bir haber yok. Bu konuda aramamamızı da bildirmişler. Yeni sınav sonucuna göre geçici sertifikayı iptal edip yeni DSP sertifikasını aktif etmeleri ve yeni sertifika numarası gerekiyor. Birkaç gün daha bekleyip görelim derim. Bu arada diğer değerli meslektaşlarımızın (İş güvenliği uzmanı, İşyeri hekimi ve Diğer Sağlık personeli) bilgilendirmelerini rica ederim. Tüm İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışanlarına başarılar diliyorum. Saygılarımla,

     

   
 6. Aydın Taşdemir

  Aydın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

  Benimde anlatmak istediğim tam olarak buydu benimde eski geçici sertifikam görünüyor.

   
 7. uzakkk

  uzakkk TÜİSAG Üyesi

  Sn.Taşdemir , Bugün İSG katip' i kontrol ettim. Geçici DSP sertifikasını kaldırmışlar. Herhalde yeni sertifikayı aktif hale getirecekler. Gelişmelerden tüm arkadaşlarımızı bilgilendiririm. İyi çalışmalar.
   
 8. Aydın Taşdemir

  Aydın Taşdemir TÜİSAG Üyesi

  Az önce baktım benimki de kaldırılmış. Yenisini sabırsızlıkla bekliyorum.   
 9. uzakkk

  uzakkk TÜİSAG Üyesi

  Değerli arkadaşlar, Eşimin DSP Sertifikası Ziraat Bankasına ücreti yatırdıktan sonra tam 10 iş günü içerisinde , bugün itibarıyla aktif hale getirilmiştir. Geçici sertifikayı kaldırmışlar. Lütfen adres, telefon, mail ve mezuniyet için bilgi güncellemesini unutmayınız (İSG Katip'ten). Tüm İsg çalışanlarına başarılar diliyorum...

     

   
 10. Gülden Çelen

  Gülden Çelen TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bilgi güncellerken mezuniyet ekle bölümünde ünvan kısmında otomatik ünvanlar var.Ben ön lisans hemşireyim ancak o seçenek yok.Boş mu bırakayım?Sorun olur mu?   
 11. uzakkk

  uzakkk TÜİSAG Üyesi

  Sn. Çelen, Eşimle aynı durumdasınız. Bize 10 iş gününde sertifikayı aktif hale getirmişler.Bilgi güncellemede Anadolu üniversitesi, Açık öğretim Fakültesi, Hemşirelik ,mezuniyet yılı, tıklayıp, kayıt (kayıt butonu var) yapacaksınız . Otomatik ünvanları lütfen karıştırmayınız. Mezuniyet çok çok önemli. Eğitim almadan önce eğitim kurumuna hangi diplomayı vermişseniz , aynısı olmalıdır. İSG katip 'te bilgi güncellemede de aynı diploma olmalıdır. Çünkü bir sıkıntıda Ankara'ya İSGGM 'ye gitmek gerekiyor. İyi çalışmalar.   
  Gülden Çelen bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica