Doğalgaz Sorumlusu

Konu, 'Yasalar' kısmında omeruni tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. omeruni

  omeruni TÜİSAG Üyesi  İş yerlerinde doğalgaz sorumlusu bulunması sorumlumudur ? sanayide doğalgaz işletmeciliği ve teknik personel eğitimi nedir ne işe yarar? bilgisi olan var mı?


   
 2. tayfun1959

  tayfun1959 TÜİSAG Üyesi

  Doğalgaz ile çalışan kazan vs. varsa (MEB+TMMO) eğitim konusunda yetkili yerlerden bu kazanları kullanan kişilerin eğitilip sertifika almalarını sağlayın...Doğalgaz İşletmeciliği ve eğitimi iş sağlığı ve güvenliği için olmazsa olmaz koşulların en başındadır.Doğalgaz ile ilgili teknik onarım yetkili firmaların dışında kesinlikle yapılamaz...Halen Hizmet aldığınız gaz firmasının sitesinden çok detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...

   
  arıkan güneri ve Cem AKBULAK bu yazıya teşekkür etti.
 3. omeruni

  omeruni TÜİSAG Üyesi

  Konunun zorunluluğu nedir acaba? Nerede yazıyor ( Kanun- Tüzük - Genelge ) Kazancıların hepsinin kazancı sertifikaları var. Gaz aldığımız firmanın web sitesinde böyle birbilgi bulamadım.

     

   
 4. tayfun1959

  tayfun1959 TÜİSAG Üyesi

  Araştırmaya 18/04/2001 tarih 4646 nolu doğalgaz piyasası kanunu ile (02/05/2001tarih-24390 sayılı resmi gazetede yayınlandı) başlarsanız en doğru adımı atarsınız.

   
 5. omeruni

  omeruni TÜİSAG Üyesi

  Verdiğiniz kanun doğalgazı kullanan işletmeleri kapsamıyor , "Bu Kanun; doğal gazın ithali, iletimi, dağıtımı, depolanması, pazarlanması, ticareti ve ihracatı ile bu faaliyetlere ilişkin tüm gerçek ve tüzel kişilerin hak ve yükümlülüklerini kapsar" diyor.

     

   
 6. selin

  selin TÜİSAG Üyesi

  Merhaba,

  Doğalgaz Sorumlusu' ndan kasıt nedir tam olarak anlayamadım ya da hakim olmadığım için belki de. Ancak burda kastettiğiniz doğalgaz ile ısıtma yapılıyor ise o kazandan sorumlu kişi Kazancı Ehliyeti' ne sahip olmak zorunda.

  İş Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü Md.210 "Kazanlar ehliyeti Hükümet veya mahalli idareler tarafından kabul edilen kişiler tarafından işletilecektir." ile belirtilmiştir.

  Selin ARAS
  Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

   
 7. tayfun1959

  tayfun1959 TÜİSAG Üyesi

  Ömer uni Arkadaşım... mmo/mersin sitesinden doğalgaz bölümüne bakarsan sana yardımcı olur.Yeteri kadar bilgi mevcut. Kolay gelsin
   
  arıkan güneri bu yazıya teşekkür etti.
 8. senel

  senel TÜİSAG Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, gittiğim ofis katlarından oluşan işyerinde ev tipi hermetik kombiler için gaz dedektörü önermiştim ama söyledikleri dedektörün tavana takılması için tavanın tahtayla döşenmesi veya asma kat olması gerekir demişler, bunlarda dedektör gerekir mi?   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica