Doğalgaz Sorumlusu

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
İş yerlerinde doğalgaz sorumlusu bulunması sorumlumudur ? sanayide doğalgaz işletmeciliği ve teknik personel eğitimi nedir ne işe yarar? bilgisi olan var mı?

tayfun1959

Üye
TÜİSAG Üyesi
Doğalgaz ile çalışan kazan vs. varsa (MEB+TMMO) eğitim konusunda yetkili yerlerden bu kazanları kullanan kişilerin eğitilip sertifika almalarını sağlayın...Doğalgaz İşletmeciliği ve eğitimi iş sağlığı ve güvenliği için olmazsa olmaz koşulların en başındadır.Doğalgaz ile ilgili teknik onarım yetkili firmaların dışında kesinlikle yapılamaz...Halen Hizmet aldığınız gaz firmasının sitesinden çok detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz...

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Konunun zorunluluğu nedir acaba? Nerede yazıyor ( Kanun- Tüzük - Genelge ) Kazancıların hepsinin kazancı sertifikaları var. Gaz aldığımız firmanın web sitesinde böyle birbilgi bulamadım.

tayfun1959

Üye
TÜİSAG Üyesi
Araştırmaya 18/04/2001 tarih 4646 nolu doğalgaz piyasası kanunu ile (02/05/2001tarih-24390 sayılı resmi gazetede yayınlandı) başlarsanız en doğru adımı atarsınız.

omeruni

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Verdiğiniz kanun doğalgazı kullanan işletmeleri kapsamıyor , "Bu Kanun; doğal gazın ithali, iletimi, dağıtımı, depolanması, pazarlanması, ticareti ve ihracatı ile bu faaliyetlere ilişkin tüm gerçek ve tüzel kişilerin hak ve yükümlülüklerini kapsar" diyor.

selin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (C)
İş yerlerinde doğalgaz sorumlusu bulunması sorumlumudur ? sanayide doğalgaz işletmeciliği ve teknik personel eğitimi nedir ne işe yarar? bilgisi olan var mı?

Merhaba,

Doğalgaz Sorumlusu' ndan kasıt nedir tam olarak anlayamadım ya da hakim olmadığım için belki de. Ancak burda kastettiğiniz doğalgaz ile ısıtma yapılıyor ise o kazandan sorumlu kişi Kazancı Ehliyeti' ne sahip olmak zorunda.

İş Sağlığı ve İş Güvenliği Tüzüğü Md.210 "Kazanlar ehliyeti Hükümet veya mahalli idareler tarafından kabul edilen kişiler tarafından işletilecektir." ile belirtilmiştir.

Selin ARAS
Çevre Mühendisi - C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı

tayfun1959

Üye
TÜİSAG Üyesi
Ömer uni Arkadaşım... mmo/mersin sitesinden doğalgaz bölümüne bakarsan sana yardımcı olur.Yeteri kadar bilgi mevcut. Kolay gelsin

senel

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar, gittiğim ofis katlarından oluşan işyerinde ev tipi hermetik kombiler için gaz dedektörü önermiştim ama söyledikleri dedektörün tavana takılması için tavanın tahtayla döşenmesi veya asma kat olması gerekir demişler, bunlarda dedektör gerekir mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.