Tartışma : Dışardan Gelen İşçi Acill

zihni verel

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
mrb arkadaşlar dışardan bakım tamirat için gelen firma işçileri için alınacak güvenlik önlemleri nelerdir
neler yapmalıyız kişisel koruyucu donanımların temini dışında.

frdrn

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Merhabalar dışarıdan gelen çalışanlar için aşağıdaki evrakları istiyorum ben evrağı eksik olan çalışanları işletme içerisine almıyoruz hiö bir şekilde

Yüklenicilerden İstenecek ve/veya Çalışan Özlük Dosyalarında Bulundurmaları İstenecek Belgeler,

1. Çalışacaklara ait görevleri ile birlikte isim listesini,

2. Çalışanların Özlük dosyalarını,

3. SGK işe giriş bildirgeleri,

4. Görevlendirme yazıları, (Farklı SGK dosyasından gelenler için)

5. Kimlik fotokopileri,

6. Tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde çalışan işçilerin, yapacakları işe uygun olduklarını belirtir sağlık raporu (6331 Md-15),

7. Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Konularında Eğitim Aldıklarına Dair Belgeleri (6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Md-17, Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik),

8. Çalışanların mesleki eğitimlerine ait dokümanlar( Vinç, JCB vb. operatör belgesi, kaynakçı belgesi, elektrikçi belgesi vb.) (6331 sayılı İş Sağlığı ve güvenliği Kanunu Madde-17 /3),

9. İş Sağlığı ve Güvenliği Talimatları (imzalanmış olarak),

10.Kişisel koruyucuların verildiğine ve işyerinde kullanacaklarına dair zimmet belgeleri (Kişisel Koruyucu Donanımların İşyerlerinde Kullanılması Hakkında Yönetmelik),

11.Yapılan iş ile ilgili talimatlar,

12.Gece ve yüksekte çalışacaklar için bu çalışmalara uygun olduğuna dair sağlık raporları (6331 Md-15),

13.İlkyardımcı sertifikası olan çalışanın (çalışan sayısının %10’u kadar sayıda) sertifikasını,

14.Acil durum ekiplerinin listesini,

4.4. Yüklenicilerden Makine ve/veya Ekipmanlarla İlgili İstenecek Belgeler,

1. Kullanılacak makine ve ekipmanla ilgili envanter listesi,

2. İş makinelerini kullanacak kişilerin isim listesi ve gerekli evrakları,

3. Kaldırma araçlarının periyodik kontrol belgeleri (6331 sayılı İş Sağlığı ve güvenliği Kanunu Madde-10 /4, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ),

4. Kompresör ve hava tanklarının kontrol belgeleri (6331 sayılı İş Sağlığı ve güvenliği Kanunu Madde-10 /4, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği ),

5. Basınçlı kapların kontrol ve deneylerinin yapıldığına dair belge.(6331 sayılı İş Sağlığı ve güvenliği Kanunu Madde-10 /4, İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık Ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği),

6. Çalışma talimatları (İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği Md.10). (6331 sayılı İş Sağlığı ve güvenliği Kanunu Madde-10 /4),

7. İş makinesi kullananların operatör belgesi/ trafiğe de çıkıyorlar ise G sınıfı sürücü belgesi (Karayolları Trafik Kanunu Madde 80),

8. İş makinesi kullananların SRC ve Psikoteknik analiz belgeleri

9. İş makinelerinin geri vites ikaz sistemlerinin (sesli ve ışıklı) çalışır durumda bulunması,

10. İş makinelerinde yangın söndürme tüpü ve ilk yardım çantası bulunmalıdır.

Rasim BAŞ

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
işyeri ile ilgili oryantasyon eğitimi verilebilir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.