Haber Dikili Belediyesi, " Önce Iş Güvenliği " Dedi - Izmir

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Dikili Belediyesi, "Önce İş Güvenliği" Dedi

  1.jpg


  Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personeli, Dikili Belediyesi Kültür Evi’nde gerçekleştirilen organizasyonla iş sağlığı ve güvenliği eğitimi aldı.

  İş Güvenliği Uzmanı Önder Bulut tarafından, belediyenin ağır ve tehlikeli iş kollarında çalışanpersoneline iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilerek, personele daha sağlıklı ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için uyması gereken kurallar ve olası durumlardaki yasal hakları anlattı.

  2.jpg

  “İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları Önlenebilir”

  Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nde görev yapan tüm personele verilen eğitim seminerinde teknik konular ana başlığı altında kişisel koruyucu donanımların kullanımı, güvenlik ve sağlık işaretleri, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ile güvenlik kültürü konuları işlendi. İş Güvenliği Uzmanı Önder Bulut, gerçekleştirilen eğitim seminerinde iş kazalarının oluşmasındaki etmenleri ve meslek hastalıklarını önleme konusunda alınacak tedbirleri anlatarak, dikkat edildiğinde ve gerekli tedbirlerin alındığında iş kazalarıyla meslek hastalıklarının önlenebileceğini örnekleriyle anlattı. Bulut, tarafından verilen eğitim seminerinde çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası, meslek hastalıkları, iş yeri temizliğinin önemi ve düzeni, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı konuları ile güvenlik ve sağlık işaretlerinin önemi ve güvenlik kültürünün faydaları konuları da detaylı işlendi.

  3.jpg

  "TÜM RİSKLERİ ORTADAN KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

  Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, belediye şantiyelerinde ve iş sahalarında iş kazaları ile meslek hastalıklarını sıfıra indirmek, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak için tüm tedbirleri aldıklarını belirtti. Belediye Başkanı Tosun, “Bizim olmazsa olmaz kriterimiz personelimizin iş güvenliğini sağlamak için tüm riskleri ortadan kaldırmaktır. Bu nedenle personelimizin görevlerini güvenli bir şekilde sürdürmesi için gerekli olan tedbirleri alıyoruz. Personelimizin de günün şartlarına ve teknolojik gelişmelere paralel olarak güvenlik ve sağlık konularında bilgilenmesi içinde bu seminerleri periyodik olarak yapmayı sürdüreceğiz” dedi.

  Kaynak: IHA   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica