Dikey Geçiş Sınavı (dgs) İle Bölüm Değiştireceğim, İş Güvenliği Sınavına Girebilirmiyim? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Dikey Geçiş Sınavı (dgs) İle Bölüm Değiştireceğim, İş Güvenliği Sınavına Girebilirmiyim?

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Sonrası Tartışmalar' kısmında Yusuf Taştan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Yusuf Taştan

  Yusuf Taştan TÜİSAG Üyesi  Öncelikle herkese merhaba,

  2 yıllık İş sağlığı ve güvenliği programın mezunuyum,Bu sene ilk dönem İş sağlığı ve güvenliği kursunu tamamladım. CSGB'nin sitesinden sorguladığımda 16 aralık sınavına giriş hakkımda bulunduğu sistemde görünüyor.
  Sorunuma gelince,arkadaşlar bu sene ben dikey geçiş sınavınada girdim ve dgs ile bölüm değiştirmeyi düşünüyorum. Şuan dgs tercih zamanı ve bu durum kafamı karıştırıyor.
  Acaba Dgs ile tercih yapıp 4 yıllık başka bir bölüme geçmem; İş güvenliği sınavına girmem veya yetki belgesi almamda bir sakınca oluşturur mu? Teşekkürler.  Konuyu yanlış yere açtıysam kusuruma bakmayın, forumda yeniyim.


   
  Last edited by a moderator: 23 Eylül 2017
 2. Yusuf Yıldız

  Yusuf Yıldız TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar,
  İSG bölümünden mezun olmaya hak kazandıysanız, şuan başka bir lisans bölümü okuyor olsanız bile eğitim düzeyiniz önlisans olarak geçer. Yani sınava girmenizde bir sorun teşkil etmez.
  Ben de önlisans İSG mezunuyum ve şuan Dgs ile farklı bir bölüm okuyorum.
  Şunu da belirteyim:
  İSG hocalarımdan birisine lisans mezunu olduktan sonra olacakları sorduğumda; ''Özel sektörde önlisans diploman geçersiz kılınmaz, fakat kamuda lisans mezunu olduğun bölüm baz alınır.'' demişti.

   
  Yusuf Taştan bu yazıya teşekkür etti.
 3. Yusuf Taştan

  Yusuf Taştan TÜİSAG Üyesi

  Çok teşekkürler hocam. O zaman tercih yapıyorum, çok sağolun.

     

   
 4. Kemal Öğüt

  Kemal Öğüt TÜİSAG Üyesi

  Yusuf Taştan bey merhabalar, eğer biz dgs ile başka bir programı bitirsek ve lisans tamamlasak bile iş sağlıgı ve güvenliği sınavlarına girebilme ve görev yapma olanagımız varmıdır özel sektörde?

   
 5. Yusuf Taştan

  Yusuf Taştan TÜİSAG Üyesi

  Merhaba hocam bende tam bilmiyorum ama eğer tamamladığınız bölüm isg sınavına girmek için uygun bir bölüm ise sorun teşkil etmez diye düşünüyorum ama uygun değilse ve bölümü tamamlarsanız En son mezun olduğunuz bölüm baz alınacağı için İSG kurslarına ve sınavına kayıt yaptıramayabilirsiniz diye düşünüyorum hocam. Yinede detaylı araştırma ve bir bilen kişiye denk gelip sormak gerekiyor.İSG kursu veren bir kuruma danışmanızı tavsiye ederim hocam.

  Yusuf Yıldız hocamın dediklerine göre bende dgs yaptım hocam ama tamamlamadığımdan dolayı yani hala isg önlisans mezunu olarak görüneceğimden dolayı sınava girebilecekmişim. Zaten sonra diplomam değişse bile sertifikayı elde ettiğimden dolayı özel sektörde çalışabiliyormuşum yani bu konudaki araştırmamdan ben bu sonucu çıkardım hocam.

  Kolay gelsin hocam.

     

   
 6. Kubilay bakır

  Kubilay bakır TÜİSAG Üyesi

  Merhabalar şimdi ben isg önlisans bölümünden mezunum acıktan lisans tamalamak istiyorum tamaladığım zaman kamuya lisans bölümüylemi atamam gerçekleşecek ?

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica