Soru Diğer Sağlık Personeli Ile Ilgili Geçici Madde Hakkında

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında İlkay BALBAŞI tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İlkay BALBAŞI

  İlkay BALBAŞI TÜİSAG Üyesi  Diğer Sağlık Personeli ile ilgili geçici madde hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

  "Diğer sağlık personelinin durumu
  GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılan unvanlara sahip olan ve diğer sağlık personeli olarak görevlendirilecek kişilerde;
  a) 1/1/2015 tarihine kadar EK-4’teki örneğine uygun belgeye sahip olma şartı aranmaz, ancak bu kişilerin 1/1/2016 tarihine kadar söz konusu belgeye sahip olması zorunludur.
  b) 1/1/2015 tarihinden sonra görevlendirileceklerde EK-4’teki örneğine uygun belgeye sahip olma şartı aranır."

  • Bu maddede ne anlatılmak istendiğini çok anlayamadım. ÇSGB tarafından onaylı belgeye sahip olmadan neye göre sözleşme yapılacak?
  • Bu sözleşme İSG-KATİP 'te görünecek mi?
  • 1/1/2015'e kadar belge şartı aranmıyor ama aynı zamanda belgeye sahip olması için 1/1/2016'ya kadar süre veriliyor. Belge zorunluluğu 1/1/2015'te mi yoksa 1/1/2016'da mı başlayacak?   
 2. münza

  münza TÜİSAG Üyesi


  Benim anladığım diğer sağlık personeli yok piyasada. Bakanlıkta resmi olarak sistemde gösteremediği için bu konuda karşısında muhatap bulamayacak. Uygun belgeye sahip olma şartı aranmaz dan kastları ise normal hemşire gibi çalışanları siz diğer sağlık personeli gösterebilrsiniz. Ancak bu hemşireler 1/1/2016 tarihine kadar eğitim alıp resmi diğer sağlık personeli olsun diyorlar.
  Hali hazır da piyasa da OSGB ler dışında kimse sağlık personeli gösteremiyor ve sistemde onaylatamıyor. OSGB lerdeki sağlık personelleri de belgeli diğer sağlık personeli değiller. Yani anlıcanız ortada sağlık personeli yok, bakanlık altyapısını oluşturmaya çalışıyor.

   
  tonay, İlkay BALBAŞI ve Levent ACAR bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica