Duyuru : Diğer Sağlık Personeli Geçme Notu 70'den 60'a Düşürüldü (07.03.2016)

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
70 puandan 60 puana indirmekmi belgeyi manavdat almak oluyor bu nasıl bir çelişkidir, bu nasıl bir mantıkdır, o zaman 90 puana çıkartsınlar ve tekrar yapsınlar sınavı kabul ediyormusun?

dostum sınavı isterlerse 100 puan yapsınlar bana dokunmaz, ben zaten B uzmanım... sen istediğin kadar gir çık...
Ayrıca biz zaten o belgeleri İşyeri Sağlık memuru olarak 2004-2005'te aldık.. siz o zamanlar ne yapıyordunuz...

Gülden Çelen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Arkadaşlar inanın düşmana gerek yok.Biz bize yeteriz.Böyle adaletsiz bir sınavda binlerce kişi 68 de kaldı.Bir tane soru tesadüfen ya da iyi odaklandığı için fazla yapanlar çok çok başarılı mı oluyor şimdi.Sınavı çok az kişi kazanıp ta piyasada bu kadar talep varken dahi iş bulamayanlar dün ilan edilen baraj puanı bahane etmesinler.Aralık sınavından bu yana 3 ay geçti ve bir çok dsp ilanı vardı bu süreçte.Bazıları diyebilir şimdi ama firmalar sertifikasız da olsa eski hemşireleriyle devam etti diye.Bu da iş bulamayanlara nedenini gösteriyor.Cevap:Deneyim.Yoksa işverenler gibi paraya önem verenler neden ayda 7500 lira ceza riskine girsin.Ücretlerin düşüklüğüne gelince maalesef en iyi ücreti alanı bile (işini hakkıyla yapıyorsa) az alıyor.Beş yıl önce bu sektöre girdiğimde komik bir ücrete evet demiştim.Hatta sonradan dr.umuz kabul etmeme şaşırdığını söylemişti.Ancak sıfırdım ve beni neler bekliyor bilmiyordum.Zaten hemşire ne yapar tansiyon ölçmekten başka algısı vardı.Başladım ve neler neler yapılırmış gösterdim.Şimdi ücretimde iyi, dilimde çok çıkıyor.Çünkü sorumluluğumu ve sınırlarımı artık biliyorum.Bu sınırı da kimseye aştırmıyorum.Maaşların azlığını bile dün çıkan ve daha uygulamaya da geçmemiş olan 60 barajına bağlayanlar var.Pes diyorum.Dsp barajının düşmesi hiç gururumu kırmadı.Açıkçası sınavın kalkması daha da gururlandırırdı.Gururunuzu bu değil de aynı gruba çevrecinin(ne alakası varsa)dahil edilip de ebenin edilmemesi kırsın.İş bulursanız ya da çalışıyorsanız eğer 6331 de görev tanımınız netken sizden hemşirelikte istenmesine ve yaptırmalarına hayır diyememenize kırılsın.Hemşire dsp den istediklerini çevreci dsp den isteyebilirler m?Hayır.Ama o da dsp,ben de.Ama bir igu ya bunu yaptıramıyorlar.Çünkü farklı ücret alır.Bebek adımlarıyla arkadaşlar.Bebek adımlarıyla.Bunların hepsi bir anda olmuyor.Birbirimize sarmayalım lütfen.Birlik olmaya ihtiyacımız var.Tüm sertifikalı ya da sertifikasız dsp lere sevgiler ,saygılar.

yakup uA

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman Adayı (C)
İsg sınavları için Nasıl???

Emine Yanik Diri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
peki sınav yapılmadan önce sertifika denen bir şey varmıydı, lise mezunları isg katip'ten onaylama yaparak direk çalışıyorlardı o zaman bu arkadaşlar asgari ücretten mi çalışıyordular, yeni işe girenler tabiki düşük fiyattan (tecrübesiz oldukları için) iş bulacaklar ama kendilerini geliştirdikçe zamanla daha iyi fiyatla çalışırlar, burada bu sınavın 60 puana düşürülmesi size niye bu kadar agresifleştiriyor anlamış değilim demek ki isg uzmanları ve iş yeri hekimleri bizden daha iyiler, bizler aynı hükümlerede sahip değiliz daha imza yetkimiz yok sen kalkmış isg profosyonellerinin puanı düşürülmedi diyorsun bu ikisi arasında dağlar kadar fark var ben hem imza yetkim olmayacak hiç bir sorumluluğum olmayacak ama iş yeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarıyla aynı kategoriye aynı puan barajına tabi tutulacağım. gülüyorum...
Size katılıyorum bu arada bimere yazdığım yazının bu kadar çabuk isleme sokacaklarini düşünmemiştim bir sonraki sınavda değerlendirilecektir diye yazı gelmişti ya cok sevindim herkese hayırlı olsun arkadaşlar

Emine Yanik Diri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
peki sınav yapılmadan önce sertifika denen bir şey varmıydı, lise mezunları isg katip'ten onaylama yaparak direk çalışıyorlardı o zaman bu arkadaşlar asgari ücretten mi çalışıyordular, yeni işe girenler tabiki düşük fiyattan (tecrübesiz oldukları için) iş bulacaklar ama kendilerini geliştirdikçe zamanla daha iyi fiyatla çalışırlar, burada bu sınavın 60 puana düşürülmesi size niye bu kadar agresifleştiriyor anlamış değilim demek ki isg uzmanları ve iş yeri hekimleri bizden daha iyiler, bizler aynı hükümlerede sahip değiliz daha imza yetkimiz yok sen kalkmış isg profosyonellerinin puanı düşürülmedi diyorsun bu ikisi arasında dağlar kadar fark var ben hem imza yetkim olmayacak hiç bir sorumluluğum olmayacak ama iş yeri hekimleri ve iş güvenliği uzmanlarıyla aynı kategoriye aynı puan barajına tabi tutulacağım. gülüyorum...
Size katılıyorum şuan yeni görüyorum haberi çok mutluyum bimere yazdığım yazının bu kadar çabuk isleme sokulacagini hiç düşünmemiştim zaten bir sonraki sınavda geregi yapılacaktır yazmışlardı herkese hayrli olsun arkadaslar

Emine Yanik Diri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Ben düşürülmesini kazananlara haksızlık olduğunu düşünüyorum. Gece gündüz kazanacağız diye sosyal hayatımızda hatta ailemizi ihmal ettik.bana göre puanın düşürülmesi haksızlık
Bence çok yanlış düşünüyorsunuz siz 70 barajını aşarak zaten belge sahibi olup çalışıyorsunuz fakat puanı tutturamayanlar yine bi sınav yine bi sınav ha şimdi oldu olacak her sınavda yatırılan ücret çabası eğitim ucreti ni saymiyorum bile bunları bzde verdik bizde çalıştık olmayınca olmuo demekki sen hakkıyla alnının teriyle kazanıp almisin eyvallah ama 70 alamayanlarin icin de de çalışıp alamayanlar var ve ben çevre teknikeri olarak böyle bir hakkimizn olduğunu yeni ogrendm neden degerlendirmeyeyim diye dusundum fakat sınavı kazanamayınca haliyle üzüldüm belki bu seferki olacak yanı birtek kazananlar için söylüyorum bencillik yapmayalim lütfen biraz empatiye davet ediyorum insh.herkes için iyileştirme olur İSG için baraj düşmesi yoksa sizde hakkınızı arayin bu haklar hepimiz için lütfen birbirimizle catismayalim

Emine Yanik Diri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Arkadaşlar inanın düşmana gerek yok.Biz bize yeteriz.Böyle adaletsiz bir sınavda binlerce kişi 68 de kaldı.Bir tane soru tesadüfen ya da iyi odaklandığı için fazla yapanlar çok çok başarılı mı oluyor şimdi.Sınavı çok az kişi kazanıp ta piyasada bu kadar talep varken dahi iş bulamayanlar dün ilan edilen baraj puanı bahane etmesinler.Aralık sınavından bu yana 3 ay geçti ve bir çok dsp ilanı vardı bu süreçte.Bazıları diyebilir şimdi ama firmalar sertifikasız da olsa eski hemşireleriyle devam etti diye.Bu da iş bulamayanlara nedenini gösteriyor.Cevap:Deneyim.Yoksa işverenler gibi paraya önem verenler neden ayda 7500 lira ceza riskine girsin.Ücretlerin düşüklüğüne gelince maalesef en iyi ücreti alanı bile (işini hakkıyla yapıyorsa) az alıyor.Beş yıl önce bu sektöre girdiğimde komik bir ücrete evet demiştim.Hatta sonradan dr.umuz kabul etmeme şaşırdığını söylemişti.Ancak sıfırdım ve beni neler bekliyor bilmiyordum.Zaten hemşire ne yapar tansiyon ölçmekten başka algısı vardı.Başladım ve neler neler yapılırmış gösterdim.Şimdi ücretimde iyi, dilimde çok çıkıyor.Çünkü sorumluluğumu ve sınırlarımı artık biliyorum.Bu sınırı da kimseye aştırmıyorum.Maaşların azlığını bile dün çıkan ve daha uygulamaya da geçmemiş olan 60 barajına bağlayanlar var.Pes diyorum.Dsp barajının düşmesi hiç gururumu kırmadı.Açıkçası sınavın kalkması daha da gururlandırırdı.Gururunuzu bu değil de aynı gruba çevrecinin(ne alakası varsa)dahil edilip de ebenin edilmemesi kırsın.İş bulursanız ya da çalışıyorsanız eğer 6331 de görev tanımınız netken sizden hemşirelikte istenmesine ve yaptırmalarına hayır diyememenize kırılsın.Hemşire dsp den istediklerini çevreci dsp den isteyebilirler m?Hayır.Ama o da dsp,ben de.Ama bir igu ya bunu yaptıramıyorlar.Çünkü farklı ücret alır.Bebek adımlarıyla arkadaşlar.Bebek adımlarıyla.Bunların hepsi bir anda olmuyor.Birbirimize sarmayalım lütfen.Birlik olmaya ihtiyacımız var.Tüm sertifikalı ya da sertifikasız dsp lere sevgiler ,saygılar.
Çok güzel konustunuz gulden hanım sizi kutluyorum yalnız birşey var tabikide ebeleri bu kategoriye koymaları gerekir yanlis bi duzen bencede fakat çevre ne alaka deyince iş değişir çünkü çevre herşeydir çevre deyince buna sen de girersin bnde girerim herşey girer çok kapsamlı bir meslektir çevre. Önemli olan bireylerin hastalanmadan onun onleminn alinmasidir calisanlarin sağlığı işyerinin sagligi ortamın sağlığı yanı geniş kapsamlıdır bir tek iğne vurmak tansiyon ölçmek değildir olay ki sizin kadar olmasada bunları bizde biliyoruz neyse arkadaşlar kısaca herkes ekmek yesin çalışsın yeni barajda herkese hayırlı uğurlu olsun

caner şehit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
dostum sınavı isterlerse 100 puan yapsınlar bana dokunmaz, ben zaten B uzmanım... sen istediğin kadar gir çık...
Ayrıca biz zaten o belgeleri İşyeri Sağlık memuru olarak 2004-2005'te aldık.. siz o zamanlar ne yapıyordunuz...

2004 - 2005 yılı beni ilgilendirmez ben şimdiye bakarım. Dostum o zaman seni ilgilendiren yanı yok bu sınavın, iyi olmuş bu sınavın 60 puana düşürülmesi(ni) sağlayan arkadaşlara ve onları dikkate alan devlete teşekkür ederim. Tamam işte ben istediğim kadar girip çıkmam seni ilgilendirmez herkes kendi işine baksın, sen B sınıfı uzmansın kalkmış sınavın 60 puana düşürülmesi hakkında yorum yazıyorsun,

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Bakanlık tarafından verilmiş bir karar ve Resmi Gazete'de mevcut yönetmelikte değişiklik yapılarak yayınlanmış bir yönetmelik.
Birbirinizi incitmeden aranızda tartışmanızı rica ediyorum. Bu ne diğer sağlık personeli arkadaşlarımızın kararı ne de diğer İSG Profesyonellerinin. Doğru veya yanlış yapılacak bir şey yok.

Ben de prim günü ile yapılan yükselme sınavlarını doğru bulmuyordum. Benim doğru bulmamam neyi değiştirdi söyler misiniz? Hiçbir şeyi. Peki bu prim günü yüksek olan arkadaşlarımızın sorunu mu? Hayır. Bir hak verildi ve bu hak için gereken şartları sağlayan arkadaşlarımız faydalandı. Şimdi benim bu arkadaşlarımızı sırf bu haktan yararlanabildiler diye suçlamam, rencide etmem doğru olur mu? Elbette olmaz. Saygı duydum... ;)

Emine Yanik Diri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Bakanlık tarafından verilmiş bir karar ve Resmi Gazete'de mevcut yönetmelikte değişiklik yapılarak yayınlanmış bir yönetmelik.
Birbirinizi incitmeden aranızda tartışmanızı rica ediyorum. Bu ne diğer sağlık personeli arkadaşlarımızın kararı ne de diğer İSG Profesyonellerinin. Doğru veya yanlış yapılacak bir şey yok.

Ben de prim günü ile yapılan yükselme sınavlarını doğru bulmuyordum. Benim doğru bulmamam neyi değiştirdi söyler misiniz? Hiçbir şeyi. Peki bu prim günü yüksek olan arkadaşlarımızın sorunu mu? Hayır. Bir hak verildi ve bu hak için gereken şartları sağlayan arkadaşlarımız faydalandı. Şimdi benim bu arkadaşlarımızı sırf bu haktan yararlanabildiler diye suçlamam, rencide etmem doğru olur mu? Elbette olmaz. Saygı duydum... ;)
Ağziniza sağlık gamze hanim

Muhittin.TÜRK

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
07.03.2016 tarihinde İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayınlanmıştır. Yönetmelikte yapılan bu değişiklik ile

MADDE 3 –
Aynı Yönetmeliğin 35 inci maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan “en az 70 puan” ibaresi “işyeri hekimliği için en az 70, diğer sağlık personeli için en az 60 puan” olarak değiştirilmiştir.

diğer sağlık personeli sınavından geçer puan 70'den 60'a düşürülmüştür.
Müjde.!!!:evet::hey:
Müjde!!!
diğer sağlık personeli sınavından geçer puan 70'den 60'a düşürülmüştür.:);):alkış:byee::ok::

Ekli dosyalar

• DSP Resmi Gazete .docx
    14.8 KB · Görüntüleme: 25

Gülden Çelen

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Çokba güzel konustunuz gulden hanım sizi kutluyorum yalnız birşey var tabikide ebeleri bu kategoriye koymaları gerekir yanlis bi duzen bencede fakat çevre ne alaka deyince iş değişir çünkü çevre herşeydir çevre deyince buna sen de girersin bnde girerim herşey girer çok kapsamlı bir meslektir çevre. Önemli olan bireylerin hastalanmadan onun onleminn alinmasidir calisanlarin sağlığı işyerinin sagligi ortamın sağlığı yanı geniş kapsamlıdır bir tek iğne vurmak tansiyon ölçmek değildir olay ki sizin kadar olmasada bunları bizde biliyoruz neyse arkadaşlar kısaca herkes ekmek yesin çalışsın yeni barajda herkese hayırlı uğurlu olsun
Emine Hanım emin olun dsp nin görevi iğne yapmak değildir.Ben hemşire olduğum halde bende bu yetki yok.Zamanımın çoğu sizin gibi düşünenlere hayır demekle geçiyor.Bırakın iğne yapmayı ağrı kesici bile vermiyorum.Çünkü bilmemeniz normal.Tamamen farklı bir alan.Şundan da emin olun çevreci arkadaşlar bu alanda iş bulurken yelpaze çok dar olacak.Çevremdeki İK lar dsp ararken kesinlikle hemşire kökenli olmasını istiyorlar. Dr. lar da İK ları bu yönde yönlendiriyorlar.Küçümsemek değil yalnızca alanlar çok farklı diyorum.Dr.olmadığında gelişen bir sağlık sorununa nasıl hakim olup yönlendireceksiniz,ilk yardımcıları firmaya özgü olabilecek sorunları öngörüp nasıl eğitip yönlendireceksiniz.Karnı ağrıyana ağrı kesici mi vereceksiniz.Bunların kötü sonuçlarının yasal yükümlülüklerini bilseniz diliniz uçuklar.Öncelikleri tespit edip dr. un önüne koyabilecek misiniz.Maalesef dr. onun işini kolaylaştıran bir yardımcı ister.6331 deki dsp nin görev tanımı açıkça doktorun yardımcısı diye geçiyor.Ben sağlık elemanı (insan sağlığı) olduğum için aynı zamanda veteriner(Hayvan sağlığı) veya çevreci olamam.Hepsi sağlık ama farklı.Şunu belirtmek isterim ki bunu karıştıran siz değilsiniz devlet karıştırıyor.Sadece bazı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz ve o zaman da yapmasaydı kardeşim diye sahipsiz bırakabilirler diyorum ve gerçekten sizi kırmak istemediğimden emin olun.Sevgi ve saygılarımla hepimize başarılar diliyorum.

Emine Yanik Diri

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Emine Hanım emin olun dsp nin görevi iğne yapmak değildir.Ben hemşire olduğum halde bende bu yetki yok.Zamanımın çoğu sizin gibi düşünenlere hayır demekle geçiyor.Bırakın iğne yapmayı ağrı kesici bile vermiyorum.Çünkü bilmemeniz normal.Tamamen farklı bir alan.Şundan da emin olun çevreci arkadaşlar bu alanda iş bulurken yelpaze çok dar olacak.Çevremdeki İK lar dsp ararken kesinlikle hemşire kökenli olmasını istiyorlar. Dr. lar da İK ları bu yönde yönlendiriyorlar.Küçümsemek değil yalnızca alanlar çok farklı diyorum.Dr.olmadığında gelişen bir sağlık sorununa nasıl hakim olup yönlendireceksiniz,ilk yardımcıları firmaya özgü olabilecek sorunları öngörüp nasıl eğitip yönlendireceksiniz.Karnı ağrıyana ağrı kesici mi vereceksiniz.Bunların kötü sonuçlarının yasal yükümlülüklerini bilseniz diliniz uçuklar.Öncelikleri tespit edip dr. un önüne koyabilecek misiniz.Maalesef dr. onun işini kolaylaştıran bir yardımcı ister.6331 deki dsp nin görev tanımı açıkça doktorun yardımcısı diye geçiyor.Ben sağlık elemanı (insan sağlığı) olduğum için aynı zamanda veteriner(Hayvan sağlığı) veya çevreci olamam.Hepsi sağlık ama farklı.Şunu belirtmek isterim ki bunu karıştıran siz değilsiniz devlet karıştırıyor.Sadece bazı sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz ve o zaman da yapmasaydı kardeşim diye sahipsiz bırakabilirler diyorum ve gerçekten sizi kırmak istemediğimden emin olun.Sevgi ve saygılarımla hepimize başarılar diliyorum.
Yanı bu devletin bakanlığın kararı yapacak bise yok merak etmeyin biz çevreciler artarsak iş imkânımız çoğalır szler gibi zaten hastanelerde calisamiyoruz atanması da bir hemşire ve ebe kadar kolay değil bi iki tane yanı herkes rızkını yer korkmayın;)

Kadriye temiz aydin

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Bence çok yanlış düşünüyorsunuz siz 70 barajını aşarak zaten belge sahibi olup çalışıyorsunuz fakat puanı tutturamayanlar yine bi sınav yine bi sınav ha şimdi oldu olacak her sınavda yatırılan ücret çabası eğitim ucreti ni saymiyorum bile bunları bzde verdik bizde çalıştık olmayınca olmuo demekki sen hakkıyla alnının teriyle kazanıp almisin eyvallah ama 70 alamayanlarin icin de de çalışıp alamayanlar var ve ben çevre teknikeri olarak böyle bir hakkimizn olduğunu yeni ogrendm neden degerlendirmeyeyim diye dusundum fakat sınavı kazanamayınca haliyle üzüldüm belki bu seferki olacak yanı birtek kazananlar için söylüyorum bencillik yapmayalim lütfen biraz empatiye davet ediyorum insh.herkes için iyileştirme olur İSG için baraj düşmesi yoksa sizde hakkınızı arayin bu haklar hepimiz için lütfen birbirimizle catismayalim
Arkadaşlar benim için değişen bir şey yok sonuçta sınavı zaten kazandım. Bu puan düşürülmesi bana göre yanlış biz calisirsak zaten yaparız. Bizim başarili olamayacagimizi düşüncelerine dolayı sevinmedim.Benim gönlüm bütün arkadaşlarımın sınavı kazanması.

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
2004 - 2005 yılı beni ilgilendirmez ben şimdiye bakarım. Dostum o zaman seni ilgilendiren yanı yok bu sınavın, iyi olmuş bu sınavın 60 puana düşürülmesi(ni) sağlayan arkadaşlara ve onları dikkate alan devlete teşekkür ederim. Tamam işte ben istediğim kadar girip çıkmam seni ilgilendirmez herkes kendi işine baksın, sen B sınıfı uzmansın kalkmış sınavın 60 puana düşürülmesi hakkında yorum yazıyorsun,

Kimin nereye yazması gerektiğini düzenleyen yahut İGU nun DSP başlığında yazmasını yasaklayan bir forum kuralı yok sanırım, varsa bilgilendirin
Yorumlara katlanamıyorsanız yazmazsınız, kaldiki, mesele şahsi değil umumidir, mesele baraj meseleside değildir, bakanlık uygulamalarının günü birlik şartlara göre değişmesidir. Malesef meseleye sizin kadar şahsi menfaatlerimle bakamıyorum, bana göre bir hakkın farklı insanlara farklı koşullarda verilmesi adaletsizdir, bunu alkışlayanları da sizin mesaja teşekkür edenleri de forumdaki diğer arkadaşların takdirine havale ediyorum.
Saygılar

heren61

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)

Gülden hanım, biliyorsunuz sınav bir ölçme aracı, neticeye göre belge sahibi olabiliyorsunuz, İGU larda 68 le kalıyorlar, bir sürü devam eden davalar var, benim derdim barajın aşağı gelmesi değil.. 70 le belge alanların hakkının yenmesi çünkü karşılıklarını alamayacaklar,
Sektörde herkese yer var tabiki ama piyasaya bakın 300 den 1500 kadar balge çalıştıran var...
Bu belge çalıştıran kimler ? Bir işi olupta ek gelir elde etmek isteyenler.. Kimsenin gelirinde gözümüzde yok, bizimki bize yetiyor çok şükür...
Ancak sağlık memuru kökenli İGU olarak barajın aşağı gelmesiyle bir çok arkadaşımın daha düşük ücretlere çalışmak zorunda kalacağını düşünüyorum.
Benim açımdan durum budur kimseyle alıp veremediğim yoktur,
Saygılar

caner şehit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP
Kimin nereye yazması gerektiğini düzenleyen yahut İGU nun DSP başlığında yazmasını yasaklayan bir forum kuralı yok sanırım, varsa bilgilendirin
Yorumlara katlanamıyorsanız yazmazsınız, kaldiki, mesele şahsi değil umumidir, mesele baraj meseleside değildir, bakanlık uygulamalarının günü birlik şartlara göre değişmesidir. Malesef meseleye sizin kadar şahsi menfaatlerimle bakamıyorum, bana göre bir hakkın farklı insanlara farklı koşullarda verilmesi adaletsizdir, bunu alkışlayanları da sizin mesaja teşekkür edenleri de forumdaki diğer arkadaşların takdirine havale ediyorum.
Saygılar

birinci olarak ben meseleye şahsi olarak değil toplu olarak bakıyorum, bakın arkadaşlar bu sınavı çalışanlar 1. sınavda olmazsa 2. sınavda oda olmazsa 3. sınavda geçerler yani ne yapıp ne edip geçerler şimdi baraj puanının 60'a düşmesi bizleri yani bu arkadaşlarımızı geçmeye daha yakın hale getirdi, 2. olarak hakkın farklı insanlara farklı koşullarda veriliyor demişsiniz evet doğru şu ana kadar yapılan 70 puan barajı bir antikaydı ve geçti, bu işi adam gibi yapmak isteyenler için ben bunu her zaman doğru buldum, zaten zihniyet meselesi kötü olunca yani "derenin karşısına geçen arka tarafı malesef unutur veya dikkate almaz" bende işte bu tavıra karşıyım... Ha her işte olduğu gibi mesleği kötü kullanmak isteyenlerde elbette olacak burası malesef Türkiye...

caner şehit

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
DSP

bilmiyorum acaba nerede çalıştınız ama çok tehlikeli iş yerinde çalışmışsanız çevre sağlığı mezunu arkadaşların bu gibi yerlerde ne kadar işe yaradığını bilemezsiniz yada işinize gelmeyebilir saygı duyarım. Diğer sağlık personelinin farklı bir alan olduğundan bahsetmişsiniz evet haklısınız burası çok farklı bir alan burada hemşirelik değil işyeri yardımcı sağlık personelliği yapılır, yani hiç bir zaman aşı, enjeksiyon yapma vs gibi faaliyetlerde bulunamazsınız, bilmiyorum çalıştığınız yerde iş kazası ve meslek hastalığı oluştumu ben 500 kişilik çok tehlikeli iş yerinde 2 yıldır görev alıyorum 50'ye yakın iş kazası oldu çevre mezunuyum çevremdeki bir çok insan çevrecileri farklı bildiği için konudan uzaklar, ancak şunu bilmeliler ki aldıkları ve yaptıkları işleri gerçekten hakkıyla yapan bir çok arkadaşımda var şu an ilk yardım eğitmenliğide yapıyoruz, yani bu iş çok çalışmayla kendini geliştirmekle yetiştirmekle olur yan gelip yatmakla ve işin ayağına gelmesini beklemekle olmaz, olamaz. Siz yemekhane denetimi ve çevre denetimi yap(a)madığınız için ne olduğunu bilemeyebilirsiniz, burada maksat proaktif önlemler almak, Benim tanıdığım bir çok iş yeri hekimi tandıklarım sizin tam tersinizi düşünüyor, insan kaynaklarıda bu konuyu çok iyi bilmediklerini düşündüğümden sadece işlerine geleni arz ediyorlar malesef. birde proaktif yaklaşımda çevre sağlığı (sadece bu değil) önemlidir çevre sağlığını önem verdiğiniz zaman otomatikmen insan sağlığınada etki etmiş olursunuz. Burda amacım diğer meslektaşlarımı kötümsemek veya küçümsemek değil sadece çevre sağlığı mezunu olan arkadaşlarımızın kendini yetiştirdikten sonra yapamayacağı hiç bir şey olmamalarıdır. saygılar...

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.