Haber Didim'de Zorunlu Hijyen Eğitimleri Için Işbirliği

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Didim'de Zorunlu Hijyen Eğitimleri İçin İşbirliği
  Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ Didim Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Çoban ve Müdür yardımcısı Fehmi Budak bu dönem portör muayeneleri yerine zorunlu hale getirilen Hijyen Eğitimleri için bir araya geldi.

  134992.jpg

  Esnafı bu konuda bilgilendirmek, söz konusu cezalardan korumak ve Sezon Öncesi Yaşanacak Yoğunluğu önlemek için birlikte çalışma kararı alan kurumlar işbirliği protokolü imzaladı.

  5 Temmuz sonrası denetimlerin başlayacağı ve bahsi geçen sektörlerde çalışanlarına bu eğitimi aldırmayan işletmelerin cezai müeyyidelere tabi tutulacağını belirten Başkan Şaban Üstündağ birçok bölgede eğitimler konusunda karmaşa olduğunu, Didim’de ise Halk Eğitim Merkezi ve Meslek Eğitim Merkezi’nin esnafların işini kolaylaştıracak adımlar attığını söyleyerek her iki kurumada teşekkür etti.

  DENETİM ÖNCESİ 5 TEMMUZ SON GÜN
  Daha önce Meslek eğitim merkezi ile yapılan protokolden sonra halk eğitim merkezi ile yapılan protokol ile Çalışanlarına Hijyen Eğitimleri aldırması gereken işletme sahiplerinin turizm sezonu başlamadan bir an önce bu işlemleri tamamlaması ve mağduriyet yaşanmaması için gerçekleşen eğitim işbirliği protokolü kapsamında hijyen eğitimlerinin Halk Eğitim Merkezi bünyesinde verilmesi kararlaştırıldı. Her bir sektör için ayrı ayrı olan eğitimlerin Başvuruları Halk Eğitim veya Meslek Eğitim Merkezine şahsen yapılacak.

  Kaynak: medya73.com


   
  Last edited by a moderator: 17 Nisan 2014
  uzmancan bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica