Devlet Isg Uzman Alimi Yapacak Mi?

uzmann

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Merhaba arkadaşlar devlet isg kadrosu açacakmı ? açması gerekmez mi ? enson ki genelgeyle iş güvenliği sertifikası olan memurlara 1200 tl ödeme yapılacak ; fakat bu sayı kamuda yeterli olacak mı ?

aysnr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
30.06.2014' te kamu kurumlarında yürürlülüğe gireceğinden şu aşamada alacaklarını düşünmüyorum. Ama bu gidişle herkes C sınıfı uzman olacağından ( çok talep olduğundan) 2014' tede yeterli sayıya ulaşabilir diye düşünüyorum.

charlesdexter

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
kpss ye girmek şart

caferk

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Bakanlık en son 120 tane iş güvenliği uzman yardımcısı aldı. Şartlar kpss 70 üzeri+ kpds 70 üzeri+ bakanlık sınavı 70 üzeri almanız gerekiyor. Tabiki bunlar yeterli değil branşlara göre belirlenen kontenjana girmeniz gerekiyor

engineer17

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
iş sağlığı ve genel müdürü bir televizyonda seyircilerden gelen bu soru için, şu an böyle bir alım yapmayı düşünmüyoruz dedi. bilginize...

sungur61

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
pek çok kamu kurumu kendi elemanlarına bu eğitimi verdiriyor şu anda. ilk zamanlar pek talep olmuyordu ama işin içine para girince talep patlaması oldu. eğer devlet memurlara ek ödeme yaparsa(kanunda yapılır diyor) ayrıyeten bir isg uzmanı alacağını düşünmüyorum kurumların.

degiray

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
pek çok kamu kurumu kendi elemanlarına bu eğitimi verdiriyor şu anda. ilk zamanlar pek talep olmuyordu ama işin içine para girince talep patlaması oldu. eğer devlet memurlara ek ödeme yaparsa(kanunda yapılır diyor) ayrıyeten bir isg uzmanı alacağını düşünmüyorum kurumların.
Alım yapmayacaklarına mevcut personel üstünden gideceklerini söylediler. Çsgb 2 yıl süre tanımasının ana nedeni de bu , alırsa ÇSGB kendi bünyesine alır. Onu da 2 0turumlu öğleden önce + hukuk ve ydil puanlarınıda içeren kpss 73 olabilir (aklımda yanlış kalmış olabilir ) şeklinde alıyor. Yani hukuk , genel kültür, genel yetenek , y dil testleri ile alıyor.

misg

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
emekli iş müfettişlerini alsınlar tekrarcukkacukka

Abdullah Güldoğan

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
emekli iş müfettişleri paraya P diyorlardır artık :) A sınıfı kıtlığında eğitim verdiler, uzmanlıklarını yapıyorlar. OSGB açıyorlar :) Allah çok verdi onlara bu sene

uzmann

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
yazılanlardan anladığım kadarıyla çok zor görünüyor. C sertifikası alan çoğu kişinin kafasındaki buydu....hayaller suya düştü :( olsun..

busra_123

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
ben eğitimi mi çasgemden aldım ve güvenilir kaynaklardan bilgi alarak söylüyorum.devlet kpss ile uzman alımı yapacak kurumların kendi gönderdikleri elemanlar açığı kapamak için yeterli değil...şeklinde açıklama yapıldı bize.

bernat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
busra_123 ne zaman aldınız eğitimi? ben kasımda yenileme eğitimine gittiğimde böyle bir şey yoktu. kamu kendiihtiyacını zamanla kapatacak deniyordu ?

busra_123

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
eğitimden döneli bir hafta oldu.özellıkle soruldu bu soru verılen cevap yazdıgım gıbıydı ıns oyle olur. 2014 temmuzdan once alımlar gerceklesır dıye tahmın edıyorum.

isgsivas

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
bakanlığın denetim için eleman laması gerekmiyo mu? şu an denetimlerin yapılamadığı biliniyo, ama bu denetim maliyeyemi yaptırır, yoksa isg memur alır onlaramı yaptırır? ..

İsmailDEMİR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
alım olmaz arkadaşlar, zaten bakanlık alım yapacak olsaydı OSGB leri açmazdı, bir nevi işler onlara taşere edilecek. Devlet memuruna ödediğinden belki daha azını OSGB ye ödeyecek, örnek Sağlık bakanlığındaki Temizlik, Güvenlik ve Bilgi işlem hizmetleri hep taşere edildi.

İsmailDEMİR

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Denetim işine gelince yabancı devletler de olduğu gibi Ülkemiz de de hızla yayılan denetim şirketleri var.

atteyup

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
osgbler acıldı cunku artık guvenlıkte ozellesecek kamudakı ıslerıde belgesı olan ve kamu da calısanlara bırakazak zalım devlet yanı kısacası can guvenlıgımızde ozellesıyor uzmanlar bedavaya calısacaklar diye dusunuyrm

W

wolcanos

Guest
zamanla açığı kapatma diye bişey olmaz yeni yönetmelik yapacaklar kurumlar o tarihte çelıştırmaya başlayacaklar
ayın başında bakanın açıklaması vardı konuyla ilgili ama her site kafasına göre bişeyler yazmış.

aslıyağışan

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
özel sektörün bi işe yaradığı yok

akaya_16

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
işçi sağlığı ve iş güvenliği bölümünü okuyorum.
2014 kpps önlisans iş güvenliği alımı olurmu?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.