Destek Elemanı Nasıl Belirlenir

Gülçin N.

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Merhaba, Destek elemanı nasıl belirlenir? Eğer çok tehlikeli bir şirkette 3 kişi çalışıyorsa acil durum ekibi kurmalı mıyım? eğer gerekiyorsa nasıl kurarım? bu şirkette ilkyardımcı belgesi sadece işverende varsa ekibe onu nasıl dahil edebilirim?

Yönetmelikte;

a) Arama,kurtarma, tahliye için en az bir kişi,
b) Yangınla mücadele için en az bir kişi olarak belirtiyor.

Arama,kurtarma, tahliye için bir kişi mi her biri için birer kişi mi? yani arama, kurtarma, tahliye görevlerini bir kişi yürütebilir mi?

Bu kişiler seçimle mi atama yoluyla mı belirlenir? Eğitim verilmesi gerekiyorsa eğitimi iş güvenliği uzmanları mı vermelidir yoksa ilgili konularda yetkin kişilerden yardım mı almalıdır?

Risk analizi ve İsg kurul toplantısına hangi kısımda( arama, kurtarma, tahliye, yangınla mücadele) belirlenen destek elemanı katılmalıdır ya da böyle bir ayrım var mıdır? (sadece kurtarma konusunda belirlenen destek elamanı katılabilir gibi)

Yönetmelik ve ilgili konuları buradan ve farklı yerlerden araştırdım ancak tam sorularımı karşılayan bilgiler edinemedim. Bu konuda bilgi sahibi kişiler yardım edebilir mi?

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.