Soru : Depolarda Yaya Güvenliği

Berke Demirsoy

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Herkese merhaba, "Depolarda Yayaların Güvenliği" başlığı altında bir prosedür hazırlamam gerekiyor. İnternette kapsamlı bir araştırma yaptım fakat benzer bir çalışma örneği bulamadım. Feyz alabileceğim, bir çalışma örneği olan var mı acaba? Şimdiden teşekkür eder, herkese iyi çalışmalar dilerim.

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
Talimat/Prosedür ayrımına dikkat etmeniz gerekir. önleyici tedbirler, sınırlandırıcı tedbirler ve müdahale prosedürleri ayrı hususlar.

yaya güvenliği trafik ilintilidir. depolarda çalışan güvenliği isg ilintilidir.
yükleme boşaltma noktaları, forklift yolları, yaya yolları, acil durum kaçış yolları tanımlarını/işaretlemelerini/uyarı levhalarını yaptınız. Yaya güvenliği robot taşıma sistemleri kullananlarda, robotun sensörü yolu üzerinde engel gördüğünde durmak üzerine kurulu olsa da ilave tedbirleri mevcuttur.
otoparklarda yaya güvenliği olarak tekrar arama yapın. başta reflekte yelek kullanmak üzere deponuzun niteliklerine / risk analizlerine göre düzenleme yapmanız gerekli.

depolarda çalışan güvenliği dediğinizde, çok sayıda konu başlığı altında ayrı ayrı ele almanız gerekir. dökülme sızıntıdan travmaya her ADP başlığı gündeme gelir.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.