Haber Denizli'de Iş Güvenliği Konuşuldu

Konu, 'Fuar, Seminer, Sempozyum Haberleri' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  35322517_01.jpeg35322517_02.jpeg


   
 2. alperen kızılelma

  alperen kızılelma TÜİSAG Üyesi

  denizlide umarım isg daha da ciddiye alınır...

   
  Gamze bu yazıya teşekkür etti.
 3. uzakkk

  uzakkk TÜİSAG Üyesi

  Gamze Hanım, Aşağıdaki hedeflere ulaşmak bu kadar kolay mı???İşverenlerÜlke genelinde İSG kültürüne önem veriyorlar mı??
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, iş güvenliği uzmanlığı ve iş yeri hekimliği sınavlarının sonuçlarını açıkladı. Çelik, yeni göreve başlayacak 75 bin 990 kişi ile birlikte, sahada toplam 89 bin 867 iş güvenliği uzmanının bulunacağını kaydetti. Çelik, 21 bin 159 da işyeri hekiminin görev yapacağını açıkladı.
  Bakan Çelik, yaptığı yazılı açıklamada 264 bin 132 çok tehlikeli sınıfı, 333 bin 250 tehlikeli sınıfı ve 804 bin 771 az tehlikeli sınıfına giren işyeri bulunduğu bilgisini verdi. Çelik, 21 Aralık tarihinde yapılan sınavda başarılı olan adayların bu alanda çalışacaklarını söyledi. Adayların göreve başlaması ile birlikte çok tehlikeli sınıfı işyeri tetkikinde uzman başına düşen aylık işyeri sayısının 18, tehlikeli sınıfı işyeri tetkikinde uzman başına aylık 4, az tehlikeli sınıfı işyeri tetkikinde uzman başına aylık 11 işyeri düştüğünü açıkladı. Yapılan uygulamalar ile işverenlerin cezalandırılması gibi özel bir amaç güdülmediğini vurgulayan Çelik, Iş Sağlığı ve Güvenliği kültürünün yerleştirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.

     

   
 4. alperen kızılelma

  alperen kızılelma TÜİSAG Üyesi

  isg bir maliyettir. ve olası gereken ve mecburi bir harcamadır. sorun iş verendedir. devletinde bu konuda vergi alt yapı ve teşvik şeklinde desteğini daha da fazla arttırması gerekmektedir. ancak o şekilde modern bir yapı ve kültür olarak yer kazanabilir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica