Haber Darbe Ve Suya Dayanımlı Geliştirilmiş Yangın Alarm Kablosu

Konu, 'Teknik Makaleler' kısmında Gamze tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Gamze

  Gamze TÜİSAG Yönetim Yardımcısı Yönetim Yardımcısı  Can ve mal güvenliğinin sağlanması adına yangına karşı alınan önlemler günümüzde boyut değiştirmiştir. Yangın alarm ve yangın söndürme sistemlerindeki gelişmeler, yangına dayanıklı kablo ihtiyacını artırmıştır. Özellikle alarm sistemleri gibi kritik öneme sahip alanlarda kullanılacak kabloların, yangın ortamındaki etkiler göz önüne alındığında, tam bir uyumluluk içinde güvenle çalışması beklenmektedir.

  Günümüzde yangın ortamında işlevini sürdüren, alevin yayılmasını önleyen, zehirli gaz çıkarmayan, düşük duman yoğunluklu, korozif ortam oluşturmayan, halojenden arındırılmış kablolar konutlarda, işyerlerinde, altyapıda ve endüstride yoğunlukla kullanılmaktadır. Kullanım alanı günden güne daha da artan yangına dayanıklı bu kablolar sayesinde daha güvenli ve sağlıklı yaşam alanları oluşturulmaktadır. Yangına dayanıklı kabloların kullanımının artması, kablo üreticilerini kabloyu daha da güvenli hale getirmek için çalışmalara yöneltmiştir. Yangın koşulları düşünüldüğünde yangın alarm kablolarının, alevlerin yanı sıra suya ve darbeye dayanımı tartışmasız buyuk önem taşımaktadır.

  Yazının devamı aşağıda yer almaktadır.
  PDF olarak da ekte yer almaktadır.

  BEST_ELEKTRONIK_GUVENLIK_20160201_136.jpgBEST_ELEKTRONIK_GUVENLIK_20160201_137.jpgBEST_ELEKTRONIK_GUVENLIK_20160201_138.jpgBEST_ELEKTRONIK_GUVENLIK_20160201_140.jpg


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica