Haber D H L Supply Chain, Dünya Iş Güvenliği Ve Sağlığı Haftası'nı Kutladı

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  DHL Supply Chain, Dünya İş Güvenliği ve Sağlığı Haftası'nı Kutladı

  DHL Supply Chain Türkiye, bu kapsamda başlattığı Dünya İş Güvenliği Haftası etkinliklerinin dördüncüsünü 28 Nisan haftasında düzenledi.

  İş Güvenliği ve Sağlığı alanında farkındalık oluşturmak için bir fırsat olarak görülen bu özel günde, DHL Supply Chain çeşitli posterler, bilgilendirmeler, e-kartlar ve konuyla ilgili makaleler gibi materyaller yoluyla tüm hafta boyunca süren bir bilinçlendirme kampanyası yürütüyor.

  Dünyada ve Türkiye'de İş Güvenliği

  Uluslararası Çalışma Örgütü ILO (International Labour Organization) genellikle kazaların sadece %2'sinin korunması mümkün olmayan kazalar olup, %98'inin genel olarak korunulması mümkün olan kazalar olduğunu bildiriyor. İş kazalarında Avrupa ve dünyada ilk sıralarda, ölümle sonuçlanan iş kazalarında ise Avrupa`da birinci, dünyada üçüncü sırada yer alan Türkiye'de tüm iş süreçlerinde "güvenli çalışma" anlayışını benimsemek büyük önem taşıyor.

  DHL Supply Chain Türkiye, ülkemizde yürüttüğü faaliyetlerde yer alan ilgili tüm kişilerin sağlık ve güvenliğine önem veriyor. DHL Supply Chain, Türkiye genelinde sağlık ve emniyetlerini etkileyen konularda çalışanların bilgilendirilmesi, İş Sağlığı ve Güvenliği konularında fikir paylaşımı için 2013 yılında 6328 adam/saat İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi gerçekleştirdi. Ayrıca Türkiye genelinde, çalışma alanlarında "ilk yardımcı" ihtiyacının karşılanması için 2013 yılında 11 oturum İlk Yardımcı Eğitimi düzenledi ve 45 DHL Supply Chain çalışanı "İlk Yardımcı Sertifikası" sahibi oldu. DHL Supply Chain Türkiye genelinde, 2013 yılında tüm operasyonların katılımları ile İstanbul Büyükşehir İtfaiyesi eğitmenleri tarafından 3 günlük "Yangın Güvenliği Eğitimleri" verilerek 223 katılımcı sertifikalandırıldı. Ayrıca DHL Supply Chain Türkiye tesisleri aylık olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Departmanı tarafından tetkik edilerek; gözlemler aylık İş Sağlığı ve Güvenliği Raporu olarak yayınlanıyor.

  DHL Supply Chain olarak, her yıl Dünya İş Güvenliği Haftası'nda 'Önce Güvenlik' demenin önemini bir kez daha vurguladıklarını belirten DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı, "Dünya İş Güvenliği Haftası bize takımlarımızla birlikte kendi iş sahalarımızda önem taşıyan güvenlik konuları üzerinde çalışmak için önemli bir fırsat veriyor. Bu özel günde ekibimizi, kendi sahalarındaki güvenlik konularını tanımlamaya ve bunlara hem yaratıcı hem sürdürülebilir çözümler geliştirmeye davet ediyoruz. DHL Supply Chain olarak, Dünya İş Güvenliği Haftası'nı çok farklı etkinliklerle değerlendiriyoruz. Şimdiye kadar farklı ülkelerde yapılan etkinlikleri de hatırlayacak olursak; iş sağlığı ve güvenliği sohbetleri, ilk yardım ve yangın eğitimleri, güvenlik konulu yarışma ve testler, tüm çalışanların katılabileceği poster yarışmaları, öğrenciler için araç güvenlik eğitimleri, tahliye tatbikatları, role-play'ler, koruyucu giysi ve ekipman defileleri sayılabilir. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız da her geçen yıl etkinlikleri artan ilgiyle karşılıyor" şeklinde konuştu.

  Kaynak: http://www.sondakika.com/haber/haber-dhl-supply-chain-dunya-is-guvenligi-ve-sagligi-5990605/


   

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica