Haber - D E D A Ş'ta Yangın Tatbikatı - Diyarbakır | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber D E D A Ş'ta Yangın Tatbikatı - Diyarbakır

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  DEDAŞ'ta Yangın Tatbikatı

  1.jpg


  Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) personeline, olası bir yangın sırasında nasıl müdahale edileceğine ilişkin olarak itfaiye ekipleri tarafından eğitim verildi.

  2.jpg

  DEDAŞ, muhtemel bir yangın sırasında neler yapılabileceği ile ilgili olarak, kurumda çalışan personele eğitim verilmesi hususunda Kayapınar İtfaiye Amirliği’nden destek istedi. Bunun üzerine, İtfaiye Amiri Mehmet Firik yönetimindeki bir itfaiye ekibi merkez Kayapınar ilçesinde bulunan DEDAŞ kampüsüne gelerek, yaşanabilecek bir yangına nasıl müdahale edilebileceği ile ilgili personeli bilgilendirdi. Teorik olarak yapılan anlatımların ardından, yangın tatbikatı da gerçekleştirildi. Tatbikat sırasında yanan bir mutfak tüpüne personel, yangın tüpleri ile müdahale ederek çıkan yangını söndürdü. DEDAŞ personellerinin, tatbikatta genel olarak başarılı oldukları dikkat çekti.

  3.jpg

  İlgililer, bu tarz tatbikatların belli bir plan çerçevesinde dönem dönem yapıldığını, yangın tatbikatının da bunun bir parçası olduğunu bildirdi.

  4.jpg

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica