Çsgb Bakanı Sn. Faruk Çelik'e Mail.

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında Onur BOSTANCI tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Onur BOSTANCI

  Onur BOSTANCI TÜİSAG Üyesi  Sayın bakanım ;

  18 Mayıs İş Güvenliği sınavı için benimle birlikte bir çok arkadaşım büyük özveride bulundu.Devam zorunluluğu olan kurslara katıldık,iş yerlerinde sorunlar yaşayanlar oldu. Bu kurslara bir çok paralar ödedik,heleki Ankara dışından gelen arkadaşlarım 20 gün Ankara’da konaklayarak bu kursa katıldılar. Tanıdığım tüm İSG kursiyeri arkadaşlarım sınav öncesi çok sıkı çalıştık. Emek verdik. Hatta bazı sorumluluklarımızdan fedakarlık ettik. Sonunda 18 Mayıs sınavı geldi. Ancak sınavda sorulan sorular ölçme değerlendirmeden çok uzak,tamamen anlatım bozuklukları ile dolu bir sınav olduğunu tüm sınava giren arkadaşlarımın genel kanaati olduğunu gözlemliyorum. Sınavda en az 5-6 sorunun iptal olması gerektiğini düşünüyorum. Bir çok kişi zor ve mağdur durumda.Lütfen bu konula ilgilenebilir misiniz ?

  Saygılarımla,  Onur BOSTANCI

  Bilgisayar Mühendisi  E-POSTA : bostanci@ee.bilkent.edu.tr


   
 2. Onur BOSTANCI

  Onur BOSTANCI TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar yukarıda yazdığım maili fcelik@csgb.gov.tr adresine mail attım. Siz de benzer mailler atarsanız kesinlikle konu ile ilgilenilecktir diye düşünüyorum.

   
  Fatih ÖZTÜRK bu yazıya teşekkür etti.
 3. kagan uzun

  kagan uzun TÜİSAG Üyesi

  sınavı geçen arkadaşların suçu nedir ?

     

   
 4. metmak16

  metmak16 TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım sınavı geçenlere bir şey olmuyor merak etme.

   
 5. Onur BOSTANCI

  Onur BOSTANCI TÜİSAG Üyesi

  Ben bu maili yazarken muhtemelen 70 puanı geçtim. Ancak ben sınavı geçtim diye gerçekten mağdur olan arkadaşların
  hakkını aramamam anlamına gelmez. Ayrıca soruların iptalinde sınavı geçenlerin notları düşmez hatta yükselebilir.
  Lütfen biraz duyarlılık.

     

   
  isgilo, Alpertunga, Muharrem MAMAK ve 5 kişi daha buna teşekkür etti.
 6. CG_Tuncel

  CG_Tuncel TÜİSAG Üyesi

  hangi soruların ve neden iptal olması gerektiğini açıklamamışsınız. Bu girişimizi doğru bulan da olacaktır, bulmayan da ama mailin açıklayıcı bir yanı yok. şahsi fikrim belirttiğiniz soruları nedenleri ile birlikte bildirmeniz. ayrıca sonuç almanız için bu girişiminizi itiraz dilekçesi halinde bakanlığa da göndermeniz gerekir diye düşünüyorum.

   
  daktuylu ve Abdulkadir Bingöl bu yazıya teşekkür etti.
 7. Onur BOSTANCI

  Onur BOSTANCI TÜİSAG Üyesi

  Bahsettiğiniz konu ile ilgili bilgiler İTİRAZ DİLEKÇESİ'nde belirtilmelidir. Neticede biz bakandan sadece maduriyetimize dikkat çekmek açısından ilgili yerlere hassasiyetleri konusunda uyarıda bulunması için attık.
   
  Mahir ÖZARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
 8. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Onur Bey, Geçen hafta içinde Ankara Swiss Otel'de düzenlenen İnşaatlarda risk analizi adlı konferansta Kasım Özer Türkiye'de toplamda 10000 İSG uzmanı ihtiyacı olduğunu ve yalnızca bu sınava 34000 kişinin girdiğini, soraki 2 sınava da 20000'er kişi gireceğini belirtti ve bu kadar adam işsiz kalınca da kesin bizi suçlayacak diye bir açıklama yaptı. Ki orda olan başka arkadaşlar da varsa beni onaylayacaktır. Sizce bu açıklamanın üstüne sizin 1 değil yüzbin mail atmanız bişey ifade edecek midir? Yanlış yapıyorsunuz demiyorum ama zaten genel plan program yanlış..... Millete ekmek kapısı gibi göstererek eğitim kurumlarını ihya ettiler sadece o yoksa kimse senin itirazını takmaz diye düşünüyorum. Bilginize   
  mehmet özkan ve Mahir ÖZARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
 9. volkankim

  volkankim TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar sınavı geçenler osgblerde çalışmasın lütfen.osgbde çalışmak akıl mantık işi değil.kendinizi ceza evinde görmek istiyorsanız o başka mesele.

     

   
 10. Onur BOSTANCI

  Onur BOSTANCI TÜİSAG Üyesi

  Koskoca orman yanıyor, koskoca orman yanıyor...
  Bir Serçe kuşu gölden gagasına aldığı bir damla suyla yangını söndürmeye uğraşıyor, bunu defalarca yapan Serçeye, ormanın diğer sakinleri "boşuna uğraşma, senin bir kaç damlanla bu yangın sönmez " demiş, serçe kuşu ormanın diğer sakinlerine dönüp "benim elimden gelen bu" demiş.   
  dilekaltinok, kimyagerhayriye, Ufuk A ve 6 kişi daha buna teşekkür etti.
 11. fyılmaz

  fyılmaz TÜİSAG Üyesi

  Yeni başlayanlar için OSGB daha mantıklı değil mi ?   
 12. SerkanCEBECIOGLU

  SerkanCEBECIOGLU TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar,

  aynı durum 2 temmuz 2011 sınavı içinde geçerli. Yüzlerce kez mail, faks, atmama ve telefon ile aramalarıma ve araya millet vekili bile sokmama rağmen yetmedi, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı ilede yazışmama ve hatta hatta bazı makamlarca haklı bulunmama rağmen nedense sadece Faruk ÇELİK ve Kasım ÖZER bey tarafından neredeyse hiç kaale alınmadık. Yani bizler ne yaparsak yapalım bakanlık ve genel müdürlük kendi bildiğini okuyor ve yapıyor.

  Yani işin özü adamlar kimseyi kaale almıyorlar.

  Ama pes etmek olmaz, inadına ve inadına yanlışları suratlarına vurun. Hemde hakkınızın son damlasına kadar.

   
  Mahir ÖZARSLAN bu yazıya teşekkür etti.
 13. can61

  can61 TÜİSAG Üyesi

  barajın 60 a çekilmes en kesin çözüm olur . bir çok kurumda 60 zaten
   
  fahriyamac bu yazıya teşekkür etti.
 14. CG_Tuncel

  CG_Tuncel TÜİSAG Üyesi

  tebrikler. +1 damla :)

   
 15. CG_Tuncel

  CG_Tuncel TÜİSAG Üyesi

  Bence de yeni başlayanlar OSGB bünyesinde olmalı ama tabi ki OSGB' lerde işi iyice cıvıttı.
  bence "Tecrübe" kazanana kadar bir şekilde piyasada kalmalıyız.   
 16. BARIŞ_44X

  BARIŞ_44X TÜİSAG Üyesi

  Kardeşim sorular sizin doğrularınız olsa dahi size bir zararı yok. iptal olan doğru sayılıyor. çoğu arkadaş ezberci olduğundan dolayı adam ezberlemiş gelmiş. pat diye yapıştırıyor. fakat soruda ne hata ne soruyor ne anlaşılıyor anlayan ve sorgulayan yok. bizler kendimizi sınavlara tamamen hazırladığımız için sınavdaki kelimeye noktaya kadar dikkat ederken . ezberleyenler pat diye yapıyor. o yüzden bu soruların iptal edilmesi lazım..

   
 17. selim sedat

  selim sedat TÜİSAG Üyesi

  YANLIŞSIN ARKADAŞ,BİR KİŞİNİN LAFININ PEŞİNE TAKILIP ANALİZ YAPIYOSUN,76 MİLYON NUFUSUN RİSK ANALİZİZNİ ÇIKARMADAN KİMSE SALLAMASIN....

   
 18. yakup kahraman

  yakup kahraman TÜİSAG Üyesi

  sorulara itiraz çin ayrı bir yontem var yazıyo nette bulabilirsiniz 10 tl istiyor itiraz başına boyle bi mantık varmıdır yazıklar olssun

   
 19. Mahir ÖZARSLAN

  Mahir ÖZARSLAN TÜİSAG Üyesi

  barajın geriye çekilmesi kaliteyi düşürebilir.Zira ortalama bir bilgi birikimi olan biri çalışmadan da 55-60 ı zaten alır.onun üstü içinde biraz çalışma/gayret gerekir diye düşünüyorum

   
 20. Onur BOSTANCI

  Onur BOSTANCI TÜİSAG Üyesi

  ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK İLETİŞİM MERKEZİ “ALO 170”


  Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi 15 Kasım 2010 tarihinde hizmete girdi. İletişim Merkezi çalışma hayatı ve sosyal güvenlik hakkında her türlü;

  • Soru,
  • Öneri,
  • Eleştiri,
  • İhbar,
  • Şikâyet,
  • Başvuru ve taleplerinizi
  etkin ve hızlı bir biçimde çözüme kavuşturabilmek amacıyla kurulmuştur.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik İletişim Merkezi “ALO 170”i 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

  İletişim merkezimiz, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye İş Kurumu tarafından sunulan tüm hizmetlerle ilgili olarak bilgilendirme yapmakta ve çözüm üretmektedir.

  İletişim Merkezimize gelen tüm çağrılara uzmanlarımız doğrudan cevap vermekte ve ilk görüşmede talepler sonuçlandırılmaya çalışılmaktadır. Çağrılara hemen cevap üretilemediği durumlarda anında kurum ve kuruluşlarımızla iletişime geçilerek en geç 72 saat içerisinde taleplere cevap verilmektedir.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica