Afiş/Broşür Covid-19 Güvenli Üretim Belgesi

gozde456

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
merhaba arkadaşlar firma icın bu belgeyi almamız gerekmektedir ancak hijyen enfeksiyon önleme kontrol eylem planı istiyorlar nasıl bir sey hazırlayabılırım yada hazırlayan var mıdır ? paylaşa bılırmısınız ?

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
MEB'in yayınladığı hijyen ve enfeksiyon önleme çalışmasının üretim faaliyeti gösteren firmalarda uygulanan formatı.
https://isgfrm.com/threads/meb-okul...nleme-kilavuzu-geregi-levha-ve-panolar.29177/

ADP, Talimatlar ve Uyarı levhalarının covid-19'a uyarlanması: iş akış prosesi üzerinde, işyeri birimlerinde, çalışanlar ve ziyaretçiler bazlı hijyen tedbirleriniz, ilave malzemeler, KKD'ler ve uyarı levhaları bütünü çalışması.

örneğin her giriş çıkış noktasında, ateş ölçen personel bulundurmak, ateş ölçer temini, ölçen görevlinin KKD'leri, buna bağlı uyarı levhaları, covid-19 algoritması (şüpheli çıkarsa ne yapacaksınız), enfekte atık noktası.....

TSE ISO kalite proseslerinin devşirilmişi olarak düşünün, çok kolaylıkla yapılıyor

Arif Saraydemir

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Acil durum eylem planınızda veya başka bir yerde salgın hastalık durumları ile ilgili;

- Giriş çıkışlarda ateş ölçümleri vb. genel bilgiler,
- Olası vaka tespit edildiğinde yapılacaklar (karantina, dezenfeksiyon vb.)
- Yakın temaslılar
- Temaslılar
- Olası vakalarda uygulanacak sevk adımları
- Temaslı algoritması
- Evde temaslı izlemi
- Şüpheli vakalarda dezenfeksizyonun nasıl yapılacağı

Başlıkları altında bir plan oluşturabilirsiniz.

Seda Tınaz

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (B)
Acil durum eylem planınızda veya başka bir yerde salgın hastalık durumları ile ilgili;

- Giriş çıkışlarda ateş ölçümleri vb. genel bilgiler,
- Olası vaka tespit edildiğinde yapılacaklar (karantina, dezenfeksiyon vb.)
- Yakın temaslılar
- Temaslılar
- Olası vakalarda uygulanacak sevk adımları
- Temaslı algoritması
- Evde temaslı izlemi
- Şüpheli vakalarda dezenfeksizyonun nasıl yapılacağı

Başlıkları altında bir plan oluşturabilirsiniz.
Bu başlıklar Acil Durum Eylem Planına eklenen covid'den dolayı güncellenmiş dokümanın içerisinde de uzunca bahsedilen konular. O zaman bu başlıklara bakarak acil durum planını enfeksiyon önleme planı olarak kabul edebilir miyiz?

Arif Saraydemir

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Bu başlıklar Acil Durum Eylem Planına eklenen covid'den dolayı güncellenmiş dokümanın içerisinde de uzunca bahsedilen konular. O zaman bu başlıklara bakarak acil durum planını enfeksiyon önleme planı olarak kabul edebilir miyiz?
Benim kanaatim edebilirsiniz.

Hüseyin Çitçi

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
İş Veren
Enfeksiyon önleme planı, ADP klasörünün alt dosyası, bulaşıcı hastalıkların biraz daha teferruatlı hali. "Covid'e has" işyerinin her bölüme ilave talimatlar ve algoritmalarla donatılması, ilave KKD kullanımı vb..

Konuyu ADP Altbaşlığı Bulaşıcı Hastalıklar Acil Durum Planı olarak neden geliştirmediler, veya "Pandemi" olarak yeni başlık açmadılar öğrenemedim. sadece Covid-19 tanımı üzerine yürüyorlar.

Yeni TSE Kılavuzları, çalışma bakanlığı ve sağlık bakanlığı kılavuzlarından biraz daha detaylı olarak; genel algoritma ve talimatlar yerine Yemekhane, soyunma odaları, üretim bölümleri, bekleme salonları, mescid, WC aklınıza gelen her işyeri bölümünde o bölüme ait algoritma ve talimatlar doğrultusunda düzenleme yapmanız için hazırlanmışlar.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.