İptal Çok Tehlikeli Işlerde Görevlendirilebilecek C Sınıfı Iş Güvenliği Uzm. Hakkında Tebliğ Kaldırıldı

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
26 Aralık 2013 PERŞEMBE

Resmî Gazete

Sayı : 28863

TEBLİĞ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

ÇOK TEHLİKELİİŞLERDE GÖREVLENDİRİLEBİLECEK (C) SINIFI İŞ

GÜVENLİĞİ UZMANLARI HAKKINDA TEBLİĞİN YÜRÜRLÜKTEN

KALDIRILMASINA DAİR TEBLİĞ

MADDE 1 –14/6/2013 tarihli ve 28677 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfıİş Güvenliği Uzmanları Hakkında Tebliğ yürürlükten kaldırılmıştır.

MADDE 2 –Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı yürütür.

zestful81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
C sınıfı uzmanların B sınıfına bakmasıyla ilgili bir değişme yapıldı mı C sınıfı uzman tehlikeli sınıfa kaç sene bakabiliyor

çevremüh

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Peki şimdi ne olacak arkadaşlar? Tebliğ yayımlandığı tarihte prim günüm yeterli olduğu için çok tehlikeli sınıfta yer alan bir iş yerinde çalışmaya başladım. isgkatipten de onay verildi. Şimdi bu tebliğ yürürlükten kaldırıldı. Bu durumda ne olacak?

aragon34

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
C sınıfı uzmanların B sınıfına bakmasıyla ilgili bir değişme yapıldı mı C sınıfı uzman tehlikeli sınıfa kaç sene bakabiliyor

Peki şimdi ne olacak arkadaşlar? Tebliğ yayımlandığı tarihte prim günüm yeterli olduğu için çok tehlikeli sınıfta yer alan bir iş yerinde çalışmaya başladım. isgkatipten de onay verildi. Şimdi bu tebliğ yürürlükten kaldırıldı. Bu durumda ne olacak?
sözleşmeniz iptal olacak, çalışamayacaksınız

çevremüh

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
ama bu saçmalık değil mi. bir senedir çalışıyorum. tam bişeyler oturdu derken. artık burada çalışamayacağım. ne saçma

zestful81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
C sınıfı uzmanlar 6331 sayılı kanunun geçici madde 4. itibari ile kanunun yayımlandığı tarih yani 30.06.2012 den 30.06.2015'e kadar B sınıfı uzmanın bakabileceği tehlikeli işlere bakalabilir. GEÇİCİ MADDE 4 –(1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır.

chanylmaz

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
zestful81 benim de merak ettiğim bir husus bu 2 gün içind esözleşme yapacağım ve biranda kafam karıştı c sınıfı uzmanım Çalışmış oldugun yer Tehlikeli sınıfta şimdi ben burda görev yapabiliyormuyum ? Yazmış olduğunuzu okudum ama bunun aksini idaa eden de çok fazla arkadaş var çalışamazsın diyen ??? :/

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
ama bu saçmalık değil mi. bir senedir çalışıyorum. tam bişeyler oturdu derken. artık burada çalışamayacağım. ne saçma
işyerinizde yeterli sertifikaya sahip bir iş güvenliği uzmanı (B yada A sınıfı) ile isgkatip ten sözleşme yapmanız halinde siz C sınıfı olarak çalışmaya devam edebilirsiniz. bir tane emekli eski c şimdi a olan birini bulun formaliteden sözleşme yapın. ortam şuan çok müsait buna ;)

çevremüh

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
işyerinizde yeterli sertifikaya sahip bir iş güvenliği uzmanı (B yada A sınıfı) ile isgkatip ten sözleşme yapmanız halinde siz C sınıfı olarak çalışmaya devam edebilirsiniz. bir tane emekli eski c şimdi a olan birini bulun formaliteden sözleşme yapın. ortam şuan çok müsait buna ;)
Sanırım öyle olacak. Çünkü diğer c belgesi olan arkadaşımız a sınıfını alıyor geçtiğimiz sınavda. Peki bu durumda c sınıfı olarak beni yine de isgkatipten bildirecek mi?

Ersgur

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (A)
arkadaşlar bu tebliğ c lerin ÇOK TEHLİKELİ işlere bakma tebliği yoksa cler 3 yıl tehlikeliye b ler 4 yıl çok tehlikeliye bakamya devam edecek

ARİS İSG

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (A)
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından:

ÇOK TEHL
İKELİ İŞLERDE GÖREVLENDİRİLEBİLECEK (C) SINIFI İŞ

G
ÜVENLİĞİ UZMANLARI HAKKINDA TEBLİĞİN YÜRÜRLÜKTEN

KALDIRILMASINA DA
İR TEBLİĞ

[GEÇİCİ MADDE 4 –(1) Bu Kanunun 8 inci maddesinde belirtilen çok tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde (A) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört yıl süreyle (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi; tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde ise (B) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirme yükümlülüğü, bu işyerlerinde Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç yıl süreyle (C) sınıfı belgeye sahip iş güvenliği uzmanı görevlendirilmesi kaydıyla yerine getirilmiş sayılır....

BÖYLE BİR MADDE OKUMADIM<< C sınıfı uzmanlar 6331 sayılı kanunun geçici madde 4. itibari ile kanunun yayımlandığı tarih yani 30.06.2012 den 30.06.2015'e kadar B sınıfı uzmanın bakabileceği tehlikeli işlere bakalabilir. >>

Egemen_01

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Arkadaşlar, Kanun nedir? Yönetmelik nedir, Tebliğ nedir, Allah aşkına biraz dikkat edin lütfen. Nediyor duyuruda; ''14/6/2013 tarihli ve 28677 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çok Tehlikeli İşlerde Görevlendirilebilecek (C) Sınıfıİş Güvenliği Uzmanları Hakkında Tebliğ yürürlükten kaldırılmıştır.'' şimdi bahsi geçen bu tebliği bulun ve inceleyin. kaldırılmış olan neymiş?

zestful81

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (C)
Bildiğim kadarıyla C sınıfı Tehlikeli işlere B sınıfı da Çok tehlikeli işlere bakabiliyor GEÇİCİ MADDE 4 geçerlidir yürürlüktedir

Rıdvan Bayhan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
Tecrübesi olanlar değil primi dolanlar heryere bakabilir!

Ehakkas

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
zestful81 benim de merak ettiğim bir husus bu 2 gün içind esözleşme yapacağım ve biranda kafam karıştı c sınıfı uzmanım Çalışmış oldugun yer Tehlikeli sınıfta şimdi ben burda görev yapabiliyormuyum ? Yazmış olduğunuzu okudum ama bunun aksini idaa eden de çok fazla arkadaş var çalışamazsın diyen ??? :/
c ler B ye bakabiliyor,B lerde A ya bakabiliyor sıkıntı yok sizin için Ancak Arkadaşlasrın bahsettiği Clerin A ya bakabileceği bir yönetmelik maddesi iptal oldu C ler A ya bakamaz.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.