Çok Önemli Madencilik Akreditasyon

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında tnjclml tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. tnjclml

  tnjclml TÜİSAG Üyesi  Sayın TANJU ÇALIMLI (14302),
  Arkadaşlar aşağıdaki mail tarafıma Maden Mühendisleri Odasından geldi.Ama ben birşey anlamdım kou ile bilgisi olan var mı?


  Sayın Meslektaşlarımız,

  Ülkemizde madencilik faaliyetleri öncelikle Maden Kanunu hükümleri doğrultusunda yürütülmektedir. Kanun ve bağlı yönetmeliklerinde belirlenen hükümler sektörde çalışan tüm meslektaşlarımızı yakından ilgilendirmektedir. Bu amaçla, Kanun ve Yönetmelik çalışmalarına müdahil olunmuş ve üyelerimizin hakları korunmaya çalışılmıştır.
  Yönetmeliğin pek çok maddesi ile ilgili olarak dava açılmış ve hukuk süreci devam etmektedir. Şimdi de Bakanlık tarafından Madencilik Akreditasyon Komitesi Kanun Taslağı hazırlanmıştır. Bu çalışmada üyelerimizi çok yakından ilgilendirmektedir. Taslak çalışmaları duyumu üzerine Enerji Bakanlığı ve MİGEM yetkilileri aranarak bilgi istenmiş ve çalışmaya katılım talebimiz, 25.01.2013 tarih ve 486 sayılı yazımızla iletilmiştir. Buna rağmen söz konusu taslak çalışması bilgimiz dışında tamamlanmış ve bazı adreslere dağıtılmıştır.

  Sayın Meslektaşımız,
  Söz konusu taslak tarafımızca değerlendirilecek ve meslektaşlarımızın aleyhine olacak tüm noktalar sizlerle birlikte irdelenerek gerekli girişimde bulunulacaktır. Bu amaçla ekteki taslağı detaylı olarak inceleyerek görüşlerinizin Odamıza iletilmesi önemlidir.
  Bu amaçla taslağı görüşmek üzere, 12 Şubat 2013 Salı günü saat 18.00 de Oda merkezimizde bir toplantı yapılacaktır. Şubelerimizde de aynı çalışmalar yürütülecektir.
  Katılımınızı bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

  YÖNETİM KURULU


   
 2. MARBLE_İSG

  MARBLE_İSG TÜİSAG Üyesi

  Bilgim yok.Bende bir şey anlamadım.Zaten yıllardır odamız ne yapıyor anlayabilmiş değilim.Henüz daha teknik nezaretçilerin durumu ve paraları ile ilgili yapılan somut bir şey yok.Aynı şekilde iş güvenliği ile ilgilide çok somut adımlar atılabilmiş değil...

   
 3. selimmuratilgaz

  selimmuratilgaz TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar hazırlanan değişiklikler kapalı kapılar ardında yapılmaktadır. Kanun taslağı ektedir ayrıca teknik nezaretçilik yapan meslektaşlarım ücretlerini alamıyorlar ise çalıştıkları ilin SGK müdürlüklerine durumunu anlatacak bir dilekçe vermeleri halinde tüm alacaklarının ödeneceğinin garantisini veriririm hiç bişey yapamıyorlarsa odayı arayarak bilgi alabilirler
  http://www.maden.org.tr/resimler/ekler/154e858da233c0f_ek.pdf

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica