Haber : Çocukların Gözünden İş Güvenliği Yarışması

Gamze

TÜİSAG Yönetim Yardımcısı
Yönetim Yard.
Katılım
17 Eki 2012
Mesajlar
11,210
Tepki puanı
10,173
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
İş güvenliği kurallarının benimsenmesi üzerine OYAK Renault çalışanlarının ilk ve ortaokulda öğrenim gören çocukları arasında resim yarışması düzenlendi.
İŞKUR ve İSGÜM’ ün desteği ile bu yıl 11. si düzenlenen OYAK Renault ve İŞKUR çalışanlarının ilk ve ortaokulda öğrenim gören çocuklarına yönelik Afiş Yarışmasının ödül töreni Bursa OYAK Renault Fabrikası Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

4.jpg

Törene İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sedat YENİDÜNYA, OYAK Renault Genel Müdürü Antonie AOUN, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat DEMİR , Bursa İŞKUR İl Müdürü Feyzullah Eren TÜRKMEN, İSGÜM Bursa Bölge Laboratuar Müdürü Filiz İLHAN, OYAK Renault Bursa fabrikası çalışanları, çocuklar ve davetliler katıldı.

Genel müdürlük olarak, iş sağlığı ve güvenliği kültürünün gelişmesine katkı sağlayacak proje ve çalışmalara destek verdiklerini belirten İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sedat YENİDÜNYA, ” Çocuklarımıza yönelik düzenlenen bu etkinlikler ile gelecekte daha sağlıklı ve güvenli bir çalışma hayatına kavuşacağımıza ilişkin inancım artmaktadır” dedi.

YENİDÜNYA, Bursa başta olmak üzere ülkemizin ekonomisine ve istihdamına önemli katkıları olan Oyak Renault Fabrikası yönetimi ve çalışanlarına 11 incisini düzenlemiş oldukları bu etkinlik için teşekkür ederek, “İş sağlığı ve güvenliği alanındaki iyi uygulamalarınız ile ülkemize değer katmaktasınız. İş sağlığı ve güvenliği kültürü ve diğer konularda çocuklarımızın bizlere öğretecek çok şeyi olduğuna inanıyorum. Bizlerde sağlıklı yaşam ve güvenli davranış konusunda davranışlarımız ile çocuklarımıza örnek olabilmek için daha çok çabalamalıyız. Tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum” diye konuştu.
Açılışta konuşan OYAK Renault Genel Müdürü Antoine AOUN, "İş sağlığı ve iş güvenliği, OYAK Renault için çok önemlidir. Afişleri tek tek gezdim. Gördüm ki bu işin profesyonelleri de afişlerdeki konuları anlayabilecek ve işleyebilecek güçteler. Önümüzdeki yıl, OYAK Reno otomobil üreticisi olarak Türkiye'deki 7'inci yılımızı kutlayacağız. Göreve başladıktan kısa süre sonra 'sıfır kaza sıfır hata' çalışmamızla OYAK Reno için iş sağlığı ve güvenliğinin önemini bir kez daha ortaya koyduk. 7 bin kişi olan çalışanlarımız, işlerine her gün gelirken sağlık ve bütünlük içerisinde işlerini gerçekleştirmek durumundalar. İş sağlığı ve güvenliği herkesi ilgilendiren görevlerden biridir. Çocuklarımızın yaptığı bu resimlerden çok öğreneceğimiz var" dedi.

Programın sonunda dereceye giren çocuklara ödülleri ve sertifikaları takdim edildi.

5.jpg
 
Numeko Safety İş Güvenliği Ekipmanları
Üst

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.