Haber - Çocuklara 'iş Sağlığı Ve Güvenliği' Kitabı | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Çocuklara 'iş Sağlığı Ve Güvenliği' Kitabı

Konu, 'Eğitim Haberleri' kısmında Kaan SAKA tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Kaan SAKA

  Kaan SAKA TÜİSAG Kurucusu Admin  Malik GÖDELİNER/ADANA, (DHA) - ADANA'da maden mühendisi ve iş güvenliği uzmanı İrfan Sayar 2’inci kitabını çocukların güvenliği için yayınladı.

  İrfan Sayar, Türkiye’de ki iş kazaları ve maden facialarına dikkat çekmek için yazdığı Pazarlık Edilemeyecek Tek Şey İnsan Hayatı adlı kitabın ardından Çocuklarla İş Sağlığı ve Güvenliği adlı ikinci kitabını çıkardı. İş sağlığı ve güvenliğinin bir kültür olduğunu ve bu bilincin daha çocuk yaşta aşılanması gerektiğini söyleyen Sayar, "Çocuklarla İş Sağlığı ve Güvenliği kitabı Türkiye'de bir ilk. Bu yüzden önemli bir boşluğu dolduracağını düşünüyorum. Ağaç yaşken eğilir anlayışıyla yazdığım bu kitabım resimli ve eğitici hikayelerden oluşuyor. Kültür, sizin bir kaç günde oluşturabileceğiniz bir şey değil. O toplumun alışkanlıkları ile oluşturduğu bu yapının değişmesi bazen yıllar sürebiliyor. Kaderci bir toplumun bakış açısını iş güvenlikçi bir bakış açısına dönüştürmek çok zor ama imkansız da değil" dedi.

  Kaynak : www.hurriyet.com.tr/cocuklara-is-sagligi-ve-guvenligi-kitabi-40860341


   
  murat isg, uzmanöğretmen ve Seda Tınaz bu yazıya teşekkür etti.
 2. uzmanöğretmen

  uzmanöğretmen TÜİSAG Üyesi

  Bu kitabı nasıl temin edebilirim?

   
 3. Gül Bahar

  Gül Bahar TÜİSAG Üyesi

  Merhaba, instagram kullanıyor iseniz irfan hocanın ( irfan_sayar) sayfasından da ulaşabilirsiniz. n11.comda da bulabilirsiniz

     

   
  uzmanöğretmen bu yazıya teşekkür etti.
 4. murat isg

  murat isg TÜİSAG Üyesi

  isg kültürünün oluşması için güzel adım

   
 5. Burak Bilen

  Burak Bilen TÜİSAG Üyesi

  Keşke daha fazla bilinçlenebilsek toplumun her kesimi olarak. Bu kitabı çocuklara ulaştırmak lazım. Devlet hariç herkes bir adım atıyor.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica