Çocuğunuzun Gelişimine Yardım Etmek İçin Oyunlar Oynayın

Konu, 'Konu Dışı' kısmında oyunmania tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. oyunmania

  oyunmania Guest  Faydalı bir makale:

  Bebeğinizle bebek oyunları oynamak, çocuğunuz için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Erken annelik bağı, sadece bebeği emzirmek ve bebeğin odasını temiz ve düzenli tutmak demek değildir. Daha sekiz haftalıkken “ce-ee” gibi oyunlarla tanıştırmanın yanı sıra iyi bir göz teması sağlamak ve pozitif düşünceler göndermek de hayati derecede önemlidir.

  Bebekler yürümeye başlayacak çağa geldiklerinde ve daha da büyüyerek küçük çocuklar olduklarında, onlarla birkaç oyun oynamak onların yeni beceriler öğrenmesine ve gelişimlerinde bir sonraki aşamaya geçmelerinde yardımcı olacaktır. Birlikte oynamak ayrıca, sabır ve paylaşma gibi özelliklerin gelişimine de yardımcı olur. Onlara iyi niyetli bir biçimde kaybetmeyi ve motor becerilerine ince ayar yapmayı öğretir. Ayrıca aile birlikteliğini teşvik edebilir ve ilgi çekmeye çalışmayı azaltabilir.

  Oyunlar ayrıca eğitici olabilir ve sayılar, harfler, renkler ve benzeri öğrenim yapılarında büyük yardımı olabilir. Günümüz okullarında, genç çocukların öğrenimine yardımcı olmak için oyun üzerine büyük vurgu yapılmaktadır. Aslında, Batı’nın popüler Steiner ve Montessori okulları, öğrencileri için yalnızca bu konseptler üzerine odaklanmaktadır.

  Fakat oyunlara teşvik etmek, sadece öğretmenlere ve eğitim sistemine bağlı değildir, ailelerin de ana görevi, yaratıcı ve interaktif oyunu teşvik etmektir. Sağlık merkezlerinde, kütüphanelerde, okullarda ve İnternette yüzlerce kaynak mevcuttur. Eğer bir bilgisayarınız ve İnternet erişiminiz varsa, bu iyi bir başlangıç olabilir. 8-14 yaş grubuna yönelik ücretsiz online oyunlar sunan bir websitesi seçin. Yarış, macera, beceri, aksiyon ve sosyal oyunlar gibi bölümler mevcuttur.

  Beceri bölümünden bir şey seçin ve çocuğunuzla birlikte oynayın. Belki, bulmaca boyunca yollarını bulmak için motor becerilerini ve lojistik hissini kullanabilecekleri bir Labirent oyunu seçebilirsiniz. Oyunlar çok küçük ve yüzlerce olduğundan, çocuklar sıkılmayacak ve ilgilerini çeken konular seçeceklerdir. Kıyafet giydirme ve sert jip yarışı gibi hem erkeklere hem kızlara hitap eden oyunlar bulunmaktadır.

  Bu website, başlamak için iyi bir yerdir ve oyunları evinize getirmek için çok sayıda fikir verecektir. Belki, tüm ailenin bir araya gelerek sırayla yeni bir oyunu tanıttığı ve diğerlerine kuralları öğrettiği haftalık bir oyun gecesi olabilir. Bu, aile ilişkilerini ve sorumluluk duygusunu geliştirir. Ancak çocuğunuzun yaşamına oyunları dahil etmek, eğlence duygusu ve hep birlikte dahil olabileceğiniz bir şeyler oluşturmak sizin kararınız olacaktır.


   
  Seylan Aygün, Kaan SAKA, surveyan ve 1 kişi daha buna teşekkür etti.

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica