Çivi Tabancası Kazası (+18)

Numeko Safety İş Güvenliği Ekipmanları

Ömer BUDAK

Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
31 Ocak 2012
Mesajlar
14
Tepki puanı
59
GÖRMEDE KAYIP VARMIDIR?
 

Burak HEKİM

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
2 Ara 2011
Mesajlar
214
Tepki puanı
415
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
nerede oldu bu kaza çok geçmiş olsun.
 

enginfirat

Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
12 Mar 2013
Mesajlar
12
Tepki puanı
15
Meslek
Uzman (C)
Barutlu çivi tabancalarının bir çoğunda gelişmiş emniyet tedbirleri var. Namlunun 4 yanından zemine sert bir baskıyla tabancayı bastırmadan tetik oturmuyor. Bazı personel bu baskıyı verebilmek için omzuyla makinenin üzerine yatıyor ve kafasını hemen tabancanın yanında tutuyor. Bu haraket kulağın hemen yanında patlayan barutla geçici işitme kayıpları yarattığı gibi kullanım alanı dışındaki zeminlerde de sekerek böyle kazalara meyil verebiliyor. Kaza raporunu görmeden yorumlamak yanlış olur ama bu tip aletler kullanıcı hatası dışında pek hata payı olmayan aletler. Bence bu aletleri kullanan personele ayrı bir eğitim verilip sertifikalandırılmalı ve patlayıcı deposu gibi özel bir alanda depolanmalı.
 

muratdurmus

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Katılım
14 Şub 2013
Mesajlar
121
Tepki puanı
43
Meslek
Uzman (C)
Enginfırat beye kesinlikle katılıyorum. Bu cihazlar gerçekten kaza ihtimalinin minimum derecede tutan ve kullanıcı hatalarını düşünerek imal edilen cihazlar. işitme kayıplarına neden olduğu zamanlar oluyor. Bunun için mutlaka kulaklık ile çalışma yapılmalı. Bu resimdeki olayda kasıt bile olabilir diye düşünüyorum.
 
Üst

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.