Soru : Cezai İşlemler Hakkında

Tolga kılıç

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Merhabalar işyeri yemekhane cezai işlemler hakkında bilgi alıcaktım . Çay ocağı personeli buzdolabında gıda tarihi geçik haldeydi bunun cezai işlemi yani ücretleri ne kadar olabiliyor ?

uzakkk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
Merhabalar işyeri yemekhane cezai işlemler hakkında bilgi alıcaktım . Çay ocağı personeli buzdolabında gıda tarihi geçik haldeydi bunun cezai işlemi yani ücretleri ne kadar olabiliyor ?
Tolga Bey siz İş Güvenliği Uzmanımısınız???

Batuhan İldaş

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
4857'den hatırladığım 1 aylık ücretinin 2 günlük tutarından fazla kesinti yapamazsınız.

Tolga kılıç

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
4857'den hatırladığım 1 aylık ücretinin 2 günlük tutarından fazla kesinti yapamazsınız.
Merhaba bu firma için olan cezai işlem değil dimi biz firmaya kesmek istiyoruz cezayı çalışan personele değil ?

Tolga kılıç

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
DSP
Firma için cezai işlemler hakkında bilgi almak istiyorum sadece inşallah dönüş yaparlar :)

6666 Kübra

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Diğer
İş güvenliği uzmanınızla görüşürün illa ki prosedürü vardır. ya bir listesi vardır liste dışında da insiyatif maddesi vardır 300 TL - 3000 TL arasında gibi.

uzakkk

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
İşyeri Hekimi
İş güvenliği uzmanınızla görüşürün illa ki prosedürü vardır. ya bir listesi vardır liste dışında da insiyatif maddesi vardır 300 TL - 3000 TL arasında gibi.
Tolga Bey sizi tam olarak anlayamadım.İşyeri Hekiminiz Sağlık Gözetimi kapsamında Tüm İşyerini denetleyecek. Eksiklikleri ve yanlışlıkları (Mutfak, tuvalet, çay ocağı gibi) raporlayıp hem İş güvenliği uzmanı hem de İşveren ve veya vekiline tespit ve önerilerinizi bildirip kayıt altına alacak..Cezai işlem İşverenin görevidir. Siz sadece eksiklikleri ,uygunsuzlukları,yanlışları kontrol forumlarına kaydedip bildireceksiniz...Gerisi İşverenin sorumluluğunda..... Selamlar.

O

Oğuz Çağlar

Guest
Uzakkk arkadaşımızın yazdıklarına katılıyorum.Şayet daha fazla mücadele etmek istiyorsanız ek olarak bu konuyu (eğer varsa) kurula taşıyın.Kurul kararları bağlayıcıdır.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.