Tartışma - Cezaevi Meselesi | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Cezaevi Meselesi

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında AKIN ÇOBN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. AKIN ÇOBN

  AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi  İş yeri uzmanları cezaevi haberleri gündeme geldikçe insan ister istemez mesleğini yapmaktan çekiniyor... Neden o kişiler cezaevindeler? İşlerini düzgün yaptıkları için mi? Buna rağmen bilmediğimiz başka dolaplar mı dönüyor?


   
 2. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Bu haberler nerden geliyo akın bey kaç isg uzmanı ceza evindeymiş? Ya da sizin sorunuza istinaden Trafikte maalesef kaza yapıp suçu olmasa da ölümlü veya yaralanmalı kazaya karışanlar da ceza evinde bunları da duydukça araba kullanmaktan da çekiniyor musunuz? Ya da Türkiye'de sırf bazıları gibi düşünmedikleri için de çok kişi ceza evinde düşünce suçundan içeride olanları duydukça da düşünmekten çekiniyor musunuz? Her işin riski vardır göze alan yapar almayan yapmaz. Hiçbirimizin kafasına silah dayamıyorlar İSG uzmanlığı yapalım diye beğenen yapar beğenmeyen yapmaz. Kimsenin gözünü korkutmayalım böyle yazılar yazarak. Bu tarz şeylerden korkanlar İSG uzmanlığı da yapmasın hiç bir yerde yönetici de olmasın çünkü yöneticiler bilir ki attıkları her imzanın bir sorumluluğu vardır.

   
 3. AKIN ÇOBN

  AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

  yorumunuz için teşekkür ederim.. Ben de bu tür algılamaların bizi hiç bir yere götürmeyeceği fikrindeyim. Biz, daha kursun ilk 23 iş güvenliği uzmanı hapisteymiş denildi. Sadece, insanların bu konuda neler düşündüğünü merak ediyorum...

     

   
 4. ediko

  ediko TÜİSAG Üyesi

  Peki aynı kursta 23 İSG uzmanının yanında 150nin üzerinde şantiye şefi, 80-90 imalat müdürü ve daha bir çok üretimden sorumlu yönetici de iş kazaları sebebiyle hapiste ya da girip çıkmaya devam ediyor da denildi mi yoksa sadece İSG uzmanı olursanız şöyle riskli böyle riskli diye göz mü korkuttular sadece...

   
  AKIN ÇOBN bu yazıya teşekkür etti.
 5. AKIN ÇOBN

  AKIN ÇOBN TÜİSAG Üyesi

  tabiki iş güv. uzmanlarından bahsedildi.. sanırım şu anda 100 olmuş..

     

   
 6. e-mine

  e-mine TÜİSAG Üyesi

  kursta bize de çok bahsedildi bu konudan. hatta işi yapmaya korkuyorum şu an

   
 7. ultimateposter

  ultimateposter TÜİSAG Üyesi

  Herşeyden korkacaksak hiçbir iş yapmayalım o zaman. Her işte bi sorumluluk var, hamallık yaparken bile eğer başkasının yaralanmasına sebep olursan yine yargılanabilirsin.
   
 8. Uzman Özlem

  Uzman Özlem TÜİSAG Üyesi

  Bunun için İSG uzmanı olmaya gerek yok. Şu an en yakın arkadaşım çok tehlikeli bir işletmenin fabrika müdürü. Geçen yıl ölümlü kaza oldu ve mahkemece asli suçlu bulundu. Ölen gencin ailesi de şikayetçi, mahkeme hala devam ediyor. O davada da İSG Uzmanının adı hiç geçmiyor mesela, halbuki onun da sorumlu tutulması lazım ama. Yani bu ne iş yaparsak yapalım başımıza gelebilecek bir şey.   
  ediko bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica