Tartışma - Çevre Mühendislerinin Geçirdiği / Geçirebileceği İş Kazaları Nelerdir? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Tartışma Çevre Mühendislerinin Geçirdiği / Geçirebileceği İş Kazaları Nelerdir?

Konu, 'Çevre, Su ve Atık Sektöründe İSG Uygulamaları' kısmında Seylan Aygün tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Seylan Aygün

  Seylan Aygün TÜİSAG Üyesi  Yaklaşık bir ay önce bir fabrikanın bacasına emisyon ölçümü yapmak için çıkan Çevre Mühendisi Onur Ercan Özakıncı'nın, yüksek gerilim hattına kapılarak yaşamını yitirmesi ile çevre mühendislerinin de tehlikeli işlerde çalıştığını görmüş olduk.

  Çalışma ortamında çevre mühendislerini ne gibi tehlikeler bekliyor, ne tür iş kazaları oluyor ya da olabilir? Bu konu başlığı altında düşüncelerinizi, bilgilerinizi, tecrübelerinizi paylaşabilirsiniz..


   
 2. Okan67

  Okan67 TÜİSAG Üyesi

  Kanımca işe başlamadan önce Çevre Mühendisleri de risk analizi yapmalı. Tehlikeleri işe başlamadan önce 5 dakika düşünmeli. Acele hareket etmemeli ve temkinli olmalı. İş yaptıkları yerde mutlaka yanlarında o mahali bilen birileri olmalı ve onlardan herhangi bir tehlikenin olup olmadığı öğrenilmeli.

   
 3. ISG-isg

  ISG-isg ISGfrm Çalışma Birimi

  çalışma alanlarında illaki atık alanları hurdalıklar mevcut buralarda yangın çıkma ihtimali mevcut

     

   
 4. Funda Gürsoy Özkocacık

  Funda Gürsoy Özkocacık TÜİSAG Üyesi

  çalışma sahası arıtma ise kimyasallarla ilgili kazalar, arıza olduğunda pompa ile uğraşıyorsanız(başıma gelenlerden)eller tahriş olur, yara olur birkaç gün:)havuzların içine düşebilirsiniz

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica