Duyuru : Çevre Görevlisi Sınavı Hakkında

sas

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çevre görevlisi sınavı için 2014 yılında eğitim zorunluluğu getirilmiş ve tüçevin eğitim kontejyanı dolmuş.
3-9 Nisan 2014 ÇEVRE GÖREVLİSİ EĞİTİMİ

Sayın İlgili;

2001 yılında kurulan Türkiye Çevre Koruma Vakfı, Bakanlığın desteklenmesi ve güçlendirilmesi faaliyetleri yanında, ülkemiz çevre değerlerinin korunması ve geliştirilmesine yönelik çalışmalara katkı ve destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetini sürdürmektedir.

Bakanlığımız tarafından hazırlanan, 21 Kasım 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan “Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik”in 6. ve 16. maddeleri uyarınca çevre görevlisi sınavına katılacak ilgili kişiler eğitim almakla yükümlüdürler. Yönetmelik kapsamında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü öncülüğünde, “Çevre Görevlisi” sınavına hazırlık olarak, Bakanlık uzmanları, akademisyenler ve Vakfımız ile birlikte 3-9 Nisan 2014 tarihinde arasında Antalya’da “Çevre Görevlisi Eğitimi” düzenlenecektir. Eğitimde tek kişilik odalarda her şey dâhil konaklama, eğitim materyalleri, sarf malzemeler organizasyon tarafından karşılanacaktır.

Eğitim “Temel Çevre Bilimleri” ve “Çevre Mevzuatı” olarak iki grupta verilecek olup, “Çevre Görevlisi” olmak isteyen mühendislik bölümleri (çevre mühendisliği hariç) ile fizik, kimya, biyoloji, biyokimya, jeoloji bölümlerinden veya veteriner fakültelerinden mezun olan katılımcıların 3-9 Nisan tarihleri arasında 6 günlük “Temel Çevre Bilimleri” ve “Çevre Mevzuatı” eğitimlerine katılmaları zorunludur. Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olan veya bu bölümde yüksek lisans ve üzeri eğitim alan katılımcılar ise eğitimin “Çevre Mevzuatı” ile ilgili olan 6-9 Nisan tarihlerindeki kısmına katılmaları yeterli olacaktır. Eğitime katılacak olan çevre mühendislerinin eğitim katılım ücretleri (700 TL KDV dâhil), diğer mühendislerin ise (1.000 TL KDV dâhil) olup,eğitim bedellerini kayıt formunda belirtilen şekilde ödedikten sonra, 28 Mart 2014 tarihine kadar kayıt formunu vakfımıza göndermeleri gerekmektedir. Katılımcılar ücretlerini yukarıda belirtilen ve katılmak zorunda oldukları eğitim türüne göre, kayıt formunda belirtilen banka hesabına yatırarak, kayıt formunu www.tucev.org sitesinden doldurarak sistem üzerinden kayıt yaptırabilirler.

3-9 Nisandaki eğitime katılacak olan katılımcılar, otele 3 Nisan 2014 tarihinde saat 18.00 itibarı ile 6 Nisanda eğitime iştirak edecek olan Çevre Mühendisliği mezunu olan katılımcılar ise 6 Nisan 2014 tarihinde yine saat 18.00 itibarı otele giriş yapabilecek olup, bütün katılımcılar 9 Nisanda odalarını saat 12.00 ye dek boşaltmakla mükelleftirler. Otelden ayrılış saati 18.00 ‘ dir.

Kayıtlar kontenjanla sınırlı olup, kayıtların kontenjanı geçmesi halinde başvuru tarihine göre farklı bir grup daha oluşturularak başka bir tarihte bir eğitim daha düzenlenecektir. Eğitim sonunda katılımcılara “Katılım Sertifikası” verilecektir.

• 3 Nisan 2014
  • Antalya Havalimanı
  • 17:30
  • 21:00

• 6 Nisan 2014
  • Antalya Havalimanı
  • 17:30
  • 21:00

İLGİLİ KİŞİ
ALİ SOYSAL
GSM:0 542 612 3008

BASVURULAR SONA ERMİŞTİR

BAKANLIK ve VAKIF EL ELE, HAYDİ ELLER CEBE !
Bakanlık çevre görevlisi sınavı için Antalya da 3-5 günlük otel eğitimini zorunlu tutuyor. Kumpasa bakarmısınız !
* Çevre görevlisi olmak için sınav zorunlu tutulmuş.
* Sınava girmek için 3-5 günlük otel eğitimini zorunlu tutulmuş.
* Eğitim almak için sadece vakıf'dan eğitim almak zorunlu tutulmuş.
Nerede eşitlik, nerede rekabet, nerede özgürlük
Niçin eğitimi zorunlu tutular biliyormusunuz ? İlk yönetmelikte sınava girmek için eğitim zorunlu idi, binlerce kişi bu vakıftan eğitim aldı, para bastılar, voleyi vurdular.
2. yönetmelikde eğitim zorunlu değildi vakıf yine eğitim düzenledi 100 kişi civarında bir katılım oldu, insanların çoğu kendi yöntemleri ile sınava kendileri hazırlanıp başarlarılı oldular. İşte bu vakıf üzerinden nemalanan bakanlık memurlarının bir önceki yıla göre gelirini düşürdü.
Bu son yönetmelikte sınava girmek için eğitim yine zorunlu tuttular. Yine vakıftan eğitim almak gerekiryor. Bu ülkede iyi şeyler oluyor diye kötü şeylere ses çıkarmamak mı gerekiyor. Bu zihniyeti ve uygulamayı kınıyoruz.
Talebimiz: Sınav için eğitim zorunlu olmasın. İnsanlar, işerini bırakıp Antalya vs. gitmesin, istedikleri gibi kendileri hazırlanıp sınav girsinler. Veya eğitim verecek kurumlar için şartlar ortaya konsun, şartlar herkes için aynı olsun.
Yasa yönetmelik kanalı ile vakfa, vaya başka bir yapıya imtiyaz verilmesin.
Hemen hemen bütün sınavlar için insanlara bu özgürlük verilmiş, fakat çevre görevlisi olmak isteyen bir kişi için tek yön Antalya, bilmem kaç yıldızlı hangi otel deki eğitim için vakfa para ödemek olmuş.
Lütfen şikayetlerimizi bakanlık yetkililerine iletelim.

hasanozf

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (B)
Çevre Görevlisi belgesi almayı düşünenler var mı?

Ersin

Deneyimli Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
başka fimalarında eğitimleri vardır

OGÜN.

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Ayrıca
YÖNETMELİK değişikliği ile çevre mühendislerine çok ağır bir darbe vurulmuştur. Birçok mesleğin (İSG uzmanlığı gibi) sonunu getiren devlet çevre mühendisliğinin de bitmesine vesile olmuştur. Bence bu daha da acıdır. Acaba gene bu zorlamalarla (*Eğitim almak için sadece vakıf'dan eğitim almak zorunlu tutulmuş.) kimlerin cepleri dolmaktadır.

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Çevre Mühendisi olarak çevre görevlisi diye saçma sapan bir sınıflandırmayı kabul etmiyorum.
4 yıl boyunca almış olduğumuz eğitimler yetmiyormuş gibi birde çevre görevlisi diye saçma sapan bir kavram için eğitim ve sınav hakkı...
Klasik Türkiye şartları. Birileri için ilave iş kapıları açmak için koca mesleği batırdılar , bitirdiler.
Güvenle büyü Türkiye....

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.