çevre görevlisi olarak çalışıp isg danışmanlığı yapmak

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Hakkında' kısmında cordial tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. cordial

  cordial TÜİSAG Üyesi  arkadaşlar merhaba,
  ben bir firmada çevre görevlisi olarak çalışmaktayım. çalıştığım firmanın iş güvenliği ile ilgili bir yetkisi yok. benim c sınıfı uzmanlık belgem var fakat tecrübem yok bu konuda.
  çalıştığım firmadan bir b sınıfı iş yeri, iş güvenliği danışmanlığı konusunda teklif istemiş. çalıştığım firma benden danışmanlık yapmamı istiyor. aldığımız ücretide bölüşeceğiz :)

  öncelikle ben çevre görevlisi olarak çalışmama rağmen danışmanlık hizmeti verebilir miyim?
  eğer danışmanlık verebilirsem b sınıfı iş yerine kaç tl teklif vermeliyiz?


   
 2. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

  Syn cordinal öncelikle siz iş güvenliği hizmeti verebilecek bir kuruluşmusunuz. Eğer öyle iseniz hizmet verebilirsiniz tabi şirket ile de uzmanlık sözleşmeniz olması gerekmekte.

   
 3. cordial

  cordial TÜİSAG Üyesi

  ben çevre danışmalık yetkisi olan iş güvenliği ile ilgili bir hizmet verebilecek bir yetkisi bulunmayan bir firmada çalışmaktayım. çalıştığım firma bana diyor ki; iş güvenliği uzmanı olarak sen danışmanlık yapabiliyorsan kendi adına danışmanlık yap. ben burada çalışırken dışarıdan iş güvenliği danışmanlığı yapabilir miyim.

     

   
 4. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

  bunu demeleri güzel bir şey dışarıdan herhangi bir yere hizmet verebilirsiniz yalnız şirketiniz size imzalı bir yazı vermesi ileride sizin açınızdan çıkacak sorunları ortadan kaldırabilir. Bunun yanı sıra hizmet verdiğiniz firma ile hizmet sözleşmesi yapmanız gerekecektir.

   
 5. cordial

  cordial TÜİSAG Üyesi

  çok teşekkür ederim emre bey
  birde b sınıfı iş yerine ne kadar teklif vermeliyim. bu konuda hiç fikrim yok.
  (açıkçası biraz tedirginim çünkü bu konuda tecrübem yok pat diye işe dalmak da istemiyorum. teklif isteyen firma sentetik dokuma ile çorap üretimi yapan bir firma.)

     

   
 6. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

  bu zamana kadar edindiğim bilgileri paylaşayım bu işi farklı yönlerden yapabilirsiniz bunun içerisinde bizim tasnif etmediğimiz bir kısım var oda belgeniz var karşı taraf biliyor ama siz belgeniz ile iş yapmıyorsunuz yani uzatmadan dolandırıcılık yapıyorsunuz. burayı geçeyim şu ana kadar tanıdığım C sınıfı uzmanların bir çoğu ortalama 1500 TL alıyorlar ve çoğu tam zamanlı olarak çalışıyorlar size şu fiyatı isteyin diyemem bakmanız gereken bir kaç önemli husus var bunlardan bir tanesi ki en önemlisi şirkette ne kadar sıklıklı kaza veya ramak kala lar oluyor şundan sebep diyorum bu bilgi size orada ne derece bu konuya eğilimliler ve önem veriyorlar eğer bu işi fazla önemsemeyecek ler ise size kabul etmenizi önermem baktınız ki bir şeyler ve devamı olur çok sıkıntı olmayacaksa bunun yanı sıra hizmet vereceğiniz ve emek harcayacağınızıda göz önünde bulundurarak fiyatı belirlemeniz. Yanılmıyorsam internette OSGB lerin fiyat listeleri yazıyordu.
  Yardımcı olabildi isem ne mutlu size.

   
 7. ozdemir

  ozdemir TÜİSAG Üyesi

  İş Güvenliği Sektöründe danışmanlık, eğitim, dış denetcilik gibi kavramların yasal dayanağı olmadığı için hangi sınıf uzman olduğunuz veya hangi tehlike sınıfında yer alan işletmeye hizmet vereceğiniz önemli değildir. Hatta hiç bir uzmanlık sınıfı belgesi olmadığı halde konu hakkında tecrübeli arkadaşlar bile bu çeşit hizmetler verebilmektedir.
  Bence çalıştığınız kurumu işe hiç karıştırmayın, serbest meslek makbuzu bastırın (birde muhasebe defteri lazım olacak tabiki, vergi vermek yurttaşlık borcudur) kendi eğitiminizi kendiniz verin emeğinizin karşılığını bölüşmek zorunda kalmayın.
   
  esat1903 bu yazıya teşekkür etti.
 8. Emre DEDE

  Emre DEDE TÜİSAG Üyesi

 9. cordial

  cordial TÜİSAG Üyesi

  çok teşekkür ederim emre bey firmayla deiğiniz konuları görüşmem lazım. aydınlattığınız için sağolun.

  özdemir bey teklif isteyen firma bana çalıştığım kurum aracılığıyla geldiği için mecburen karışacak bu konuya. :( ama daha sonrası için düşünebilirim sebest meslek makbuzu ile yalnız çalışmayı. verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

     

   
  Emre DEDE bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica