C'den A'ya Geçiş Sınavı

Konu, 'İş Güvenliği Uzmanlığı Sınav Tartışmaları' kısmında mustafa kemal tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. mustafa kemal

  mustafa kemal TÜİSAG Üyesi  Merhaba Arkadaşlar 21 aralıkta a sınıfına geçiş için sınava gireceğim ama hangi konuları nasıl çalışmalıyım nereleri çalışmalıyım...vb bif fikrim yok lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz?


   
 2. öz madenci

  öz madenci TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşım 4857 sayılı iş kanununu, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununu bir de İSGGM nin sitesinde yayınlanan yönetmelikleri öğrenirsen bunların yanı sıra geçmiş sınav sorularını vb soruları çözersen rahat geçersin. Ancak benim de bilmediğim yayınlanmayan yönetmeliklerden sorumlumuyuz bilmiyorum.

   
  mustafa kemal bu yazıya teşekkür etti.
 3. mustafa kemal

  mustafa kemal TÜİSAG Üyesi

  geçmiş sınav soruları ile kastınız a sınıfı değil mi ?

     

   
 4. Oğuzhan YAVUZ

  Oğuzhan YAVUZ TÜİSAG Üyesi

  Kusura bakmayın ama nasıl ve nerelere çalışacağınızı bilmiyorsanız bu sınava girmeyin derim.. Sonuçta A sınıfı olmak için sınava girmeye hak kazanan birinin bunlarıda bilmesi gerektiği düşüncesindeyim...

   
  Emrah ERKEK, NeşeB ve Ali Üstün bu yazıya teşekkür etti.
 5. mustafa kemal

  mustafa kemal TÜİSAG Üyesi

  Güzel arkadaşım bu nasıl bir cvpdır ya sana yorumunu yada fikrini soran olmadı önemli olan bir seyi bilmemek değil öğrenmeye çalışmamaktadır.burada konu ile ilgili sağolsun bilgili ve senin gibi olmayan arkadaşlar yardımcı oluyorlar.Elma ile armutu ayıramayan birnin de c sınıfı uzman olmasına ben şaşırdım.sen bu değerli fikirlerini kendine sakla kim hangi sınava girecek zaten sana soran olmaz bakanlık karar verir bir gün bakan yada müsteşar olursan sen karar verirsin.

     

   
  öz madenci bu yazıya teşekkür etti.
 6. özben kazanç

  özben kazanç TÜİSAG Üyesi

  merhaba
  c sınıfı belge sahibiyim. a sınıfı için prim gün sayımı bakanlığı gönderdim.giriş yapmaya çalıştığımda sınav ücretini yatırmadığım için onun uyarısın alıyorum.sınva ücretini yatırısanız başvuru yapabilirsiniz diye.ama daha hiç çalışmaya vaktim olmadı.bu nedenle sınava girmeyi düşünmüyorum.sizce bu sınava girmezsem 2 hakkım saklı kalacak mı?bundan sonraki sınavlar ne zmn olur?benim gibi beklemeyi tercih eden arkadaşlar var mı?

   
 7. öz madenci

  öz madenci TÜİSAG Üyesi

  sayın özben sınava hazırlanmak insanların o kadar çok zamanını almıyor ve bence 10-15 gün hazırlanmak yeterli. 2 sınav hakkı verildi birinde olmazsa birinde olur. sana tavsiyem ilk sınava girmen yönünde olur. çünkü ilk sınavın kolay olacağını düşünüyorum. bakanlık A sınıfının sayısını artırmak için bu kadar uğraştığına göre MEB e de gerekli talimatı vermiştir bence. eğer ilk sınavda başarı oranı yüksek olursa ikinci sınav zor olabilir. yine de benim söylediklerimi dikkate alarak kararını sen ver... sonra seni yanlış yönlendirmiş olmayayım. bu sadece benim düşüncem...
   
  Last edited by a moderator: 8 Aralık 2013
 8. mustafa kemal

  mustafa kemal TÜİSAG Üyesi

  merhaba evet a sınıfına hazırlık metodu ile ilgili hale cvp bekliyoruz   
  ilhan kaya bu yazıya teşekkür etti.
 9. ilhan kaya

  ilhan kaya TÜİSAG Üyesi

  bende sizinle aynı durumdayım mustafa bey. bende tam olarak bilemiyorum a sınıfı sınav konularını...

     

   
 10. mustafa kemal

  mustafa kemal TÜİSAG Üyesi

  bir çok bilgi döküman kaynak var ama tümü c sınıfına yönelik ben sanırım yönetmelikleri okuyarak ve yönetmeliklerle ilgili spot bilgilerden hazırlanacağım , bir de geçmiş yılların çıkmış soruları.   
 11. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  ya arkadaşlar c sınıfına dönük sınav notu diye bir şey yokki mevzuatın tamamı herkese uygulanıyor c ye daha kolay algılamayın çünkü son c sınavı a ile b den daha zordu yapacağınız şey güncel 6331 kanunu ve onun yönetmelikleri ile yürürlükte olan yönetmelikler birde isg teknik konuları hepsi budur   
 12. zhr1972

  zhr1972 TÜİSAG Üyesi

  Bence bu sınava girseymişseniz iyi olurdu sınavın kolay olacağını düşünüyorum üstelik 3 sınav hakkı var(Ağustos'a dek denilmişti) yani verilen haklardan birini boşa harcamışsınız gibi bir durum ortaya çıkıyor.Geçen sınavda 22 sorunun da iptal edildiğini düşünüp hayal kurarsanız 50 soruyu doğru yapınca geçmeyi ummak hiç de imkansız bir hayal gibi gelmiyor.bu yolda yürüyeceklere başarılar diliyorum:))

   
 13. ilhan kaya

  ilhan kaya TÜİSAG Üyesi

  isg teknik konular derken neleri kasdediyorsunuz???
   
 14. bilgin1975

  bilgin1975 TÜİSAG Üyesi

  bende c den a ya geçiş sıvavına gireceğim. çok zor denen ağustos sınavından 84 aldım ama ankarada 3 günlük a seminerine katılınca, kanun yönetmelik ne varsa baştan çalışıyorum. geçmiş yıl soruları bize uymaz.
  genelde parağraf doldurma ve detay çıkar diye düşünüyorum. bazı konularda müfettiş hocalar bile tereddütteydi.

   
 15. yasa yavuz

  yasa yavuz TÜİSAG Üyesi

  arkadaşlar çalışmada c yada a diye bir ayrım yok .mevzuat kanun yönetmelik aynı.sınavlarda detaylar farkı oluşturuyor.yönetmeliklerin eklerine özen göstermemiz gerek.detay ve uygulama eklerde.4857 sayılı kanunu unutmamak gerek 6331 isg ile ilgili ama 4857 4857-say%C4%B1l%C4%B1-i%C5%9F-kanunu.816">4857 Sayılı İş Kanunu">iş kanunu.geçerli ve devam ediyor.tüzüklerden tüzük ismi geçmeden soru gelebilir diye düşünüyorum.konu çalışırken c sınıfı yada a sınıfı gibi ayrım yapmadan çalışmak gerekir .sınav sınavdır.inşallah kolay geçecek.moralimiz yüksek olmalı ve bu şansı kaçırmamalıyız.önümüzdeki yıllardaki A-B sınavları inanın çok zor olacaktır.istenen sayı yakalanmadan sınavı geçmeye bakalım ve dua larla geçelim inşallah.ALLAH'ın izniylede geçeceğiz. çalışmalarda kolay gelsin   
  öz madenci bu yazıya teşekkür etti.
 16. Başar KOYUNCU

  Başar KOYUNCU TÜİSAG Üyesi

  kursta gördüğünüz derslerin tamamı

   
 17. İlker POLAT

  İlker POLAT TÜİSAG Üyesi

  Yükseltme için sınav hakkı 2'dir. 21 Aralık sınavına girip başarısız olursanız 1 sınav hakkınız kalır. 21 Aralık sınavına başvurup girmezseniz 2 sınav hakkınız hala geçerli sayılır.

   
 18. isgici

  isgici TÜİSAG Üyesi

  O değilde bu sınavdan nasıl geçeceğiz biz şimdi? Çalışmalar nasıl gidiyor, deneme çözen var mı? Piyasadaki kitapların bütün soruları neredeyse aynı. Sonuçta ortada 3000-4000 soru var bütün herkes aynı soruları çözüp çözüp duruyor. Ben farklı bir kaynak bulamadım. Denemelerde de A grubunda 74-75 net, B'de 80-82 net, C'de 75 net civarı ortalamam var. (Demekki C daha zor)
  A gurubundan sınava gireceğim. Çalışma kampına katılmadım, sizin hazırlıklar nasıl gidiyor?

   
 19. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  hangi sorulardan 74 75 aldın? geçmiş A sorularını yaptın mı? mesela 18 mayıs A sınavı?

   
 20. Ali Üstün

  Ali Üstün TÜİSAG Üyesi

  bu sefer 22 sorunun iptal olacağını ummak pek makul gelmiyor bana..
  ayrıca bilinmelidir ki, 20 aralıkta bir torba yasa ile 6331 i öteleme muhtemel deniyor.. eğer ötelemeye karar verildiyse 21 indeki sınav kazık olacaktır derim ben.. yok öteleme olmayacaksa kolay olma ihtimali var..
  geçmş yılların A ve B sınavlarına baktım.. 70 lere zor ulaştım.. hata 64 de kaldığım oldu.. ama kıstas olurmu bilmem ben zaten 18 ağustos C yi 70 le geçmişti.. o sınavdan 80 leri gören A yı geçer gibi geliyor bana.. cukkacukka

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica