Çasgem Söyleşi-türkiye'de Sosyal Diyalog Ve Sendikal Örgütlenme - Sn. Doç. Dr. Erdinç Yazici‏

Konu, 'İş Güvenliği İle İlgili Programlar' kısmında İsmail TÜRKER tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. İsmail TÜRKER

  İsmail TÜRKER TÜİSAG Üyesi  Türkiye’de Sosyal Diyalog ve Sendikal Örgütlenme Semineri

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi, Teşkilat Kanununda belirtilen konularda, kamu kurum ve kuruluşu çalışanları ile halkı bilinçlendirmek amacıyla her ay düzenli olarak ‘ÇASGEM Söyleşisi’ adında seminerler düzenlemektedir.

  Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda “Türkiye’de İş Sağlığı Güvenliğinin Dünü, Bugünü, Yarını” ve “Tıbbi ve Hukuki Boyutuyla Meslek Hastalığı” isimli söyleşiler düzenlenmiş ve büyük ses getirmiştir. Bu ay da ÇASGEM Söyleşileri kapsamında “Türkiye’de Sosyal Diyalog ve Sendikal Örgütlenme” konusu ele alınacaktır. Bu söyleşi ile kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların, tüm işyerlerindeki işçi-işverenlerin ve sosyal tarafların “Sosyal Diyalog ve Sendikal Örgütlenme” bilincinin arttırılması amaçlanmaktadır.

  Seminerimiz Gazi Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü Öğretim Üyesi Sn. Doç.Dr. Erdinç YAZICI’nın konuşmacı olarak katılımıyla, 27.09.2012 tarihinde 14.30 – 17.00 saatleri arasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) Konferans Salonundagerçekleştirilecek ve,
  - Devlet, İşçi, İşveren Sorumlulukları ve Sorunları?
  - Türkiye’de Sendikal Örgütlenme, Sosyal Diyalog,
  - Türkiye’de Çalışma Hayatı ve Endüstri İlişkiler,
  - Sorularınız - Cevaplarımız,

  konuları irdelenecektir. Seminerimize sizlerin katılımını bekliyoruz.
  Detaylı Bilgi İçin ÇASGEM Söyleşileri Web Sitesi : soylesi.casgem.gov.tr
  Tanıtım Afişini İndirmek İçin Tıklayınız
  Katılım Bildiriminde bulunmak için soylesi@casgem.gov.tr veya casgemsoylesi@gmail.com adresine katılımcı sayısını ve isimlerini bildirmeniz, +90 312 527 51 28 / 2122 - 2123 - 2124 numaralı telefondan bize ulaşarak katılımcı sayısını ve isimlerini bildirmeniz yeterlidir.
  Detaylı Bilgi İçin ÇASGEM Söyleşileri Web Sitesi : soylesi.casgem.gov.tr
  ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK EĞİTİM ve ARAŞTIRMA MERKEZİ


   
 2. Levent KAVLAK

  Levent KAVLAK TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar bu söyleşiye katıldım.Sn.Doç.dr Erdinç Yazıcı Sendikal örgütlenmenin öneminden bahsetti ve tarihçesiyle ele alarak geçmişle ve bugünle karşılaştırmalı bir analiz yaptı.Bizi ilgilendiren kısmı şuydu: Sendikal faaliyetlerin olduğu işyerlerinde minimum iş kazası olmakta , bu gösteriyorki çalışan herkesin sendikal faaliyetlere girmesi ve korunma içerisinde olması gerekiyor.Sendikalar sadece finans olarak değil işçilerin yaşam kalitesini artımak içinde önemli sivil toplum örgütü durumdadır.Erdinç beyin söyleşilerinden bizi ilgilendiren en önemli kısmı buydu.

   
  EROL41 ve Taner KARAÇAYLI bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica