Haber - Çankaya'da Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi - Ankara | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Çankaya'da Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi - Ankara

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Çankaya'da İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

  1.jpg

  Çankaya Belediyesi, bine yakın personeline İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimi verdi. Belediye çalışanları çalışma mevzuatının içeriğinden ilk yardım eğitimine kadar birçok alanda bilgilendirildi.

  Hizmet kalitesini artırmak için çalışanına özel önem veren Çankaya Belediyesi, bine yakın personeline eğitim verdi. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde 919 işçi, “İş Sağlığı ve Güvenliği” başlığı altında çalışma mevzuatından ilk yardım eğitimine birçok alanda eğitildi.

  Eğitimlerde, çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, işyeri temizliği ve güvenliği, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma teknikleri uygulaması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri ile ilk yardım ve iş kazaları gibi konuları kapsayan 19 ana başlık altında detaylı bilgi verildi.

  GIDA TEMASINA HİJYEN EĞİTİMİ

  Çankaya Belediyesi iş sağlığı ve güvenliği uzmanları ile işyeri hekimleri tarafından verilen eğitimlerde gıda ile temasta bulunan işçilere ayrıca hijyen eğitimi de verildi. İşçiler aldıkları eğitim sonrası sertifikalandırıldı. Eğitimlerde işçiler, iş konularına göre kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, ekranlı araçlarla çalışma, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elle kaldırma ve taşıma, güvenlik ve sağlık işaretleri ile iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü konularında bilgilendirildi.

  Kaynak: http://www.ankarameydani.com/ilce-h...a-is-sagligi-ve-guvenligi-egitimi-h18581.html


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica