Haber - Çankaya Belediyesi’nden Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi - Ankara | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Çankaya Belediyesi’nden Iş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimi - Ankara

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Çankaya Belediyesi’nden İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

  1.Jpeg

  Çankaya Belediyesi’nde Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü bünyesinde 919 işçiyi kapsayan İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri veriliyor. 19 ana başlıkta verilecek eğitimler, 10 gün boyunca ve toplamda 80 saat olarak verilecek.

  Çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş yeri temizliği ve güvenliği konularının işleneceği eğitimlerde, işçilere, meslek hastalıklarının sebepleri, hastalıktan korunma prensipleri ve korunma tekniklerinin uygulanması, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri ile ilk yardım ve iş kazaları konuları hakkında da detaylı bilgiler verilecek.

  2.Jpeg

  Çankaya Belediyesi İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanları ve iş yeri hekimleri tarafından verilen eğitimlerde, işçiler, iş konularına göre kimyasal, fiziksel ve ergonomik risk etmenleri, ekranlı araçlarla çalışma, elektrik tehlikeleri, riskleri ve önlemleri, iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elle kaldırma ve taşıma, güvenlik ve sağlık işaretleri ile İş Sağlığı ve Güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü konularında bilgilendirilecek.

  Kaliteli ve güvenli hizmeti amaçlayan eğitim programı, Çankaya Belediyesi çalışanlarının hem kendi sağlık ve güvenliği için hem de Çankayalılara aralıksız ve tam kapasite hizmet için önem taşıyor. Eğitimler sonbahar aylarında tekrarlanarak işçilerin, uzun vadede bilinçlendirilmesi sağlanmış olacak.

  Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/cankaya-belediyesi-nden-is-sagligi-ve-ankara-yerelfotogaleri-3670254/


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica