Haber - Canik'te Önce Iş Güvenliği - Samsun | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Haber Canik'te Önce Iş Güvenliği - Samsun

Konu, 'Diğer İş Sağlığı Ve Güvenliği Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Canik'te Önce İş Güvenliği

  1.jpg


  Canik Belediyesi tarafından yapı denetim firmaları işgüvenliği konusunda bilgilendirildi.

  Yapı denetim firmaları sahipleriyle Canik Belediyesi Meclis Salonu'nda bir araya gelen Başkan Osman Genç, insanları mutlu eden, estetik bir şehirhedeflediklerini söyledi. Yaptıkları her projede insan odaklı çalıştıklarını dile getiren Başkan Genç, "Bize göre şehirlerin de tıpkı insanlar gibi ruhu vardır. Şehre ruh veren ise insandır. İnsanı öteleyen bir şehrin sağlıklı olması düşünülemez. Onun için ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışıyla, her alanda yarışan, estetiklikte öne çıkan bir şehir hedefliyoruz" dedi.

  2.jpg

  ENGELSİZ BİR ŞEHİR
  Yeni Türkiye'de estetik şehirler oluşturmak için çalıştıklarını belirten Başkan Genç, "Yani mutlu birşehir hedefiyle çıktığımız yolda sadece belediyesel görevlerimizle sınırlı kalmayıp, bütün imkanlarıkullanarak bu amacımıza ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ahlaki ve manevi değerleriyle yükselen bir şehir ortaya çıkarma amacındayız. Ancak bunları yaparken iş güvenliği de çok önemli. Bu toplantıyla yapı denetim firmalarımızı İş Güvenliği Kanunu konusunda bilgilendirmek istedik. İşgüvenliğinden asla ödün vermiyoruz. Amacımız iş kazalarını, kaçak yapılaşmayı engellemek ve güvenli binalar yapmak. Birlikte engelsiz bir şehir inşa edeceğiz ve estetik binaları hep birlikte ortaya çıkaracağız" diye konuştu.

  İŞ GÜVENLİĞİNDEN TAVİZ YOK

  Toplantıda Canik Belediye Başkan Yardımcısı Seit İleri ile İmar ve Şehircilik Müdürü Hasan Demir, yapı denetim firması yetkililerini İş Güvenliği Kanunu hakkında bilgilendirdi. Toplantıda ayrıca yapı denetim firması temsilcilerine işlemlerin daha hızlı yürütülebilmesini ve sistemin daha etkin kullanılmasını sağlamak amacıyla, Canik Belediyesi tarafından uygulanan Elektronik Belge Yönetim Sistemi hakkında bilgi verildi. Toplantıya Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in yanı sıra Başkan Yardımcısı Seit İleri, İmar ve Şehircilik Müdürü Hasan Demir ile yapı denetim firmaları temsilcileri katıldı.

  Kaynak: IHA


   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica