Haber Çan'da Trafo Patladı: 1 Yaralı - Çanakkale

Konu, 'İş Kazası Haberleri' kısmında Serçin YAPRAK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Serçin YAPRAK

  Serçin YAPRAK TÜİSAG Üyesi  Çan'da Trafo Patladı: 1 Yaralı

  1.jpg


  Çanakkale’nin Çan ilçesinde, bakım yapılan trafoda patlama meydana geldi. Patlamada teknik personel hafif şekilde yaralandı.

  2.jpg

  Çan ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde Çan Belediyesi Toplum Sağlığı Merkezi bahçesinde bulunan Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi sorumluluğundaki Doğru akım trafosunda bakım çalışması esnasında patlama meydana geldi. Patlamada, bakım çalışmasını yapan teknik personel Selçuk Sarıkaya yaralandı. Yüz bölgesinde orta derece yanıklar oluşan ve sağ gözünden yaralanan Sarıkaya, otomobille Çan Devlet Hastanesine götürüldü. Sarıkaya’nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  3.jpg

  Öte yandan, yüklenici firma Uludağ Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (UEDAŞ) olayın hemen ardından olay yerine tamir ve bakım ekibi göndererek trafoda tamir çalışması başlattı.

  4.jpg

  Kaynak: IHA


   
 2. servet yortumluk

  servet yortumluk TÜİSAG Üyesi

  Tam yüz koruma maskesi olsaydı en azından yüzünü yanmaktan korurdu,
  Yalnız baret takıldığı zaman psikolojik olarak korunuyorum hissi oluşuyor insanlarda, aslında her çalışmaya uygun KKD var
  önemli olan KKD lerin varlığı değil , onları nasıl ve nerede kullanacağını bilmek veya eğitimini almak,
  tabi ki iş veren veya vekilinin de bu imkanları sağlaması gerekli, ucuz atlatılmış, ölüm ile son bulabilirdi, geçmiş olsun,
  kazasız günler,

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica