Can Simitlerinin Yerleşimi? | TÜİSAG Forum | İSGforum | İSGfrm - İş Sağlığı,Güvenliği,Risk değerlendirme

Can Simitlerinin Yerleşimi?

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında Zehra Doğan tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Zehra Doğan

  Zehra Doğan TÜİSAG Üyesi  Merhabalar

  Ben atıksu arıtma tesisinde çalışıyorum, iş güvenliği ve sağlığı da her işletmede uygulanması gerektiği hassasiyetini işletmemde göstermeye çalışıyorum. Uyarı levhalarını ve yangın tüplerini yerleştirdim, sıra geldi can simitlerine. Ama nasıl yerleştirilmeli, nelere dikkat edilmeli, pek bir fikrim yok, yardımcı olursanız sevinirim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar...


   
 2. bünyamin yavuz

  bünyamin yavuz TÜİSAG Üyesi

  merhaba zehra hnm iskelelerin sağlamlaştırma çalışmalarını yaparken can simitleerini 30 40 metre arayla görünür yerlere korkuluklara bağlamıştık. sizin çalışma alanınız tam olarak nasıl bilmiyorum yaznız. çalışma alanının riskine göre bu mesafeyi artırabilir yada azaltabilirsiniz. iyi çalışmalar.

   
 3. ckur

  ckur TÜİSAG Üyesi

  Merhaba Zehra Hanım;
  Can simitleri kolayca denize atılabilecek şekilde iskelenin iki yanında bulunur.30m.’den kısa olmamak üzere, LSA Code(1996) gerekliliklerine uygun yüzer bir el incesi ile donatılacaktır. Bir can simidinin etrafında dört bölmeli can halatı bulunur.

  Can simitleri yüzebilir katı maddelerden yapılmışlardır. Turuncu renklidirler ve gece görünebilmeleri için üzerlerine ışık yansıtıcı bantlar yapıştırılır. İki can simidine “denize adam düştü şamandırası” adı verilen ışıklı-dumanlı bir şamandıra, can simidi yarısına da ışıklı şamandıra bağlıdır.


  Can simitlerinin özellikleri SOLAS Kısım B Kural 7 ile belirlenmiştir.

     

   
  KOCAELİİSG bu yazıya teşekkür etti.
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica