Çalıştığınız Işletmede Iş Güvenliği Uzmanı Olmak

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında alp_d tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. alp_d

  alp_d TÜİSAG Üyesi



  herkese merhaba, benzer durumla karşılan birçok kişi olduğu düşündüğüm bir konuda yardım istiyorum. Şuanda mühendis olarak çalıştığım kurumda aynı zamanda iş güvenliği uzmanı olarak da görev yapma durumum var. Benim sigorta durumum ne olacak? iş verenim iş güvenliği uzmanı olarak da ekstra bir sigorta yatıracak mı? başka bir yerde iş güvenliği uzmanı olarak çalışabilir miyim? çalışabilirsem kaç saat sınırım var?


   
 2. ruayha

  ruayha TÜİSAG Üyesi

  Ben de aynı durumdayım. Bilen biri konuya açıklama getirebilirse sevinirim.

   
 3. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  yeniden sigortan yatmaz.sadece e-devlet üzerindeki isg katipten senin uzman olarak bildirimin yapılır.tam zaman lı olarak uzmanlık yapacaksan başka yerde çalışmazsın.

     

   
  onuralpd bu yazıya teşekkür etti.
 4. ruayha

  ruayha TÜİSAG Üyesi

  tam zamanlı mühendis, ayda 4 saat iş güvenliği uzmanı olarak çalışıcam, cumartesim boş, başka bir firmayla daha 2,5-3 saatlik anlaşma yapabilir miyim

   
 5. alp_d

  alp_d TÜİSAG Üyesi


  cevap için teşekkür ederim. benim şirketimin aylık çalışma saati 100 saat civarı oluyor. başka bir şirkette örneğin 35 saat uzman olarak sözleşme imzalayabilir miyim? kaç saat hakkım kalıyor?

     

   
 6. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  180 saat mesai süreniz var.ona göre imzalayabilirsiniz.

   
 7. alp_d

  alp_d TÜİSAG Üyesi


  bu başka yerde imzalarsam sigorta durumumu değiştirmeye gerek var mı ?nasıl olacak. örneğin 30 saat 4 gün başka bir firmayla anlaştım 26+4 diye bölümücekmi sigortam ? o zaman girdi çıktı mı yapılacak.




   
 8. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  siz diyelim 5 firmada çalışacaksınız yarı zamanlı olarak.firmalardaki görev sürenizide hesapladınız; 4,5,6,7,8 gün çıktı diyelim.toplamda ne oldu 30 gün.pazarları düşünmeyin.yani çalışıyor düşünün.
  1. firma her ay size 4 günlük sigorta yapacak -gir.çık olmayacak yani-
  2. firma her ay size 5 günlük " "
  3. " " " " " "
  diye gidecek.girdi çıktı yok. kısmi sigorta var.



   
 9. alp_d

  alp_d TÜİSAG Üyesi

  hocam saol cevap içinde kafama şöyle bir şey takılıyor, şu an benim çalıştığım yerde normal çalışan olarak sigortam 30 gün yatıyor ya, 4 günlük başka bir yerle igu olarak anlaşırsam benim 4 günlük sigortamı nasıl yatıracak 30+4 oluyor 30 günü geçebilirmi gün sayısı?

     

   
 10. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  geçer sorun olmaz.uzman çalışmasında önemli olan katipten bildirimi yapılan süredir.benim 59 saat sigortam atıyor.sigorta açısından sorun değil.



   
  alp_d bu yazıya teşekkür etti.
 11. alp_d

  alp_d TÜİSAG Üyesi


  belgemi yeni aldım bu yüzden tecrübesizim vaktiniz alıyorum bir sorum daha olacak. kendi işletmem dışında (igu olarak çalışmadığım) başka bir firmayla diyelim 30 saatlik bir anlaşma yapsam yanlız isg üzerinden anlaşsak yeterli mi? ekstra yazılı bir sözleşme yapmaya gerek var mı?



   
 12. chemistanbul

  chemistanbul Banned

  yeterli olur.yazılı sözlşme sizin haklarınızı belirler ve çalışma düzeninizi sağlar.o nedenle yaparsanız karınıza

   
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş



Yandex.Metrica