çalıştığımız süre

Konu, 'İş Sağlığı ve Güvenliği Hakkında' kısmında tbdkk tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. tbdkk

  tbdkk TÜİSAG Üyesi  C den B ye gecmek için gerekli olan süreyi tamamlamak için coktehlikeli sınıfındaki işyeri ile yapılan sözleşme bakanlığa gönderilmese sadece sigorta bildirimindeki ifade yeterli olurmu (İşyerinde yada OSGB de A sınıfı yok)


   
 2. Mustafa ESEN

  Mustafa ESEN TÜİSAG Üyesi

  Zaten C ve B sertifikalı bir uzman çok tehlikeli yerlere bakamaz.A sınıfı uzman ile beraber bakabilir.onun imzaladığı sözleşme ile sizin imzalayacağiniz sözleşmeyle beraber genel müdürlüğe gönderince kabul ediliyor.
  Ayrıca yönetmelik açık bir şekilde genel müdürlüğe sözleşmeler gönderilecek demekte ve istifa halinde bile bildirilecek demekte.

   
 3. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  ne olacak o zaman çözüm nedir?

     

   
 4. degiray

  degiray TÜİSAG Üyesi

  Genel müdürlükten aldığım bilgiyi tekrardan paylaşayım.Sadece sözleşme yeterli değil.SGK girişi , verilen eğitimlerde ki imzalar, görevlendirme yazısı vb.. birden çok döküman istediklerini söylediler.Bende daha evvel ki çalışmalarımda bunlar yoktu diyince bundan sonra böyle yaparsın dendi.
  Ayrıca c sınıf şantiyelerde tek başına yolladığı sözleşme yeterli olmuyor. Anlayacğınız C sınıfından B ye geçmek şantiyede çalışarak çok zor hatta imkansız

   
 5. Esat ÜN

  Esat ÜN TÜİSAG Üyesi

  öncelikle teşekkür ederim degiray.

  sadece sözleşme yeterli değil derken; eskiden sözleşmeni yap-cebine koy, bana bildirme- kabul edemem ama cebinde bulunsun durumu söz konusuydu.

  şimdi durum nasıl. sözleşmenin geçerli olması mı gerekiyor illa. öyle ise 3-5 yıl OSGB ler de hemde hepsi de degil "sadece A sınıfı uzmanı olan OSGBlerde" köle olmamız mı gerekecek.
  çünkü c sınıfının çalışabileceği sanayi kurumu yok denecek kadar azdır.

     

   
 6. tbdkk

  tbdkk TÜİSAG Üyesi

  galiba isg dünyasına C geldik C gideceğiz

   
 7. Musa Kıransoy

  Musa Kıransoy TÜİSAG Üyesi

  Arkadaşlar sınıf ayrımı yapmayalım, Bu çok manidar bir söz. Açıklamasını şu şekilde yapayım. Şuanki abc sistemi dünyanın bir başka ülkesinde yok. Ortaçaglardaki toplumlara sınıf ayrımına geri dönüyoruz sanırım. Herkesin iş tecrübesine saygı duyuyorum ama bu şekilde tecrübe veya başka işler araya sokularak ayrım yapılmamalı. Bu konuya girmeyelim tbdkk. :) az da olsa girdik ama nese.
   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica