Çalıştığım Iş Yeri Ofisi Için Yaptığım Risk Analizi

faithnomore

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Arkadaşlar ben iş güvenliği uzmanı değilim henüz, 18 Ağustos'taki sınava gireceğim. Çalıştığım firma için bir tane risk analizi oluşturdum. Yaptığım risk analizini yorumlar mısınız? Bu analiz yeterli midir? İlerde olası bir denetlemede baş ağrıtır mı?

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• Risk Analizi Örneği.xls
    87 KB · Görüntüleme: 1,294

faithnomore

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman Adayı (C)
Tecrübeli uzmanların yorumlarını bekliyorum görüşleriniz, değerlendirmeleriniz benim için çok önemli.

mehmet ali aslan

Üye
TÜİSAG Üyesi
Meslek
Uzman (B)
Elıne sağlık guzel olmus benım gordugum eksık olarak bazı maddelerde rısk degerını onlem alındıktan sonra dusurmussun rısk analızınde rısk faktoru herzaman sabıt kalır sen alacagın onlemlerle olasılıgı dusurebılırsın bunu dıkkate alarak tekrar puanlamanda fayda var bırde ımza kısmında rısk degerlendırmesı yonetmelıgıne gore eksıklerın var ısgu ısh calısan temsılcısı ıcın ımza yerı ayırman gerekıyor. Bu rısk analızı ıcın bırde prosedur hazırlaman gerekıyor ıkı tane tablo koymussun prosedur hazırlayıp rısk analızını hangı yontemı kullanacak nasıl yaptın acıklama bır sekılde yazman gerekmektedır. Ayrıca yıne rısk analızı yonetmelıgıne gore yaptıgın rısk analızı nereye yapıldıysa sırket bılgılerı formda yer almalı benım gorduklerım bunlar kolay gelsın

Ozgur Ozcelik

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
bazı maddelerde rısk degerını onlem alındıktan sonra dusurmussun rısk analızınde rısk faktoru herzaman sabıt kalır sen alacagın onlemlerle olasılıgı dusurebılırsın bunu dıkkate alarak tekrar puanlamanda fayda var
Oldukça önemli bir noktanın üstüne bastığınız için teşekkür ediyorum!

İş Sağlığı ve Güvenliği

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (A)
Risk değerlendirmeleri yapılırken 5x5 matriks tipi risk değerlendirmesi yerine Fine-kinney metodu ile yapılması daha sağlıklı olacaktır.
Bu şekilde bence yetersiz olmuş.
Ayrıca Risk değerlendirmesi yönetmeliğinde belirtilen ana unsurlarında içermesi gerekmektedir. Risk değerlendirmesi tarihi, geçerlilik tarihi, işletmeye dair bilgilerin olmaması bence risk değerlendirmesini geçersiz hale sokmuş.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.