Çalıştığım Iş Yeri Ofisi Için Yaptığım Risk Analizi

Konu, 'Risk Analizleri, Değerlendirmeleri ve Örnekler' kısmında faithnomore tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. faithnomore

  faithnomore TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar ben iş güvenliği uzmanı değilim henüz, 18 Ağustos'taki sınava gireceğim. Çalıştığım firma için bir tane risk analizi oluşturdum. Yaptığım risk analizini yorumlar mısınız? Bu analiz yeterli midir? İlerde olası bir denetlemede baş ağrıtır mı?

  Saygılarımla.


   

  Ekli Dosyalar:

  msmuhendis, TOLGALP, Fikret Keklik ve 2 kişi daha buna teşekkür etti.
 2. faithnomore

  faithnomore TÜİSAG Üyesi

  Tecrübeli uzmanların yorumlarını bekliyorum görüşleriniz, değerlendirmeleriniz benim için çok önemli.

   
  selim çelebioğlu bu yazıya teşekkür etti.
 3. mehmet ali aslan

  mehmet ali aslan TÜİSAG Üyesi

  Elıne sağlık guzel olmus benım gordugum eksık olarak bazı maddelerde rısk degerını onlem alındıktan sonra dusurmussun rısk analızınde rısk faktoru herzaman sabıt kalır sen alacagın onlemlerle olasılıgı dusurebılırsın bunu dıkkate alarak tekrar puanlamanda fayda var bırde ımza kısmında rısk degerlendırmesı yonetmelıgıne gore eksıklerın var ısgu ısh calısan temsılcısı ıcın ımza yerı ayırman gerekıyor. Bu rısk analızı ıcın bırde prosedur hazırlaman gerekıyor ıkı tane tablo koymussun prosedur hazırlayıp rısk analızını hangı yontemı kullanacak nasıl yaptın acıklama bır sekılde yazman gerekmektedır. Ayrıca yıne rısk analızı yonetmelıgıne gore yaptıgın rısk analızı nereye yapıldıysa sırket bılgılerı formda yer almalı benım gorduklerım bunlar kolay gelsın

     

   
  Ozgur Ozcelik ve faithnomore bu yazıya teşekkür etti.
 4. Ozgur Ozcelik

  Ozgur Ozcelik TÜİSAG Üyesi

  Oldukça önemli bir noktanın üstüne bastığınız için teşekkür ediyorum!

   
 5. Fatihulker

  Fatihulker TÜİSAG Üyesi

  Risk değerlendirmeleri yapılırken 5x5 matriks tipi risk değerlendirmesi yerine Fine-kinney metodu ile yapılması daha sağlıklı olacaktır.
  Bu şekilde bence yetersiz olmuş.
  Ayrıca Risk değerlendirmesi yönetmeliğinde belirtilen ana unsurlarında içermesi gerekmektedir. Risk değerlendirmesi tarihi, geçerlilik tarihi, işletmeye dair bilgilerin olmaması bence risk değerlendirmesini geçersiz hale sokmuş.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica