Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığındaki Bilgi Karmaşası

Konu, 'Güncel Tartışma Konuları' kısmında Emrah ERKEK tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. Emrah ERKEK

  Emrah ERKEK TÜİSAG Üyesi  Bakanlığın resmi İnternet sitesindeki tebliğleri okuyorum da, aklıma hep aynı sorular geliyor;
  Ya tebliğleri yapan kişilerin yine bakanlık birimleri tarafından yapılan yönetmeliklerden haberleri yok ya da bu işte bir art niyet var. Ekli dosyadaki tebliği dikkatlice okursanız ne demek istediğimi anlarsınız.
  Yükselme şartı için bakanlık onaylı sözleşme veya işverenin atama yazısı diyor. Ancak "İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik" Madde 8' de en az üç yıl fiilen görev yaptığını iş güvenliği uzmanlığı sözleşmesi ile belgeleyen ibaresine yer veriyor. Bunu bilhassa insanları yanlış yönlendirmek için mi yapıyorlar( yani bir art niyet mi var) yoksa gerçekten konu hakkında bilgisi olmayan kişiler mi hazırlıyor bu tebliğleri.
  25 Aralık 2011 sınavını hazırlayan bu zihniyet sonlanmalı.

  saygılar,


   

  Ekli Dosyalar:

  asparagas_65 bu yazıya teşekkür etti.
 2. Emrah ERKEK

  Emrah ERKEK TÜİSAG Üyesi

  Düzeltme: 24 Aralık 2011 sınavını hazırlayan bu zihniyet sonlanmalı.
  sınav mağdurları ne demek istediğimi anlamışlardır. :)

   
  Elif3 bu yazıya teşekkür etti.
 3. Elif3

  Elif3 TÜİSAG Üyesi

  Syn. raynold bu yönetmelik ve tebliğleri son derece deneyimli üstadlar ince ince düşünüp hazırlıyorlar, göze batan, size garip gelen her ayrıntının arkasında düşünülmüş önemli hesapları olabilir. Ayrıca art niyet var mı yok mu o konuda yorum yok.

     

   
 4. Emrah ERKEK

  Emrah ERKEK TÜİSAG Üyesi

  Yanlış anlaşılmasın, demek istediğim bakanlıktaki kişilerin "bu işi bilmediği" şeklinde bir yorum değildir. Demek istediğim, böylesine vitrin vazifesinde olan bakanlık bildirgelerinde daha dikkatli olunması ve çelişkiye mahal vermeyecek şekilde yapılması konularında daha dikkatli davranılmalıdır.

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica