Soru Çalışma Talimatlarının Personele Imzalatılması

Konu, 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' kısmında inceduygu tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

 1. inceduygu

  inceduygu TÜİSAG Üyesi  Arkadaşlar

  bişey danışsam acaba sizin fikirleriniz neler?

  şimdi yüksekte çalışma talimatı hazırladım . birde yüğksekte çalışma eğitimlerini 10 gün sonradan itibaren vermeye başlıyoruz. şimdi bu talimatları personele okuduğuna dair imzalatıcaz ama bunu eğitimi veridkten sonra yapsam mı daha iyi olur yoksa eğitimle talimatın alakası yok talimatları asıcam çünkü artık sen talimatları imzalat ardından eğitimleride veriri el kitaplarını dağıtıcam birde onlarıda ayrımı hazırl diyorsunuz?


   
 2. aliutku

  aliutku TÜİSAG Üyesi

  Talimatları imzalatırken personele açıklayarak anlatarak imzalatabilirsiniz. Hatta bu talimatları işyeri iç yönetmeliklerine ekleyiniz. El yazısı ile okudum anladım ve uygulayacağım yazsın buna dikkat edin. Eğitimleri daha sonra eğitim planınıza göre verirsiniz.

  Yanlız her talimat herkese tabiki imzalatılmaz. Burda kilit nokta o işi yapacak kişilerin o iş için çalışma izinlerinin olmaları ve bu bölgede çalışacakların yetkilendirilmeleri gerekmektedir. Yani bir nevi atama yazısı....

   
 3. çağatayözcan

  çağatayözcan TÜİSAG Üyesi

  bizim ve avukatlarımızın ortak fikri şu zaten talimatta yazan şeylerin eğitimini verin veya da eğitimini verdiğiniz şeylerin talimat hale getirip verin şeklindedir.Benim şahsi fikrim de önce eğitimleri verin ardından da işçi talimatın altına veya da arkasına eğitimleri aldım,uyacağıma taahhahüt ederim diye ibare geçerek imzalamasıdır.

     

   
Yüklüyor...

Sayfayı PaylaşYandex.Metrica