Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitim Süreleri

süleymanyılmaz

Paylaşımcı Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
İş Veren
aslında zor değil, çünkü sağlık mevzuatı ve sağlık bakanlığı kalite standartlarının istediği eğitimler var, uygun biçimde planlama yaparsanız toplamda 16 saati buluyor. Mesela enfeksiyon- el hijyeni bunu normalde eğitim veya enfeksiyon hemşiresi anlatır ama bu da normalde bir isg konusudur, meslek hastalıkları veya hastalıklardan korunma, delici kesici yaralanmalardan önleme eğitimi bu da meslek hastalıkları eğitimi alabilirsin . Sadece isg uzmanının değil, diğer bir çok eğitimi de İSG kapsamına sokabilirsin. Sadece sorun burada eğitimleri 4 saatlik dilimler halinde yapamazsın

gökçe güntepe

Çalışkan Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
O şekilde yapıyoruz da sorun şu genel mevzuat bilgileri meslek hastalıkları ne bilyeim sürekli aynı konuları dinlemek karşı tarafı hem sıkıyor hem yoruyor siz ne kadar iyi anlatsanızda millet aynı kelimeleri duymaktan sıkılıyor.

klbkbr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
bende bir şey sormak istiyorum evet eğitimler çok teh.-teh.-az teh. ye göre sırasıyla 16-12-8 saat tamam. sağlık konuları da yönetmelikte belli peki sağlık kısmı yani iş yeri hekiminin vermesi gereken eğitim süreleri ne kadardır??

ben bana düşeni yapıp eğitimimi veriyorum ama işyeri hekimi hiçbir şekilde eğitim vermediği halde ben eğitim föylerine imza attırıyorum. eğitim sertifikiasına da ve bu durumdan artık rahatsızım tüm işi biz yapıyoruz ve benim 3 katım kadar maaş alıyorlar :(

Özlem Akarlı

Aktif Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Belirtilmedi
Meslek
Uzman (B)
Öyle bir ayırım yok toplam eğitim saati veriyor yönetmelik . az tehlikelide 3 yılda 8 saat mesela. Kesintisiz 4 saat olmalı
4 saat içinde sağlık konuları da teknik konularda verilir.

klbkbr

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
evet ama niye her şeyi biz yapıyoruz? ve niye her şeyden bir tek uzman sorumlu tutuluyor?
işyeri hekimlerinin de bir şeyler yapması gerekmiyor mu?

demetçe

Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Bekar
Meslek
Uzman (C)
evet ama niye her şeyi biz yapıyoruz? ve niye her şeyden bir tek uzman sorumlu tutuluyor?
işyeri hekimlerinin de bir şeyler yapması gerekmiyor mu?
Sadece biz sorumlu değiliz bu durumdan. Emin olun ki onlar da sorumlu. Benim telefonumda eğitim verdiğim insanların sınavlarını yaparken fotoğrafları var. Bir durum olduğunda ben eğitim verdim diye çıkartıp gösteririm. işletmede kime sorsanız iş güvenliği uzmanı kim diye beni söylerler. Eğitim verdi mi diye sorsalar evet veriyor derler. Ama işyeri hekiminin durumu öyle değil vermediği için insanlar da doğruyu söyleyeceklerinden suçlu bulunur. Ne yazık ki doktor maaşları dediğiniz gibi çok adaletsiz. Normal sağlık kuruluşlarında çalışan doktorların maaşları yüksek olmalı hak ediyorlar da zaten ona bir şey diyen yok. Fakat işyeri hekimliğinde yaptıkları hiçbir şey yok (hakkıyla işini yapan hekimlerimiz hariç) ve uçuk maaşlar alıyorlar. Bu da Türkiye'nin adaletsiz sistemi ne yazık ki...

Selman Çakıroğlu

Acemi Üye
TÜİSAG Üyesi
Medeni hal
Evli
Meslek
Uzman (C)
Ben kesinlikle yaptığım eğitimlere doktor bi taraflarını kaldırıp eğitim vermiyorsa, götürüpte o da eğitim vermiş gibi imzalatmıyorum. O işyeri hekimi ise ben de İş Güvenliği Uzmanıyım. Sizlerde İmzalatmayın. Ben önceden adamları topluyordum doktora da hocam eğitim vereceksen gel sende eğitim ver diyordum. Artık onu da yapmıyorum. Kendisi toparlasın eğitimi kendisi versin. Ben eğitim verme konusunda ne kadar sorumluysam o da o kadar sorumlu.

!!! Reklam Engelleyici Tespit Edildi !!!

Reklam Engelleyici Kulladığınız Tespit Edildi !

Sitemiz geçimini reklam gelirlerinden kazanmaktadır. Bundan dolayı Ad Block gibi reklam engelleyicilerin kullanılmasına izin verilmemektedir. Anlayış göstererek bu site için reklam engelleyicinizi devredışı bıraktığınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Devredışı bıraktım, siteyi gezmeye devam edebilirim.